Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen kiakadni?

Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

Elsőéves középiskolás vagyok. Mint minden évben ma is hazahoztam a bizonyítványom (most 3.81 lett, félévkor 4.00 volt - mindig ilyen voltam) és szokás szerint apám kiakadt.


Azt hajtogatja, hogy jobban tudnék tanulni, csak lusta vagyok. Engem nagyon felhúzott, mert évek óta ezt kapom. Nem vagyok lusta, egyszerűen így tudok teljesíteni, de ő nem érti meg, mert leragadt annál a kornál, mikor még elsős voltam általánosban, és színötösre tudtam mindent, mert akkor nekem még ÉRDEKES volt az iskola. Most is tanulok (lehet kevesebbet, mint azelőtt) és akárhogy csinálom ilyen lesz. A nyaramat is el akarja rontani azzal, hogy csak hétvégén enged el a városba, holott eddig hétközben is be-bejárkáltam (mert hát mégiscsak szünet). Nagyon elegem van belőle, legszívesebben lekevernék neki egyet. Ő színötös volt mindig, gondolom szeretné ha én is az lennék, de nem fogja fel, hogy (már) nem vagyok képes rá... Anyám meg van elégedve velem (és én is magammal), ő miért nem??? Mi a fene kell neki?????


16/F


2010. jún. 24. 09:02
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Köszönjük Emese!


Hiába a kisregény,nem érted,pedig ehhez nem kell diploma...

A fiú 3,8(nem 4-es),ergo a büdös életbe nem lesz belőle informatikus...hacsak az eladót nem annak híjjuk,aki árujja a gípeket...

Nem is az a gond,hogy közepes tanuló..attól lehet (ne )piszok jó szakember.Az a gond,hogy a képességeit nem bírja átlátni.Ezért nem megbízható,ergo normális szülő nem szívesen engedi el a megbizhatatlan gyermekét.

Ráadásul ugye a kérdező már diákmunkázhatna is,így megkereshetné az utiköltségre/szórakozásra valót...nem ,inkább höbörög..-még egy jel,ami arra mutat,hogy korához képest elmaradottabb-konzekvencio-ne kószáljon a városba.

Egyébként meg micsoda barátok,akikhez mindig menni kell?Az igazi barát kimenne hozzá,ha tudják,hogy a szüleik nem engedik....lehet nem hiába nem engedik azokhoz a haverokhoz...

2010. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Kedves utolsónak:

Kezdjük a diákmunkával: az idén nyáron dolgozni fogok, ezt a szüleimmel már megbeszéltük. Elég szar munkám lesz - kemény fizikai munka, de legalább most megtapasztalom milyen az. Kell a pénz.

Másodszor: nem a haverok igénylik, hogy velük legyek, egyszerűen ha velük vagyok (mert szeretek velük lenni), akkor minden irányba kószálunk, és sok új embert ismerek meg (azaz kapcsolatokat építek).


Az, hogy milyen szakon tanulok egy dolog. Errefele semmi összefüggésben nincs azzal, hogy mi lesz a munkám később.

Meg, hogy 16 évesen elsőbe járok, vagyis azt fejeztem most (középiskola). Nevetségesek vagytok, errefele mindenki elsős 15-16 évesen (nem magyarországi vagyok)..


Nem fogjátok fel, hogy a képességem ennyire futja. Ilyen átlaggal az utcaseprőtől az eladón és kötődésen át az informatikusig bármi lehetek - nem az átlag számít, hanem a tudás.. És szerintem az informatikai ágba biológia, kémia, történelem nagyon nem lényeges. Matek kell oda (amit az idén sajnos kicsit elrontottam, de jövőre rákapcsolok, csak azért is). Ennyi!


Egyébként nem az volt a kérdés, hogy miért nem lehetek informatikus, hanem, hogy édesapámnak mi a fenéért kell kiakadni azon, hogy csak "ennyire futja"!

2010. jún. 25. 16:06
 43/44 anonim ***** válasza:
Az a szomorú,hogy Te nem érted,hogy nekem bizonyos pontokban más a véleményem a témáról,amit érvekkel alá is támasztottam,és én úgy látom,Te is csak a támadási felületeket keresed ahelyett,hogy elgondolkodnál bizonyos dolgokon.Mondjuk azon,hogy amellett,hogy Neked bizonyos dolgokban igazad van,másnak is lehet igaza Rajtad kívül.Vagy mondjuk azon,hogy bicskanyitogató a stílusod,és vannak dolgok,amelyek terén tévedésben vagy.Egy 16 évesen elért átlageredmény nem pecsételi meg végérvényesen egy ember sorsát,onnan még van fejlődési lehetőség,vagy megmaradhat azon a szinten.Kérlek szépen,ehhez sem kell diploma! (S az informatikusnak szigorúan egy jelentése van,ennek ellenére mégis több vonalon tanulhatja az informatikát,és több irányban elindulhat.)
2010. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Külföldön vagy 3,8?

Akkor itt 3-as se lennél.Tényleg húzz bele.

Az meg nem igaz,hogy nem számít ez az év.nemtudásra nem lehet alapozni a további tanulmányokat.Hiába magyaráznak majd valamit,ha az alapjait nem tanultad meg.

2010. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!