Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen kiakadni?

Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

Elsőéves középiskolás vagyok. Mint minden évben ma is hazahoztam a bizonyítványom (most 3.81 lett, félévkor 4.00 volt - mindig ilyen voltam) és szokás szerint apám kiakadt.


Azt hajtogatja, hogy jobban tudnék tanulni, csak lusta vagyok. Engem nagyon felhúzott, mert évek óta ezt kapom. Nem vagyok lusta, egyszerűen így tudok teljesíteni, de ő nem érti meg, mert leragadt annál a kornál, mikor még elsős voltam általánosban, és színötösre tudtam mindent, mert akkor nekem még ÉRDEKES volt az iskola. Most is tanulok (lehet kevesebbet, mint azelőtt) és akárhogy csinálom ilyen lesz. A nyaramat is el akarja rontani azzal, hogy csak hétvégén enged el a városba, holott eddig hétközben is be-bejárkáltam (mert hát mégiscsak szünet). Nagyon elegem van belőle, legszívesebben lekevernék neki egyet. Ő színötös volt mindig, gondolom szeretné ha én is az lennék, de nem fogja fel, hogy (már) nem vagyok képes rá... Anyám meg van elégedve velem (és én is magammal), ő miért nem??? Mi a fene kell neki?????


16/F


2010. jún. 24. 09:02
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Én speciel számítógépekkel szeretek foglalkozni, olyan szakon is tanulok, csak most elsőben 1 (!) tantárgyunk foglalkozott konkrétan vele (informatika, az ötös lett), a többi olyasmi volt, mint biológia, kémia, irodalom, történelem, földrajz, idegennyelv, stb. Tehát általános tantárgyak (amiből sosem voltam jó). Másodikban elvileg jobban teljesítek, mert ezek közül sok eltűnik.. Meglátjuk..
2010. jún. 24. 15:14
 32/44 anonim ***** válasza:
mintha énirtam volna:) én apám kitünőt várja el mert 1-6ig sikerült. de nemérti h a gimi nehezebb. nekem is azt mondogatják h lusta vagyok és simán tudnék 4,5ös vagy még jobb bizti hazahozni. és amugy lehet h igazuk van mert volt h 1o perc alatt emgtanultam amit kellett máskor meg órákig "tanultam" és kapát irtam. én tényleg lust vagyok:) eldöntöttem h jövöre csakazértis tanulok mert akkor engednek majd barátokkal,szorakozni stb. mostani bizimért is mennyit szivtma mellett sportolok és rohadtul elfáradok de megcisnáltam h csak 1 3asom legyen a bizibe de még ez se elég. am miközben olvasgattam a válaszokat összegyűjtöttem az agyamban miket akarok még ideirni de már nemtom.namind1 a lényeg h probáld meg énis azt teszem.pedig mondtam nekik h nem nekik akarok tanulni hanem magamnak és h a bizzi az csak egy rohadt papirlap senkit nem fog érdekelnierre azt válaszolták h nem is a jegy érdekliőket hanem ezzel gyakorlokugymond és megszokom a szintet akkor sokkal egyszerűbb lesz leérettségizni.ésebben igazukvan igazábol.de néha meg rámjön h minek 9-ben tanulni?ráér 11-be is mert akkor már tényleg számit. erre is azt mondják h a tanulás nemugy megy h pikkpakk egyik pillanatrol a másikra akkor most tanulok hanem erre is rákell edzeni. ésha belegondolok igazukvan vmilyen szinten.. de vehetnék lazábban is a dolgokat és szabadidőt is adhatnának mert ugy könyebb lenne. egész nap a suliba vok és amikor hazajövök álljak nekitanulni? nane.. ebben viszontnagyon nemértek velük egyet:) na ennyi gondoltam leirom. probáldd leküzdeni a lustaságot ezzel örömet szerzel a szüleidnek neked is jo ha 5ös van ott nem 1es stb:) 16l
2010. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, szerintem jó dolog, hogy már van neked, ami érdekel, és amiből később szakma is lehet. Ha az informatika érdekel, akkor a matekra és fizikára is gyúrjál rá, a többi meg tényleg nem olyan fontos. Ha ezeket nem hanyagolod el, akkor az egyetemen sem lesz baj, ha oda szeretnél menni később. Tapasztalat.
2010. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
infoból 5 lenni az egy vicc. (ha még nem jársz faktra, ilyesmi) szart se jelent. ám matek, fizika =)
2010. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
33%

Informatikus 3,8-cal?! Felejtsd el.Max.kamionos lehetsz ilyen átlaggal és cipelheted őket.Arról nincs kétségem,hogy elvégzed az iskolát,esetleg egy gyengébb fősulit is,de aztán ott a vége.

Millió fiatal van,akit érdekel az informatika,a legjobbak közül is csemegéznek.

Ilyen átlaggal tényleg valami szakmába kellene belevágni,de ahhoz is ,hogy igazán jó legyél,már most el kellene kezdened dolgozni egy mester mellett..de azért jó álmodozást,az is kell....

2010. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Utolsó,Te aztán tele vagy jóindulattal!Gratulálok hozzá!
2010. jún. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

szerintem jól tette, kijózanító és még van esélye észbekapni a kérdezőnek. nem simogatni kell a gyerek buksiját, hanem szembesíteni a következményekkel! ha valamit el akar érni, ahhoz bizony meg kell egy picit erőltetnie magát. az meg nem megy, h majd egyetemen/főiskolán jól tanulok. spec infoshoz nagyon-nagyon kell a jó alapképzés!!! pl. integrálszámítást sem fogod csak órai részvétellel jól megtanulni...

másik: felvételihez bizony kell a jó érettségi jegy, ill az utolsó két év eredményei. bármelyiket duplázod, rosszul jársz majd, hiszen ha nem tanultad rendesen érettségiig, miért tudnád jól érettségire? heh.

2010. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

18.01:hát a jóindulatból megélni még senki nem élt meg.16 évesen már igenis tisztában kell lennie az embernek,hogy hogyan tovább.

Egy másik régebbi kérdésnél írtam,(azt hiszem valami ottalvósnál),hogy az érettség egyik ismérve,ha a gyerek képes önmagát oda helyezni,ahol van-tehát közepes bizonyítvánnyal nem akar vezető beosztást,nem akar világsztár,modell stb.. lenni.)A kérdező 16 éves(nem is értem miért csak most végezte az elsőt),azért nem ártana,ha kezdene kinyílni a szeme...

2010. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem,hogy mi nem volt világos abból,hogy a Kérdező képességei alapján a 4-es átlagú tanulókhoz sorolandó,mert arra képes.Először elkezdtétek habzó szájjal szidni ezért,mikor világosan leírta,hogy idő és energia ráfordításával is erre,és ennyire képes.Most azért szapuljátok,mert MOST úgy gondolja,informatikus szeretne lenni,és hogy ez a teljesítmény nem elég.Nyilván,ha most ráfekszik a tanulásra,van esélye még,másrészt kíváncsi vagyok,az ide írók hány százaléka valósította meg pontosan azt az elképzelést,amiről 16 évesen álmodott.Harmadrészt érettségi utána két éves gazdasági informatikus képzéstől elkezdve a szoftverüzemeltetőn át az egyetemig lehetőségek tárháza nyílhat ki egy egyébként 4-es tanuló előtt is.Szóval még egyszer gratulálok az örökké színkitűnő tanuló,átlagon felül okos és makulátlan válaszolóknak,akik itt mind kivétel nélkül vezérigazgatók,és öt diplomával rendelkeznek,és a tánc,meg a nyelv,meg a sakk mellett valószínűleg még egyetemi docens babérokra is törtek titokban,miközben száznegyvenhét darab barátjuk volt,akik mind kedvelték őket,és akikkel kvantumfizikát elemezgettek hétvégenként,miközben azért szerelmi életük is volt,és tekézni is eljártak...Fogjátok már fel,hogy NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!!!Tudjátok,én az érettségizett villanyszerelőt sem nézem le,és az érettségi nélküli bolti eladót sem,mert Ők ezt a foglalkozást választották,ahhoz volt kedvük,erejük,tehetségük.


A jóindulatról:ezt azért írtam le,mert hihetetlen,ahogy egy ember jellemét és hibáit feltárjátok egy anonim oldalon leírt pár sora alapján,és úgy osztjátok,mint aki megkérdőjelezi,hogy az Ő erejéből erre a tanulmányi eredményre telt,és mintha sz@rba néznétek azt,aki négyes,és nem kitűnő,mintha legalábbis egy bukott szamár lenne,úgy kezelitek...Holott sz@rt sem tudtok Róla,csak amit leírt,elvileg arra hagyatkozhatnátok.

Arról,hogy elsős,annyit mondanék,hogy16 évesen az én húgom is elsős,mert nulladik évfolyamra járt nyelvi tagozaton.

Szóval vegyetek vissza ebből a ,,majd én megmondom,mert én voltam az első padban ülő agytröszt,aki mindenkit lenézett" stílusból,és gondolkodjatok el azokon a dolgokon,amiket ide írtok!Lehet,hogy ti top állással rendelkeztek,de mondjuk a magánéletetek egy kalap sz@r,meg ilyesmik,szóval hagyjuk is a személyeskedést,az nyilván senkinek sem esik jól!

A Kérdezőből lehet még bármi.Nem értem,miért kell úgy csinálni,mintha már 16 évesen végérvényesen el lenne döntve a sorsa,sok víz lefolyik még a Dunán.Egyébként nem korabeli vagyok,csak megsúgom.

2010. jún. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

utolsó:)))) nagyon ott van:)))

én Pakson élek, itt is elég sok jelentése van annak, hogy "informatikus". És szerintem elég jól el is tudnak helyezkedni.

2010. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!