Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van pár ember kiakadva...

Miért van pár ember kiakadva azon, hogy az animékre azt mondjuk, hogy mese? Mert szerintem az, rajzfilm=mese, meg szerintem nem egy sértő dolog, ha mesét mondunk rá, akkor meg miért kell ezen kiakadni? Tisztelet a kivételnek.

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem szoktam kiakadni rajta, és nem is vagyok egy nagy anime-rajongó, de azért láttam már párat. És van köztük jó pár, amelyet semmi esetre sem gyerekeknek szántak. Némelyik túl véres, de olyan is akad, amely az élet értelmét és egyéb filozófiai dilemmákat boncolgat. Ezeket egy gyerek, de még egy 15-16 éves sem értené meg. Tehát én semmiféleképpen nem sorolnám a "mese" kategóriába. Hiszen a mesék alapvetően a gyermekeknek szólnak, még akkor is ha számos felnőtt (köztük jómagam is) szívesen megnézi őket. Az animékben viszont a rajzolás csak a megjelenítés eszköze, műfajilag nagyon távol áll a nyugat-európai és amerikai rajzfilmektől. Természetesen a japánok is csinálnak kifejezetten gyerekeknek szóló animéket (lásd a régebben itt is futó Dragon Ball-t vagy Pikachut), azokra nyugodt szívvel használhatod a mese kifejezést.
2010. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a mese nem azt jelenti, hogy rajzfilm.


(...)

2010. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mese jelző a tartalmat értékeli, az anime szó meg a formát (miszerint) japán rajzfilm. Ez olyan, mint ha azt mondanád regény=könyv. Van olyan könyv, ami regény, de nem minden könyv (verseskötet, novelláskötet, tankönyv, atlasz, stb.. Egyébként meg: http://www.youtube.com/watch?v=pVybMu-1zv0
2010. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mese nem azonos a rajfilmmel. Minden kitalált történet mese - igen, a szappanoperák és a krimik is. A rajzfilm egy műfaj, amivel a cell animációkat szokták illetni. A japánok nyelvében az anime szó létezik az animációkra, vagyis ők még a homokanimációt is anime szóval illetik. De világszerte az anime inkább a cell (2D-s) animációkra illik. A történeteknek csak kis része való gyerekeknek, a japánok ezeket film helyett nézik.
2010. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!