Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen kiakadni?

Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

Elsőéves középiskolás vagyok. Mint minden évben ma is hazahoztam a bizonyítványom (most 3.81 lett, félévkor 4.00 volt - mindig ilyen voltam) és szokás szerint apám kiakadt.


Azt hajtogatja, hogy jobban tudnék tanulni, csak lusta vagyok. Engem nagyon felhúzott, mert évek óta ezt kapom. Nem vagyok lusta, egyszerűen így tudok teljesíteni, de ő nem érti meg, mert leragadt annál a kornál, mikor még elsős voltam általánosban, és színötösre tudtam mindent, mert akkor nekem még ÉRDEKES volt az iskola. Most is tanulok (lehet kevesebbet, mint azelőtt) és akárhogy csinálom ilyen lesz. A nyaramat is el akarja rontani azzal, hogy csak hétvégén enged el a városba, holott eddig hétközben is be-bejárkáltam (mert hát mégiscsak szünet). Nagyon elegem van belőle, legszívesebben lekevernék neki egyet. Ő színötös volt mindig, gondolom szeretné ha én is az lennék, de nem fogja fel, hogy (már) nem vagyok képes rá... Anyám meg van elégedve velem (és én is magammal), ő miért nem??? Mi a fene kell neki?????


16/F


2010. jún. 24. 09:02
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 5-ik! Nem az gyanús, ha valaki ötösre szigorlatozik, hanem az, ha MINDENBŐL ötös, testneveléstől a történelmen át a matekig. És nem azért gyanús, mert puskázik, nem úgy értettem. Hanem azért gyanús, mert valószínű, hogy a szülei perfekcionisták, és szerencsétlen gyereknek nincs semmi hobbija vagy élete, csak egész nap tanul. És egy szerencsétlen megkeseredett karrierista lesz. Vagy épp egy zseni, de az szerintem jóval kevesebb. Az átlagos embert nem érdekelheti minden, és nem lehet jó mindenből egyszerre, mert az emberek sokfélék, és a tantárgyak is sokfélék.
2010. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
57%

"Most is tanulok (lehet kevesebbet, mint azelőtt)"

Tanulj annyit, mint azelőtt. Apukádnak igaza van. Úgy általában ahhoz, hogy sikeres ember legyél, szükség van némi maximalizmusra. Az, hogy nem tanulsz sokat, mert neked elég a négyes átlag, nem az. Az, hogy nem tartod ÉRDEKESnek az iskolát, mindegy. Jelenleg az a feladatod, hogy iskolába járj és a lehető legjobban teljesíts. Ha saját bevallásod szerint is képes lennél jobb eredményre, akkor a mostani eredményed nem elég jó. Mert nem tettél meg mindent érte.


Apróság, de mi nemrég rúgtunk ki két programozót emiatt a hozzáállás miatt. "Tulajdonképpen fut a program, csak..." Kétszer eljátszották, aztán repültek. És minden normális helyen így megy ez.


Na mindegy, a lényeg, hogy talán igaza van apukádnak. Pláne hogy ma a gimnáziumokban nulla, amit tanítanak, ha annyit megteszel, hogy órán figyelsz, már gyakorlatilag tudod az anyagot. És évekkel később nagyon fogsz örülni neki, hogy most így csináltad, a konkrét anyagon kívül rengeteg dolgot tanulnál meg, amikre nagy szükséged lesz (időbeosztás, koncentrációs készség...)

2010. jún. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
95%
He he !!!! És ez még csak rosszabb lesz.Nálam is ugyanez volt a helyzet.Utáltam az iskolát nem is érdekelt.Akkor is katona akartam lenni.Nem engedték mert hogy főiskolára kell menni.Nem mentem, el mentem dolgozni.Most 25 éves leszek, arra várom hogy elvigyenek kiképzésre.Ja!De január óta munkanélküli vagyok.De ha tudnád hányszor megkapom hogy bezzeg a rájuk hallgatok!!Ha kicsit tanulok.. akár osztályelső is lehettem volna. Szerintük. :)
2010. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
46%

09:40-es: én pl úgy voltam mindenből ötös, hogy mellette zenesuliba jártam, valamint sportolni, táncolni, és igen, a barátaimra is mindig volt időm. És igen, érdekelt is az összes tárgy, sőt ma is érdekel sok minden a világon. Csak sajnálom azt, aki kijelöl egy-két dolgot a világban, hogy őt ez érdekli, más nem. Rengeteg izgalmas, érdekes dolog van a biológiában éppúgy, mint az irodalomban vagy az énekben vagy a matekban. Szerintem egy szülőnek pont az a feladata, hogy ezt az iskolával karöltve megmutassák a gyereknek.

El nem tudom képzelni, milyen lenne, ha csak egy dologgal foglalkoznék. Halál unalmas. Sokkal izgalmasabb így a világ, ez a módja annak, hogy pl. ne én írogassak ide olyan kérdéseket, hogy "unatkozom, nem tudok mit kezdeni magammal, mit tegyek?"

2010. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
81%

Nem kéne összekeverni azt, ha egy 16 éves gyerek az iskolában a szánalmas színvonalú oktatás mellett lesz*rja a tanulást, és még így is 3-4 átlaggal teljesít, azzal, hogy valaki felnőtt fejjel az általa választott szakmában egy link lusta dög.

Nekem épp elég lenne, ha a gyerekem az általa szeretett tantárgyakban lenne ötös, a többiben nekem a 3-4 is elfogadható lenne, ha meg valami nagyon nem megy, pl. matek, azon se akadnék ki, viszont akkor korrepetálásra küldeném. Én is csak felkészítő tanárral tudtam megcsinálni a matek szigorlatot.

A szülő felelőssége az is, hogy segítsen, ha kell, és ne csak leszólja a gyerek teljesítményét. Márpedig a kérdező apukája nem helyezett kilátásba korrepetálást, úgyhogy ő sem tett meg mindent.

2010. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 82%, akkor te azon kevesek közé tartozol, akiknek kivételesen jó képességeik vannak. Megtapsollak, és örülj ennek, de az empátiás készségeden sem ártana javítani. Nem mindenki TE.
2010. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező!

Az én tapasztalatom az, hogy a továbbtanuláshoz nem kellenek a jegyek. Olyan értelemben hogy nem kell színjelesnek lenni hozzá. Nekem több olyan osztálytársam is lediplomázott, akiket még az érettségin is úgy rugdaltak át. Sőt, előbb diplomáztak, mint én. Én voltam az évfolyam strébere, negyedikben kitűnő volt az év végi bizim és az érettségim is. Annyira elegem lett a tanulásból, hogy az első félév után otthagytam az egyetemet és elmentem két műszakba dolgozni egy büfébe :) 25 voltam, mire lediplomáztam :)

27/N

2010. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
70%

Legyél elégedett magaddal, mert nagyon jól teljesítesz. Hol van az leírva, hogy színötösnek kell lennie mindenkinek. Ez egy nagyon is jó eredmény.

Sajnos a szülők, ez esetben apukád belesulykolják a gyerekbe, hogy legyen jobb, mindig és mindenkinél jobb. Miért jó ez? Nem lehet elfogadni, hogy a gyerekem jó tanuló? Az kell, hogy a legjobb legyen?

Apukád nem is gondolkodik, de legalábbis azon nem gondolkodik el, hogy a hozzáállásával mennyit árthat neked a jövőben.

Lehet, hogy egy maximalista emberré válsz, és mindig mindenkinél jobb és több akarsz lenni. Ez nagyon nem jó, szóval figyelj oda magadra, és légy nagyon is elégedett a teljesítményeddel.

És még az sem baj, ha kicsit rosszabb lesz egyszer a teljesítményed, hát emberek vagyunk, másnak is tudnunk kell örülnünk, másban is meg kell találnunk a boldogságunkat. Ezt apukáddal is megérthetnéd. 33/n

2010. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is szokott ilyen lenni. Én meg szoktam mondani apunak, hogy bocsi, nem lehetek olyan tökéletes, mint te. Utána békénhagy.

15/l

2010. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
17%

Az a kár,hogy a kérdezőhöz hasonló bunkókat nem lehet kivenni az iskolából és elzavarni dolgozni...

Tanulni az nem zsenánt,csavargás az menne,sőt még az apjának is lekeverne,aki finanszírozza a kis sz@ros életét

2010. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!