Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen kiakadni?

Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

Elsőéves középiskolás vagyok. Mint minden évben ma is hazahoztam a bizonyítványom (most 3.81 lett, félévkor 4.00 volt - mindig ilyen voltam) és szokás szerint apám kiakadt.


Azt hajtogatja, hogy jobban tudnék tanulni, csak lusta vagyok. Engem nagyon felhúzott, mert évek óta ezt kapom. Nem vagyok lusta, egyszerűen így tudok teljesíteni, de ő nem érti meg, mert leragadt annál a kornál, mikor még elsős voltam általánosban, és színötösre tudtam mindent, mert akkor nekem még ÉRDEKES volt az iskola. Most is tanulok (lehet kevesebbet, mint azelőtt) és akárhogy csinálom ilyen lesz. A nyaramat is el akarja rontani azzal, hogy csak hétvégén enged el a városba, holott eddig hétközben is be-bejárkáltam (mert hát mégiscsak szünet). Nagyon elegem van belőle, legszívesebben lekevernék neki egyet. Ő színötös volt mindig, gondolom szeretné ha én is az lennék, de nem fogja fel, hogy (már) nem vagyok képes rá... Anyám meg van elégedve velem (és én is magammal), ő miért nem??? Mi a fene kell neki?????


16/F


2010. jún. 24. 09:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egy négy egészes átlaggal nincs semmi probléma, sok szülő örülne neki, ha a gyereke így teljesítene.
2010. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg leülni vele beszélni, mondd el, hogy te nem ő vagy! Persze tisztelettel.
2010. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
71%

Hogyne lennél képes rá?! Olyan nincs, hogy nem. Esetleg érdektelenebb vagy és nem tudsz annyira odakoncentrálni. Édesapád a legjobbat szeretné neked egyértelmű, ha kicsit felfújja a dolgot, mert bizonyára tudja, hogy többet tudsz. Próbálj meg vele beszélni.

A nyárral kapcsolatban pedig: 16 éves fiú létedre elmehetnél egy kicsit valahová dolgozni is, így látnák a szüleid, hogy nem vagy annyira lusta és még pénzed is lenne.

2010. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy a gyereke ne legyen középszerű.

Én már tudom, hogy a bizonyítvány átlagát szinte semelyik munkahely nem nézi, de a továbbtanulás szempontjából feltétlen szükséges és fontos. Nem tudom, mihez akarsz kezdeni magaddal, ennek tükrében át kellene értékelned a dolgot.

Az élet, ez az ország és a rendszer bizony ilyen. Kizárólag most van az az idő, amikor még gond nélkül tanulhatsz, később sem az eszed, sem az időd, sem a pénzed nem fogja engedni.

ár azt mondanod, hogy csak ennyi telik tőled, ez csak duma. Link vagy, mint ahogy én is voltam ;D De én nem tanultam (csak 15 éven át), és nekem pont elég volt a közepes.

2010. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
38%

hát kicsit gyenge a kifogás, h nem érdekel... én is szinte végig színjeles voltam gimiben, pedig nem szántam rá minden estémet a tanulásra (anno az ages of empirest is nyúztam akár órákig is...:) ). egyszerűen, ha matek témazáró volt, megoldottam minden feladatot előző nap, kiírtam, h mit hibáztam és azt másnap átfutottam, h arra jobban odafigyeljek. töriből sem nagy cucc a pár évszám meg a fogalmazás stb. ha megoldod a házidat meg feleletekre felkészülsz, akkor nem lehet para. pedig rajongani én se rajongtam érte, de egyetemhez kell a jó jegy. és az teljesen normális, ha ősöd jó tanuló volt, azt a fiától/lányától is elvárja.

másik, h akarsz te egyáltalán továbbtanulni?? egyetemen/fősulin vizsgaidőszakban nem mondhatod, h áá nincs kedvem megtanulni ezt az unalmas tárgya (pedig ilyen sajna lesz bőven). ha gimnáziumban nem tanultad meg, h hogyan kell tanulni, akkor a technikáddal van a baj...

én amúgy ősöd helyében is pipa lennék, ha a gyerekem majd 4 alatti bizit hozna haza...:P eltartanak meg minden, az a minimum, h pár órát tanulásra szánsz.

2010. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egy kicsit sokat vár el tőled, valószínűleg mert ő mindig kitűnő volt. Nekem mindig azok az osztálytársaim voltak "gyanúsak", akik mindenből ötösök voltak. Az ember szerintem nem így működik, nem lehet mindenből tökéletes. Ráadásul van, hogy egyes tanároknál lehetetlen ötöst kapni, mert csak néhány kiválasztott kedvence van. Apukádnak irreálisak az elvárásai, de nem tudsz vele sokmindent tenni, csak legyél vele tisztelettudó, és emeld ki azokat a tárgyakat, amiből jó lettél, hogy azok érdekelnek, a többi meg nehezebben megy. Ha vannak terveid a továbbtanulásra, akkor viszont nézd meg előre, hogy a választott egyetemre-fősulira milyen tárgyak a fontosak, és azokból ne hagyd el magad! Ez fontos! Apukád meg fogadd el így, majd megbékél.
2010. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
73%
Nem értek egyet az előttem szólval, miért kéne a gyerekre valamit ráerőltetni? ha nem megy neki akkor nem, nem tud ennél jobbat összehozni. és ez az átlag egyáltalán nem rossz, szépen mondd meg apukádnak hogy ennyire vagy képes, és nem mindenki akar egyetemre, főiskolára menni.. Az ilyen gyerekekből lesz idegroncs,depis mert mindig megkell feleni a szülőknek..
2010. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
5%
09:19-as válaszolóval*
2010. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
25%

5-ik vagyok!)))

ja persze. gyanús, ha valaki tanult heh. akkor az is gyanús, ha valaki egyetemen ötösre szigorlatozik szóbelin, ahol 100%, h nem puskázhatott... pfffffffft...

én amúgy suliban az első padban is ültem, úgyh a tanár előtt aligha tudtam vna puskázni.

2010. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
79%
Jól van kedves válaszoló nem kéne fényezd magad ennél jobban! Ügyes vagy hogy eltudtad végezni az egyetemet. gratulálok belőled is olyan szülő lesz ha a gyereked kap egy 4-est leordítod. ui: és nem csak az egyetemeken vannak okos művelt emberek.
2010. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!