Váláskor anyuka kizárólagos felügyeleti jogot kért, kapott. Most apás hétvége lesz, de ledolgozás (október 22). Ez valójában egy hétfői munkanap (hétköznap anyáé a két gyerek). Jól értelmezzük, hogy az övéi a gyerekek szombaton?
20-as:
És akkor mi van, ha anyuka szombat reggel szól, hogy apuka jöjjön a gyerekért, apuka meg nem jön, mert dolgozni ment?
És ha anyuka odaviszi a gyereket apuka lakására, aki otthon sincs, mert már a munkahelyén van?
Otthagyja a zárt ajtó előtt? Ez kiskorú veszélyeztetése, úgyhogy utána jó eséllyel anyukának nemhogy kizárólagos, de semmilyen felügyeleti joga sem lesz, ellenben bíróság előtt, mint vádlott próbálhatja magyarázni a bizonyítványát.
Egyébként a hétvége az normál köznapi értelemben a szünnapokat jelenti. Nem véletlen a "hosszú hétvége" kifejezés, amit akkor használunk, ha a normál hétvégéhez további szünnapok kapcsolódnak. És akkor is "hosszú hétvégét" mondunk, amikor a hétfő ill. a hétfő és kedd kapcsolódik a szombat-vasárnaphoz. Holott az tulajdonképpen már a következő hét eleje.
Az ügyvéd általi értelmezés egyrészt azért kell, vajon a jogászok is úgy értelmezik-e ezt, mint a normális emberek (ez nem magától értetődő), másrészt pedig egy írásba adott ügyvédi jogértelmezést vita esetén föl lehet mutatni, és ezzel talán jobb belátásra lehet téríteni a másikat.
Goldmund !
Anyuka nem viszi a gyereket sehová. A láthatás az apa joga, ergo szombaton mehet a gyerekért, ha akar. Ha nem akar, nem tud, akkor nem megy. Anyukának nem kell oda vinnie.
A hétvége pedig a hétvégét jelenti, a szombatot és a vasárnapot, nem munkaszüneti napot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!