Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a volt páromnak, vagy...

Szóljak a volt páromnak, vagy várjak még?

Figyelt kérdés

5 napja szakított velem a párom. Sms-ben tartjuk a kapcsolatot, de nem találkoztunk azóta. Ma délután voltam dokinál, azt mondta 3 hetes terhes vagyok. Nem tudom, hogy irjam-e meg neki sms-ben (bár ezt személyesen kellene), vagy várjak még pár napot? Nem akarom, hogy csak azért béküljön ki velem, mert tud a babáról. A babát meg fogom tartani. (Hacsak nem békülünk ki, és ő nem kéri hogy vetessem el).

25N


2010. jún. 23. 19:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%
Én a helyedben pár napot még várnék, hogy tudd, hogyan alakulnak a dolgaitok. De mindenképpen mondd el neki hamarosan! Miért szakítottatok, ha szabad tudni?
2010. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
99%

A doki azt mondta 3 hetes terhes vagy? Ez totál kamu!!

Ilyet orvos nem mond mert 3 hetes terhesség nincs! Vagyis van, de olyankor még a teszt sem mutatja ki.

Szerintem felejtsd el a fiút és ne akard kicsikarni belőle a békülést ilyen aljas módon mert az később megbosszulja magát!!

2010. jún. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
95%

A 3 hetes terhesség azt jelenti, hogy egy hete találkozott a petesejt és a hímivarsejt a petevezetékben és elindult a méh felé. Elképzelhető, hogy még nincs is a méhedben, hanem még úton van. Ez amúgy még nem baba, mégcsak nem is magzat vagy embrió. Ezt úgy nevezik, hogy blasztocita, ami egy sejthalmaz. Gyakorlatilag a terhességek igen nagy része ér véget ebben az időszakban anélkül, hogy a nő egyáltalán tudna róla. Annyit érzékel csupán, hogy késik a menstruációja. Egyébként ilyenkor még terhességet nem jelenthet ki az orvos, de még a 4. héten sem többnyire, mert akkor is csak egy szikhólyagot lát, amiből vagy lesz baba vagy felszívódik.


Tehát, mivel ez a terhesség még egyáltalán nem biztos, így mindenképpen várj még az elújságolással. Legalább 2-3 hetet még, amíg szívhangja is lesz a "babának". Akkortól már sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy megmarad a terhesség. Azért nem lenne jó most elújságolni a fiatalembernek, mert egyrészt azt hinné, hogy ezzel akarod visszaszerezni, másrészt pedig ha mégis elmegy a baba, akkor azt hinné, hogy hazudtál neki. Különben is, a nők 99%-a az 5. héten veszi észre egyáltalán, hogy terhes, így az sem lenne gyanús, ha akkor vennéd észre. Addigra remélhetőleg rendeződik a kapcsolatotok és együtt örültök majd a babának.

2010. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
92%
én is várnék amíg biztos nem lesz. És ha egyébként ki akarsz vele békülni és úgy gondolod menni fog akkor előbb inkább béküljetek is ki, persze azért ne várj addig amíg nagy pocid nem lesz.
2010. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
32%

De van 3hetes terhesség is,a barátnőm is 3hetes terhes volt amikor kiderült.Szerintem szólj a (volt)párodnak a babáról,fölösleges várni pár napot,ha az orvos azt mondta hogy 3hetes terhes vagy.

22/L

2010. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
34%

Szólj neki (szerintem most), de ha meg akarod tartani, tartsd meg, akármit mond. Jogod van hozzá, és tartásdíjat is van jogod kérni.

Nem vagy köteles emiatt visszamenni hozzá, akkor sem, ha akarja. (Miért hagyott ott? Nem szeretett? Másik nő miatt? Ha ilyen okai voltak, ne menj vissza hozzá. Ha hülyeségen vesztetek össze, akkor érdemes lehet kibékülni.)


Kedves férfijogvédők,

Ha a kérdező exe annyira biztosra akart menni, miért nem húzott gumit? A férfi így meg tudja akadályozni a sokat panaszolt kihasználást.

Ha védekezés mellett estél teherbe, akkor sem bújhat ki a a pasi a felelősségvállalás alól - ilyen az élet, a szex eleve kockázat, ez benne van, és ezért ketten kell vállalni a felelősséget.

29/n

2010. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok az abortusz híve,és a katolikus vallás szerint bűn is.

De nagyobb bűnnek tartom,ha valaki egy rosszul vagy egyáltalán nem működő kapcsolatban megszüli a gyereket,és semmi nem adott a baba tisztességes felneveléséhez.

Nem családban nő fel,pedig nemcsak az anyára,hanem az apára is szüksége van egy gyereknek! Szükség van lakásra,és a felneveléséhez szükséges anyagiakra is. Egy gyerek nagyon sokba kerül,nem elég neki az anyai szeretet. Abba nem haraphat bele,ha éhes,és nem kap érte cipőt,ruhát sem! Gyesből-és a gyerektartásból nem lehet tisztességesen felnevelni egy gyereket! Azt már meg sem említem,hogy az apát kikészítheti anyagilag.

Beszélj a párdoddal.De ha a kapcsolatotok nem jó,CSAK a gyerek miatt ne béküljetek ki,mert annak úgyis rövidesen válás lenne a vége. Ebben a szituban nagy felelőtlenség és könnyelműség egy új életet a bizonytalanságba világra hozni! Egy gyerek élete nem játék,hanem óriási felelősség!

Gondold ezeket végig,mielőtt döntenél.

2010. jún. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
91%
3hetes terhességet még a doki sem tud megállapítani.
2010. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
95%

Beszélj a volt pároddal minél hamarabb!

Egyrészt, tudnia kell, hogy apa lesz. Nem lesz egyszerű feldolgozni neki sem, hidd el!

Még ha nem is lesztek együtt, tudnia kell róla, hogy van valahol egy gyereke, és neked is szükséged lesz a tartásdíjra.

2010. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
zarolás szagu a dolog. Csak akkor veteted el,ha kibékültök és azt kéri. És ha azt kéri h vetesd el,de nem békül ki veled? Nem csak a saját életeddel szórakozol,kislány!
2010. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!