Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a páromnak vagy ne...

Szóljak a páromnak vagy ne szóljak?

Figyelt kérdés
Párommal 5 hónapja vagyunk együtt, neki van egy 11 éves kislánya.A kislány jóval idősebbnek néz ki volt aki 18-at is mondott rá.Formás fenék, nagy cicik, szóval tényleg én sem mondtam meg róla hogy hány éves.A kislány megbízik bennem így a pasi dolgait nekem mondja el és nem az apjának.Viszont én féltem őt mivel nála jóval korosabb fiúkkal jár.Én állandóan szólók neki hogy mire figyeljen,de 11 éves létére szereti ha udvarolnak neki.Ha elmondom a páromnak a kislány elveszti a bizalmát felém, és mégjobban titkolózni fog, ha viszont nem szólok a páromnak és kiderül hogy tudok róla, akkor félek a későbbiekben rám fog ezért megharagudni.
2009. nov. 20. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha együtt beszélnétek meg? Nem konkrétumokra gondolok eleinte, csak általánosságban... Aztán ha a lánynak már van "bizalma" az apja felé, talán ő maga is elmondja majd neki (is).
2009. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a lány az apjának el fogja mondani. Pont a kinézete miatt élvezi a kislány, hogy kitünhet a korabeliek közül. Ez másrészben nagyon veszélyes, mert, ha tullépi a határt egy életre megfogja határozni az életét. Valahogy azért az apát be kellene avatni, mert elsősorban az ő felelőssége a lánya, tőled egy szép gesztus.
2009. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem beszeld meg a paroddal, es kerd meg, hogy maradjon nyugodt es veletlenul semondja el, hogy elmondtad neki.

Es tudva a tenyeket, probaljon meg idonkent kozeledni a kislanyhoz egy kis beszelgetes erejeig.

Ne is mint apa, hanem mint barat.

Fokozatosan kerdezgesse, esetleg storyzon, hogy amikoro fiatal volt vagy valami, hogy megjojjon a kislany bizalma.

2009. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én szólnék a páromnak.De megkérném,hogy ezt a kislány előtt tartsa titokban.Így a kislány továbbra is megbízna benned.és a későbbi problémákat megbeszélhetnéd a pároddal,és ennek megfelelően beszélhetnél majd a kislánnyal.
2009. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon büszke lehetsz magadra, hogy így bízik benned, és ezt nem szabad eljátszanod. Pároddal úgy kell beszélned, hogy vissza ne mondja a lányának! De inkább nem szólnék a helyedben, ha nincs komoly gond, mert ez csajos téma. Ha felhúzza megát, nehogy szóljon a lánynak és elvágja a bizalmat. Na abból lennének csak a gondok.
2009. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a pároddal, de ne áruld el a kislányt. Csak mondd neki, hogy keveset beszélget a lányával, és ez nem jó így, próbáljon időt fordítani rá, kimutatni a szeretetét, megkérdezni, vannak-e barátai, barátnői, esetleg nem szerelmes-e valakibe, stb, ilyesmi. Anyukája vagy nagymamája nincs a kislánynak?
2009. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Párom neveli a gyereket pici baba kora óta, a szüleivel.Rengeteget foglalkozik vele.Édesanya nem érdeklődik a gyerek után.Így a kislány elfogadott mint barátnak, és szerintem már mint pótanyának is.Alig várja hogy együtt éljünk.Ezért is félek elveszteni a bizalmát neki, és ha mégis kiderül hogy elmondtam:(nem tudom.

Szerintem megprobálok beszélni azért a párommal, de megkérem semmi szín alatt ne mondja vissza a kislánynak, de jobban tudja majd korlátozni mikor hova is mehet majd el.

köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 21. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Én először a kislánnyal beszélnék. Megköszönném, hogy bízik bennem, és hogy remélem hogy így is marad. De, mivel te nem vagy az anyukája, nem te tartozol érte felelősséggel, ezért nagyon gondolj át, hogy ha neki ilyen randin bármi baja lesz (még ha nem a fiúkkal kapcsolatos is az a baj, mondjuk baleset, akármi) akkor hivatalosan mindenért az apukáját vonják felelősségre, ez így is van. Ezért a papának tudnia kell, hogy kikkel találkozik... Mondd el neki, hogy szeretnéd, ha elmesélné az apukájának ezeket a dolgokat, és hogy te mellette állsz, és hogy az apukája biztos megérti majd (remélem így lesz) És azt is megmondhatod, hogy attól félsz, hogy ha bármiért kiderülne, és akkor az is kiderülne hogy te tudtál róla, akkor az apukája rád lesz nagyon dühös hogy nem szóltál. Ezért megkéred őt, hogy beszélgessetek hármasban.


Talán úgy kezdődhetne, hogy az apukáját megkérdezi, hogy meséljen neki arról, mikor kezdett el lányok után érdeklődni, mikor volt az első barátnője, vagy hogy volt ez amikor ő kicsi volt. Lehet hogy már ovis sztorijai is vannak. És ez után a felvezetés után lehetne mesélni.


A másik amit kérnék tőle, hogy ha randizgatna fiúkkal, mutassa be őket neked. Szerintem ez nem ciki, hiszen nem vagy az anyukája, ezért majdnem olyan mintha a barátnőjének mutatná be őket. Csak annyira hogy mondjuk a suli előtt összefuttok, vagy ilyesmi, hogy ne legyen ciki, de mégis lásd a pasikat.


Szerintem egyébként önmagában attól hogy udvarolgatnak neki, meg elmegy egy-egy fiúval moziba, nem lesz baj. Csak az a fontos hogy tanuljon. Maximum szerelmi csalódás éri, de hát ez ezzel jár, nem a világ vége. Ettől még nem lesz drogos vagy nem fogják megerőszakolni.

2009. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!