Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy vége legyen...

Mit tegyek, hogy vége legyen ennek a hadjáratnak?

Figyelt kérdés

Két gyermekes, 23 éves anyuka vagyok... Igen, fiatalon szültem, igen.. Cigány vagyok, a gyerekeim meg "félvérek". Viszont dolgozó felnőtt vagyok, a gyerekeim tisztán járnak éy itthon is igyekszem helytállni. Mindennap mosok, takarítok, főzni néha nem szoktam


Van egy élettársam, ő 30 éves. 2016-ban ismerkedtünk meg közelebbről, idén költözött hozzánk (tehát ő lakik nálunk). Van egy fia, aki idén lett 6 éves. Év eleje óta a láthatásokkor hozzánk hozza a fiát, ami szerintem így van rendjén, hiszen itt lakik ő is.


Nagyon igyekszem, hogy ne érezze magát kívülállónak a gyerek, hiába nincs itthon az apja pl. Munka miatt.

Elfogadom, hogy ő van, igyekszem egyenrangúan kezelni a három gyereket. Sőt, amiért a sajátomat leszidnám, őt azért sem szoktam néha.


A párom anyja és a gyerek anyja viszont szövetkeztek vagy nem tudom... Szidnak engem, a gyerekeimet, mindenért mi vagyunk a hibásak és én mindent rosszul csinálok. Cigányoznak (" jó lenne, ha nem a cigó vigyázna a gyerekre" "az a cigány k...a"...), becsmérelnek.


Nem adom a gyerekre az otthonról hozott ruhákat, tehát: kiveszem a bőröndjéből, kimosom, megszárad a szárítón, vissza a bőröndbe. Az anyuka kitalálta, hogy nem tudok mosni, kiégettem a gyerek ruháját...vagy cigivel égettem ki (ha rágyújtok, az ritka és csak kint, este, miután a gyerekek alszanak...tehát mondhatni kocabagós vagyok.

Aztán szerintük terrorban tartjuk a gyerekeimmel a gyereket. A fiam veri az ő fiukat. ... Az enyém 3 éves, őt löködi, rúdossa le az ágyról állandóan a gyerek. Nem az én fiam csinál ilyent.


Vasárnap megdobta a kisfiam egy plüsselefánttal a gyereket, de ezt nem én rendeztem, hanem az apja, tehát az én fiam is keményen le lett szidva.


Mit tehetnék? Nem is ismernek... Facebookon írogatnak ilyeneket. Meg telefonon szid minket ez a nő...


2018. okt. 2. 16:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Exet zavarja, hogy a párod tovább lépett és irigy.

Ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak. Tiltsd le őket a fenébe és ne reagálj semmire. Ha minden úgy van ahogy írtad, akkor nincs miért aggódnod. Ezek pedig zaklatják..amivel már tudnál mit kezdeni, ha nem szállnak le rólad.

2018. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Már jóideje külön voltak, amikor megismerkedtünk. A nőnek is van párja, annyi, hogy a férfi külföldön van.


Nem nekem ír, páromnak. Ő persze elmeséli, hisz kivel ossza meg, ha nem velem?

Az anyja cigányoz, fenyegeti, hogy ha gyereket csinál nekem (ő írta így), akkor őt felejtse el. Persze nem akarunk gyereket, de akkor is rosszil esik, hiszen nem szoktunk tőle semnit sem kérni.

A volt párja gyámüggyel fenyegetőzik, mert szerinte nincs a gyereknek ágya (van neki), kudarcot vallottunk szerinte szülőként. Azt akarja, hogy láthatáskor ne hozza ide a fiát, mert itt megfertőzik a gyerekeim az övékét (betegen jött ide). A másik baja az volt, hogy nem kapott gyógyszert a köhögésre meg az orrfolyásra. Nem tömöm gyógyszerrel a sajátjaimat sem...pláne ha adtam volna akkor az lett volna a baj. Nagyon szívessen írnék mindkettőnek én is, de félek, hogy ezzel ártanék. Egyre jobban zavar, amit csinalnak.

2018. okt. 2. 17:09
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Először is a pároddal kellene megbeszélni, hogy amíg ott van a gyereke, addig fegyelmezze.


Ha nem változik, akkor pedig jelentsd ki, hogy addig nem hozhatja ide a gyerekét, amíg nem kezdi el fegyelmezni. Természetesen tartsd magad az ígéretedhez.


A gyerek idióta női rokonait meg le kell tiltani a p#&@ba.


Két dolgot tarts szem előtt:

- ha ott van egy gyerek, aki bármit megtehet büntetlenül, az minden szempontból negatívan befolyásolja a gyerekeidet. Gondolj csak bele, hogy majd ők is így akarnak viselkedni, mert eltanulják tőle.

- nem tartom szerencsésnek, hogy ha keresztben fegyelmeztek. Ez alatt értem, hogy ő ne fegyelmezze a gyerekeid, és te se az övét. Ezzel könnyen tovább lehet mérgesíteni a helyzetet.

2018. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Megbeszélés alapján szólunk a gyerekekre. Meg van/volt, hogy egész nap velem van a gyerek, mert dolgoznia kell(ett) a páromnak. Két hetet nem matadhat csak úgy otthon...vagy épp 4-5 napokat, sajnos. Presszója van, alkalmazott nélkül. Ő nem bír három gyerekkel, én könnyebben rendezem el őket (verekedés, kiabálás nélkül. Egyre könnyebben megy).


Amúgy meg köztünk nem okoz konfliktust ez az egész, de nagyon rosszul esik. Hiszen nem azért élünk együtt, mert jövő hónapban majd más valakivel leszünk... Így pedig nehéz, hogy az anyja utál. Az meg, hogy ilyeneket ír, hogy ne legyen gyerekünk...hogy képzeli? Meg a gyerek anyjával is szövetkeznek? Felbújtja a saját fia ellen a fia exét??


Nem akarom, higy szidja őket bárki...csak nagyon zavar már.

2018. okt. 2. 17:35
 5/24 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom az első házasságát is a mama verte szét,és most titeket is szét fúrna, szépen exet felhasználja ,mert buta és felhasználható..
2018. okt. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
8%
Most dolgozol valahol? Korábban dolgoztál?
2018. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kivételeztek a fiúval? A ti otthonokban a ti szabályaitoknak kellene mindenkire érvényesnek lennie, ha ez nem így van, az egy pocsék üzenet a gyerekeid felé - azt mondod nekik ezzel, hogy ők kevesebbet érnek.

Párodat kérd meg, hogy rendezze le az anyját és az exet, ez az ő feladata.

2018. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

18 éves korom óta dolgozok. A szülés előtt 4 hetet, utána 10 hónapot estem ki a munkából. Dolgozni kell, mivel nem alapozhatom másokra a megélhetésünket. Én nem kapok segélyeket, hiába van ez a hiedelem... Nem támogatnak a szüleim és nem kapok gyerektartást sem. ... Három emberért felelek, nem engedhetem meg magamnak, hogy otthon üljek és vakarjam a hátsómat. :)


Rám nem mondhatja senki, hogy "eltart az adójából". Ez motivál még.

2018. okt. 2. 18:03
 9/24 A kérdező kommentje:

Mert nem tudok vele mit csinálni. A sajátjaimnak azt mondom, hogy elhallgatsz és leülsz, akkor az van. Esetleg szipog egy kicsit, de hallgat és ül.


A gyerek pedig...egy neveletlen kölyök. Bántja a kisfiamat, szófogadatlan és hisztis. Igyekszem nem kivételezni, de nem szidhatom le más gyerekét úgy, ahogy a sajátomat. A hétvégén egyszer kinyomtam a tv-t és leültettem őket egy-egy ágyra, már is az van, hogy terrorizálva van... Mi lenne, ha úgy állnék hozzá, ahogy az enyémekhez? Ugyanis nekm megvan az elképzelésem, ehhez mérten nevelem a sajátjaimat...

2018. okt. 2. 18:08
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Minden tiszteletem a tiéd, és kitartást, lelkierőt, türelmet kívánok Neked!

Én teljes körűen kizárnám őket az életemből, a férj is fontolgasson hasonlót.

2018. okt. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!