Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok és van egy 5...

21 éves vagyok és van egy 5 éves kislányom. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elég hosszú történet, megpróbálom összefoglalni. 16 évesen szültem a kislányom, aki a világon a legfontosabb számomra. Az apukája akkor volt 18 éves, de úgy döntöttünk hogy vállaljuk, összeköltöztünk egy kis egy szobás lakásba. A párom akkor már kezdett dolgozni, én pedig estiben elvégeztem az iskolát. Be segítettek az ő szülei sok mindenben, amikért a mai napig hálás vagyok. Két évvel később a párom súlyos motorbalesetet szenvedett amit sajnos nem élt túl... Elmondhatatlan időszak következett, akkor kezdtem dolgozni, a kislányunk oviba járni. Mérhetetlen gyász, megfelelés, helytállás amit nehezen bírtam egyedül. A párom szülei ezért magukhoz költöztettek minket a kicsivel és továbbra is sokat segítettek nekem mindenben amíg egyenesbe hoztam az életem, felépültem lelkileg és gondoskodni tudtam a kislányomról. Egy éve viszont külön költöztünk, sikerült saját lábra állni úgymond, biztos munkahelyet találni. Anyósomék viszont nehezen engedtek el, nem akarták hogy elköltözzünk. A gond csak az hogy egy kis ideje megismertem egy férfit akivel kezd szorosabbá fűződni a viszonyunk és ezt anyósomék nem nézik jó szemmel. Hozzá teszem hogy amióta a kislányom apukáját elvesztettük rá sem bírtam nézni senkire, mind idáig nem ismerkedtem meg senkivel, mert csak a kislányom számított nekem mindenben főleg hogy így is bele neveljem az apa tudatot. Tudja hogy ki az ő édesapja, minden nap amikor haza érünk megnézzük a képeit, megpusziljuk és tudja hogy az apukája egy angyal. Fontosnak tartottam hogy mindentől függetlenül tisztában legyen azzal hogy milyen csodálatos édesapja volt. Tehát számomra szó sem lehetett róla hogy másvalakivel legyek. Mindezidáig. Egy közös barátunk által ismerkedtünk meg ezzel a férfival,30 éves és nagyon szimpatikus, többet szeretne tőlem mint barátság de nem merek lépni anyósomék miatt.. nagyon ellenzik, szerintük nem helyes hogy a kislányom mellé új férfi költözzön vagy új apja legyen. Hiszen ettől neki nem lesz új apja, de ők úgy fogják fel hogy én bemocskolnám a fiúk emlékét.. nagyon elszomorít mert tényleg 3 éven keresztül sosem érdekelt senki, 3 évig gyászoltam a párom.. de mostmár 21 évesen úgy érzem én is megérdemlem hogy új életet kezdjek.

Elnézést hogy ilyen hosszúra sikerült de fontosnak tartottam leírni a részleteket.


2018. aug. 24. 16:42
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg hogyan alakult :)
2018. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
De jó!Tényleg jó tudni,hogy valakinek egy ilyen tragédia után is tud jóra fordulni az élete idővel.Szoritok nektek!☺️
2018. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedvességét :)
2018. aug. 25. 03:04
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Fital vagy megtörtént sajnos de az élet megy tovább ne tarts az anyósodtól ne legyen bűntudatod ,mint írtam fiatal vagy normális dolog h ismerkedsz neked is kell egy férfi az életedbe.Mit akarnak anyósodék hogy soha ne legyen kapcsolatod?
2018. aug. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Örülök a boldogságodnak, a kérdésedet olvasva el kellett morzsoljak pár könnyet, nehéz lehetett és nyilván még mindig az, de nagyon büszke lehetsz magadra, hogy ennek ellenére sikerült talpra állnod, és valószínűleg jó anya is vagy!
2018. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok! Jól esett minden szó :) nem könnyű de a kislányom minden nap erőt ad hogy tovább és még tovább. Ahogy ma is.. megpróbáltam megbeszélni a nagyszülőkkel a dolgot. Nem örülnek neki még mindig, de mondtam hogy emiatt nem szeretnék rosszban lenni velük de innentől kész tényként vegyék hogy új párom van, de ez semmiben sem befolyásolja a múltbeli érzéseim, ugyanúgy fog fájni mindig hogy elvesztettük a kislányom apukáját, és ugyanúgy hálás maradok nekik mindenért, és a kicsi is mindig emlékezni fog az apukájára amennyire lehet. De emellett az hogy új társam van, és boldogok vagyunk/leszünk remélhetőleg a kislányomnak is jó, és nem kell majd apának szólítania, sőt eddig is a nevén szólította és ezt ezután is így szokja majd meg. Úgyhogy még biztos nincs lejátszva a meccs de mostmár nem hagyom hogy befolyásolják ezen a szinten az életem :) köszönöm hogy ilyen sokan írtatok 🖤
2018. aug. 25. 14:53
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodékat is teljesen meg lehet érteni. Az unokájuk szinte a gyerekükké vált, és egyben az egyetlen kapoccsá a fiúk felé.((te meg a lányukká...) Nem szeretnének egyikőtöktől se elválni. És féltenek is titeket. Győződjön.meg őket, hogy ugyanúgy fogjátok szeretni őket, és gyakran mentek hozzájuk. + Amit írtak, hogy szeretnéd, ha megismerjék egymást, hogy lássák a barátod szeret mindkettőtöket.
2018. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Húha :) sziasztok! Nagyon rég nem jártam erre, most is más okból olvasgattam itt, és ha már itt jártam az oldalon gondoltam megírom itt annak a sok kedves embernek a történtek folytatását, akik lelki erőt adtak a válaszukkal anno :).

Nos a lehetőségekhez képest nagyon jól alakultak a dolgaink, a lányom nagyszülei még egy ideig próbáltak dacolni, hogy úgy sem tart majd sokáig a kapcsolatom az új párommal de sikerül végül rácáfolni, ami miatt végtelenül boldog vagyok :) nem akartam túl hamar tenni meg a lépcsőfokokat a kapcsolatban, főleg a lányom miatt is, hogy legyen ideje megszokni a párom, így csak fokozatosan épült be az életünkbe, és nagy örömömre a kislányom nagyon szerette volna ha a karácsonyt velünk töltené a párom is, nagyon jól kijött vele, és szeretett együtt lenni vele. Mára már a harmadik közös karácsonyunkra készülünk, még nagyobb szeretetben :)

8 hónap után költöztünk össze, és az egy éves évfordulónkon megkérte a kezem :) Addigra a lányom nagyszülei is

2020. nov. 18. 13:54
 39/42 A kérdező kommentje:

elfogadták, és látták hogy komolyan gondoljuk együtt és szeretetben neveljük a lányom, és úgy szereti a párom is mintha a sajátja lenne.

És ha már itt tartunk hát ez okból is léptem be most az oldalra, mert most várjuk a közös babánk :) és nyilván minden kismama olvasgatja a gyakorikérdéseket bármennyire is tudjuk hogy nem szabad :))

Majdnem félidőnél járunk, és egy kishúggal gazdagodik a lányom :) nagyon várja ő is a tesó érkezését, és nagyon reménykedem hogy nem lesz rá féltékeny és gördülékenyen mennek majd a dolgok egy pici babával is. Teljesen más megélni ezt a várandósságot, és nyilván mások a körülmények is, mint a lányom születésekor.

A párom már rég szeretett volna családot, és esküvőt is szerettünk volna idén nyáron de sajnos a vírus miatt nem lehetett megtartani. De nem bánom, papír ide vagy oda mi már így is egy család vagyunk :) és a közös baba híre méginkább össze hozott minket.

Ha valaki itt jár a válaszadók közül és elolvasta annak köszönöm :) és sajnálom hogy két év távlatából írok ma, pedig megígértem hogy majd jelentkezek, de jobb később mint soha :) szép napot kívánok mindenkinek.

2020. nov. 18. 14:05
 40/42 anonim ***** válasza:

De fura, pont a napokban olvastam újra a kérdést és válaszokat :)


Örülök, hogy ilyen szuperül alakul az életed, és hogy a 2 lányodat szerető családban tudod felnevelni. :)

2020. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!