Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok és van egy 5...

21 éves vagyok és van egy 5 éves kislányom. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elég hosszú történet, megpróbálom összefoglalni. 16 évesen szültem a kislányom, aki a világon a legfontosabb számomra. Az apukája akkor volt 18 éves, de úgy döntöttünk hogy vállaljuk, összeköltöztünk egy kis egy szobás lakásba. A párom akkor már kezdett dolgozni, én pedig estiben elvégeztem az iskolát. Be segítettek az ő szülei sok mindenben, amikért a mai napig hálás vagyok. Két évvel később a párom súlyos motorbalesetet szenvedett amit sajnos nem élt túl... Elmondhatatlan időszak következett, akkor kezdtem dolgozni, a kislányunk oviba járni. Mérhetetlen gyász, megfelelés, helytállás amit nehezen bírtam egyedül. A párom szülei ezért magukhoz költöztettek minket a kicsivel és továbbra is sokat segítettek nekem mindenben amíg egyenesbe hoztam az életem, felépültem lelkileg és gondoskodni tudtam a kislányomról. Egy éve viszont külön költöztünk, sikerült saját lábra állni úgymond, biztos munkahelyet találni. Anyósomék viszont nehezen engedtek el, nem akarták hogy elköltözzünk. A gond csak az hogy egy kis ideje megismertem egy férfit akivel kezd szorosabbá fűződni a viszonyunk és ezt anyósomék nem nézik jó szemmel. Hozzá teszem hogy amióta a kislányom apukáját elvesztettük rá sem bírtam nézni senkire, mind idáig nem ismerkedtem meg senkivel, mert csak a kislányom számított nekem mindenben főleg hogy így is bele neveljem az apa tudatot. Tudja hogy ki az ő édesapja, minden nap amikor haza érünk megnézzük a képeit, megpusziljuk és tudja hogy az apukája egy angyal. Fontosnak tartottam hogy mindentől függetlenül tisztában legyen azzal hogy milyen csodálatos édesapja volt. Tehát számomra szó sem lehetett róla hogy másvalakivel legyek. Mindezidáig. Egy közös barátunk által ismerkedtünk meg ezzel a férfival,30 éves és nagyon szimpatikus, többet szeretne tőlem mint barátság de nem merek lépni anyósomék miatt.. nagyon ellenzik, szerintük nem helyes hogy a kislányom mellé új férfi költözzön vagy új apja legyen. Hiszen ettől neki nem lesz új apja, de ők úgy fogják fel hogy én bemocskolnám a fiúk emlékét.. nagyon elszomorít mert tényleg 3 éven keresztül sosem érdekelt senki, 3 évig gyászoltam a párom.. de mostmár 21 évesen úgy érzem én is megérdemlem hogy új életet kezdjek.

Elnézést hogy ilyen hosszúra sikerült de fontosnak tartottam leírni a részleteket.


2018. aug. 24. 16:42
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Milyen velük a kapcsolatod? Tudsz velük nyíltan beszélni? Ha igen, akkor azt javaslom kezdésnek. Lehet hogy nem ez a fickó lesz akivel leéled az életed, de ha ezt most nem rendezed akkor a másodiknál még csúnyábban néznek majd. Mit váltogatod itt őket, szegény gyerek stb. Érdemes őszintének lenni ezért végig, nem nagyon belevonva őket de mindent megbeszélve velük nagy vonalakban.


Sokat segítettek neked, egyáltalán nem tűnsz hálátlannak, kár lenne a kapcsolatot elrontani. Mindenképpen beszélj velük erről, lehet hogy amíg ott laktatok addig a gyermekük halála kevésbé volt fájó és együtt az elköltözésed és párkeresésed (még így is hogy ilyen sok idő eltelt) rosszul érinti őket.Mindenkinek nehéz ez a helyzet, kitartást.

2018. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg rendesnek tűnik a fickó. A te életed. Nem szabad annak az első helyen állnia, hogy a volt anyósodéknak mi a legjobb.

Neked is és a gyerekednek is az a legjobb, ha egy szép kis családban, szeretetben vagytok.

Ültesd le őket, mondd el, hogy a férfi nem a fiuk helyét fogja átvenni, az ő emlékét mindig is őrizni fogod a szívedben, ők ettől még ugyanolyan nagyszülők maradnak, mint voltak.

Merj boldognak lenni.

2018. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy igazatok lesz :) igen ezeket, hasonlóan elmondtam én is a nagyszülőknek. Szerintem megpróbálom vele :)
2018. aug. 24. 17:32
 14/42 anonim ***** válasza:
94%
Mindent bele 21 vagy nem 80 eves, azert azt nem varhatja el senki, hogy egyedul legyel eleted vegeig mert az tortent ami, míg a halal el nem valaszt eddig tart a templomi eskü is ... ugyh 3 ev gyasz utan megerdemled a sajat eletet :-)
2018. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
11 igazad lehet. Lehet hogy azért viselik ilyen rosszul ezt a változást mert valamilyen szinten pótoltuk a hiányt amíg ott laktunk. Viszont így is bármikor láthatják az unokájukat és sokat is szokott náluk lenni. Nem akarom hogy megromoljon a viszonyunk úgyhogy remélem el tudják fogadni hogy új párom lesz. Mindenkinek furcsa elsőre biztosan, nem szeretnék én sem egyből a mélyvízbe ugrani, de mellette mindig olyan boldog vagyok. Amúgy is mert van egy gyönyörű kislányom, de amikor látom ahogy megnevetteti ott, és együtt vagyunk akkor minden olyan kerek. Szerintem a kislányom is örülni fog hogy többet látja majd anya 'barátját' :). De szerintetek hogy magyarázzam el neki hogy ő ki lesz nekem?
2018. aug. 24. 17:45
 16/42 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy egyszerű helyzetben. Volt párod szüleinek a véleménye csak az ő érzelmeiket tükrözi, tehát erősen mellőzi az objektivitást. Nemcsak a te magánéletedről van szó, hanem a kislányról, akinek teljes családban kellene felnőnie, ahol van fiatal férfi minta, minta a család felállásáról, szerepmegosztásról. Valahogy mindezt kellene tudatosítani volt párod szüleiben. Attól ők még teljes értékű nagyszülők maradnának.
2018. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
83%

Párod szülei saját fájdalmuk miatt önzőek.

Fontos, hogy a gyermeknek legyen apja - ha nemis édesapja, de pótapja, mert fontos a férfi modell.

Nem tudom, mit gondolnak a nagyszülők, hogy "egész életedben zárdába kellene vonulnod?".

Az ő fájdalmuk érthető, nagyon-nagyon szomorú, sajnálatos hogy ez történt, de ezért nem lehet elvárni (gyerek érdekében sem), hogy soha többet ne legyen senkid.

Egyáltalán kik ők, hogy elvárjanak, megszabjanak bármit is...

2018. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom bántani sem őket mert tényleg mindig mindenben segítettek nekem/nekünk de pont ezért ők is megértőek kéne legyenek mert nem tettem olyat amivel a kislányomnak árthat vagy ilyesmi.
2018. aug. 24. 18:08
 19/42 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egy kicsit összeszorult a szivem, ahogy olvastam az írásodat. Egyfelől gratulálok a helytállasodért az életben, másfelől nagyon sajnálom, ami történt a pároddal. Fontos, hogy nem gyászolhat mindenki örökké. Tovább kell lépni. Neked pár kell, a gyermekednek apa. Sok erőt és boldogságot kívánok neked!
2018. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
97%

Nézzük a tényeket. 21 éves vagy. Irreális lenne azt várniuk, hogy egész életedben a fiuk emlékéhez ragaszkodj, nem a középkorban élünk, nem kell mindjárt zárdába vonulnod. Tehát induljunk ki abból, hogy teljesen logikus és természetes dolog, hogy 21 évesen keresed az új párod. A kislányodnak is jobb lenne, ha idővel egy rendes családmodellben élhetne, egy olyan pót/nevelő apával, akit ő is elfogad, szeret, és egy boldog anyukával, később talán testvérekkel.

"Anyósodék" talán korainak érzik, de az ilyesmi nem években mérhető, az is természetes a részükről, hogy a megjelenő új férfit a fiukhoz mérik, és persze nem érhet fel hozzá. De ha ezen múlik, senki nem fog felérni hozzá, senki nem lesz elég jó, és soha nem lesz itt az ideje.

Azt próbáld megértetni velük, hogy ettől a velük való kapcsolatotok, főleg az unokájuké, nem fog megváltozni, sem pedig az édesapjához való viszonyulása a kislányodnak.

Amúgy, a te szüleid hol vannak ebből a történetből, ha megkérdezhetem?

2018. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!