Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok és van egy 5...

21 éves vagyok és van egy 5 éves kislányom. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elég hosszú történet, megpróbálom összefoglalni. 16 évesen szültem a kislányom, aki a világon a legfontosabb számomra. Az apukája akkor volt 18 éves, de úgy döntöttünk hogy vállaljuk, összeköltöztünk egy kis egy szobás lakásba. A párom akkor már kezdett dolgozni, én pedig estiben elvégeztem az iskolát. Be segítettek az ő szülei sok mindenben, amikért a mai napig hálás vagyok. Két évvel később a párom súlyos motorbalesetet szenvedett amit sajnos nem élt túl... Elmondhatatlan időszak következett, akkor kezdtem dolgozni, a kislányunk oviba járni. Mérhetetlen gyász, megfelelés, helytállás amit nehezen bírtam egyedül. A párom szülei ezért magukhoz költöztettek minket a kicsivel és továbbra is sokat segítettek nekem mindenben amíg egyenesbe hoztam az életem, felépültem lelkileg és gondoskodni tudtam a kislányomról. Egy éve viszont külön költöztünk, sikerült saját lábra állni úgymond, biztos munkahelyet találni. Anyósomék viszont nehezen engedtek el, nem akarták hogy elköltözzünk. A gond csak az hogy egy kis ideje megismertem egy férfit akivel kezd szorosabbá fűződni a viszonyunk és ezt anyósomék nem nézik jó szemmel. Hozzá teszem hogy amióta a kislányom apukáját elvesztettük rá sem bírtam nézni senkire, mind idáig nem ismerkedtem meg senkivel, mert csak a kislányom számított nekem mindenben főleg hogy így is bele neveljem az apa tudatot. Tudja hogy ki az ő édesapja, minden nap amikor haza érünk megnézzük a képeit, megpusziljuk és tudja hogy az apukája egy angyal. Fontosnak tartottam hogy mindentől függetlenül tisztában legyen azzal hogy milyen csodálatos édesapja volt. Tehát számomra szó sem lehetett róla hogy másvalakivel legyek. Mindezidáig. Egy közös barátunk által ismerkedtünk meg ezzel a férfival,30 éves és nagyon szimpatikus, többet szeretne tőlem mint barátság de nem merek lépni anyósomék miatt.. nagyon ellenzik, szerintük nem helyes hogy a kislányom mellé új férfi költözzön vagy új apja legyen. Hiszen ettől neki nem lesz új apja, de ők úgy fogják fel hogy én bemocskolnám a fiúk emlékét.. nagyon elszomorít mert tényleg 3 éven keresztül sosem érdekelt senki, 3 évig gyászoltam a párom.. de mostmár 21 évesen úgy érzem én is megérdemlem hogy új életet kezdjek.

Elnézést hogy ilyen hosszúra sikerült de fontosnak tartottam leírni a részleteket.


2018. aug. 24. 16:42
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Nagyon reménykedem hogy idővel el tudják fogadni és megértik hogy nekem is szükségem van a tovább lépésre de ez nem jelenti hogy elfelejtem a volt párom és nem veszi át a helyét a lányom szemében sem. És az unokájukkal kapcsolatban sem változik semmi. Nekem csak az anyukám él, ő támogat engem mindeben. Csak amikor elvesztettem a volt párom akkor anyósomék erősködtek hogy hozzájuk költözzünk, és anyagilag is jobban tudtak mellénk állni sajnos mint anyum. Amiért hálás is vagyok, de nem kéne attól megmondják hogy mit csináljak.
2018. aug. 24. 18:43
 22/42 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon megható a történeted. Gyerekfejjel kellett olyat átélned, ami egy felnőttnek is sok lenne. Valahol megértem anyósodékat is, hiszen nekik a fiuk volt, de ez nem jelenti azt, hogy igazat adok nekik. Fiatal vagy, jogod van az élethez. Senki nem várhatja el, hogy eltemesd magad. Az a fontos, hogy jól gondold meg, mert a párválasztás a kislányod életét is befolyásolja. Próbáld meg a döntésedet anyósodékkal elfogadtatni, hiszen ők is hozzád tartoznak, ők a kislányod nagyszülei. További életedhez sok boldogságot kívánok.
2018. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat :) azért is szimpatikus ez a férfi mert jól kijön a kislányommal, mindig érdeklődik felőle is és szívesen vállalná. Vele együtt akar engem, és komolyan gondolná. Sajnálom már hogy mindeddig visszautasítottam.
2018. aug. 24. 18:56
 24/42 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a párod anyja magához akar titeket láncolni,mert nem akarja elveszíteni az unokáját ha már sajnos a fiát elkellett.Nagyon kedves gesztus volt ez tőlük,de valamilyenszinten Ő ezt belekalkulálhatta abba,hogy majd ezzel tud téged befolyásolni ilyen helyzetekben.Viszont attól,hogy 21évesen 3év gyász után próbálod élni az életed és ismerkedni,úgy,hogy közben mindvégig tiszteletben tartod a volt párod emlékét szerintem egyáltalán nem vagy sem tiszteletlen sem hálátlan.Attól,hogy neked lesz egy új párod a gyerkőcnek nem kell apaként tekintenie rá,és még a Nagyit is látogathatja.Szerintem lépjétek meg a dolgot.🙂
2018. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat :) igazán lelket öntöttetek belém :) Már rendesen várom a holnapot hogy találkozhassunk és megbeszéljük hogy hogyan tovább :). És hogy a nagyszülőkkel is megbeszéljem a dolgot. Bízom benne hogy megemésztették és elfogadják. Köszönöm mindenkinek :)
2018. aug. 24. 20:01
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Abból indulj ki, hogy ha te meghalnál, te sem szeretnéd, illetve nem várnád, nem is várhatnád el, hogy a hátrahagyottak besavanyodott, magányos, boldogtalan életet éljenek.
2018. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Még ne költözz össze vele, csak hétvégéket tölts el vele, ha attól félsz, hogy 1 idő utánár nem kellesz neki.

Próbálgassátok egymást, aztán ha bejön az élet, akkor költözz oda hozzá.

Anyósékkal meg ülj le és mond el mennyire szereted a fiukat, örökké tisztelni fog őt és a családját, de tovább kell lépni, a kislányodnak is így a jó

2018. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz, de neked a saját életedet kell élned. Fiatal vagy még, meggyászoltad a srácot korrekt módon és nem kötelességből. Hagyd hogy a szíved irányítson! Anyósék kénytelenek lesznek elfogadni a döntésed és attól nem leszel hálátlan! Persze valahogy csak meg kell őrizni a jó kapcsolatot hisz ők a gyerek nagyszülei. Tudom tök hülyén hangzik de mi lenne ha bemutatnád nekik őt?
2018. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
28. Ezen épp elgondolkoztam :) ha holnap meg tudjuk beszélni hogy mi legyen, és ha elmondom hogy döntöttem és egy pár leszünk akkor szerintem jövő héten megejtem a bemutatást nekik :). Amikor a kislányommal megyünk át hozzájuk akkor elhívom szerintem őt is és meglátjuk hogy alakul :) remélem jól 🤞
2018. aug. 24. 22:18
 30/42 A kérdező kommentje:
Egyébként ma este már írtam neki hogy holnap mindenképp beszélni szeretnék vele. És kérdezte hogy 'csak nem?' 😳 olyan törődő.
2018. aug. 24. 22:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!