7 hetes kislányom egész nap szinte cicizni akar, már nagyon fárasztó! (? )
Növeld a szoptatási időt fokozatosan. 2-3 naponta lehet 10 percet hozzátenni, addig nincs cici.
Teljesen megértelek, a nagylányom is ilyen volt, olyan fáradt voltam, hogy rázott a hideg, akármilyen vastagon öltöztem fel.
Szoptasd sokat. Hidd el, nem fog enni, ha tele van a pocakja. Az enyém is sokat és sokszor evett, de érdekes módon, ha játszani akart, vagy megnézni mást, vagy beteg volt, elfordította a fejét a ciciről és üvöltött tovább.
Nem kell beállnia x óránkénti evésre, mert az anyatej nem tápszer. Attól függően, hogy mit és mennyit eszel, hamarabb vagy később szívódik fel a pocakjában. Ha sok vizet/folyadékot iszol és szinte nem eszel semmit, a gyerek egész nap cicin lesz, mert a hígabb anyatejtől nem múlik el az éhségérzete.
5-ös jó sok butaságot írtál. Két szoptatás közötti időnek legalább két órának kell lennie, különben a baba pocakjában lévő nagyjából már megemésztett tej összekeveredik a frissen megevettel, aminek garantált hasfájás a vége.
A szoptatás során a tej eleje vizesebb, a végén pedig zsírosabb. Ha állandóan szopik a baba, akkor a zsírosabb, tápláló tejhez egyszerűen alig jut hozzá - hogy értsd: mintha a húsleves levét szednéd a tányérodba. Természetes, hogy hamarabb meg fogsz éhezni, mint azok, akiknek minden jutott.
Az anyatej felszívódása nem függ attól, hogy mit eszik az anya. Ahogy már előbb is írtam, a tej eleje hígabb, ha mindig csak az elejét kapja, akkor a zsíros részt is tartalmazó rész egyszerűen nem fér bele a gyerekbe (félig még tele a pocak).
Egy hét hetes babának a cici nyugtatószer, altató és az anya közelségét is jelenti. Teljesen normális, hogy komfortszopizik, nem fogja elfordítani a fejét ha nem éhes (ez majd később lesz, de ez is baba függő, nem feltétlenül van így).
A kérdező esetében nem erről van szó, hanem egy 24 órán át átívelő szoptatási maratonról, immár a hetedik hete.
Ne mondjál kérlek olyat, hogy ez normális, mert nem így van. Nekem is van bőven szoptatási tapasztalatom (három gyerek, összesen majdnem hat évig szoptattam), én is belefutottam ebbe a hibába az első babával, és baromira hálás lettem volna, ha bárki elmondja nekem, hogy amit csinálok, nem szolgálja a baba érdekét. Ugyanis az állandó etetéstől szegénynek fájt a hasa, etetés után sokszor belealudtunk a böfiztetésbe, amiből a sírása ébresztett, melyre megint mellre tettem - és kezdődött az egész elölről. Az első hónapokban a végkimerülés határán voltam, tizen kilót fogytam, csomókban hullott a hajam. Nagyjából két hét alatt értük el a két szoptatás közötti két órás időt, egy megváltás volt, onnan kezdett el rendeződni a nappal és éjszaka.
Kedves Kérdező!
Tedd a babát továbbra is annyit mellre, amennyit szeretne, de arra figyelj, hogy ha kb. 2.5 óránál kevesebb idő telik el két szopizás között, akkor ugyanarra a melledre rakd vissza szopizni a picurt. Nem kell váltogatni, mert akkor nem fog eljutni a "desszertig", csak a hígabb "szomjoltó" tejcsit kapja meg.
Ezen az oldanon nagyon sok hasznos infót találsz, szoptatási tanácsadóval is érdemes lehet beszélned.
[link] tanacsado
Kedves 6-os, ajánlom figyelmedbe, a A La Leche Liga honlapjáról.
[link] leggyakoribb_tevhitek_elso_resz
"A leggyakoribb tévhitek
6. Két órán belül nem szabad újra mellre tenni a babát
Nem igaz!
Ennek a téves állításnak az indoklásaként legtöbbször azt szokták felhozni: “ha friss tej keveredik a félig emésztetthez a baba gyomrában, az hasfájást okoz.”
Mivel az anyetej nagyon könnyen emészthető táplálék, igen gyorsan - átlagosan másfél óra alatt - kiürül a baba gyomrából. Ezért teljesen természetes, ha egy szopós baba akár 1-2 óránként megéhezik, és enni kér.
A csecsemők általában nem egyenlő időközönként kérdzkednek mellre. Néha hosszabb szünetet hagynak két szopás között, máskor egy órán belül akár többször is szopizni szeretnének. Az elfogyasztott tej mennyisége sem egyforma: amikor nagyon éhesek, alaposan kiürítik a mellet, az elérhető tejmennyiség nagyrészét elfogyasztják, máskor csak kortyolnak néhányat az első tejből szomjuk oltására, megint máskor “csak” cumiznak, és élvezik a nyugalmat, biztonságérzetet és örömöt, amit az édesanyjuk testközelsége ill. maga a szopás ad.
Ha a csecsemő gyakran, rövideket szopik, és az édesanya minden alkalommal a másik mellét kínálja fel, a baba valóban hasfájóssá válhat. Ennek azonban nem az az oka, hogy a félig emésztett tejre frisset szopott, hanem az, hogy rövid szopásai alkalmával mindkét mellből csak az ún. első tejet fogyasztotta el. Ez a tej laktózban gazdag, ami gyakran puffadást, így hasfájást okoz, a baba széklete pedig hígabb, zöld színű lesz. Elkerülhetjük ezt a helyzetet, ha a babát ugyanarra a mellre tesszük vissza, hogy alkalma legyen a mellet kiüríteni, és a zsírdúsabb, hátsó tejhez eljutni.
Az igény szerinti szoptatás tényleg nagyon fárasztó tud lenni, megértelek.
A legtöbb baba magától nem 3 óránként fog szopni. Neki az a természetes, ha a szopásigényét a mellen elégítheti ki.
Ha nem akarsz a továbbiakban isz szoptatni, arra is van megoldás. Nem a sírni hagyás az.
Azt írtad, rengeteg tejed van. Minden szoptatáskor mellet váltasz? Próbáld többször ugyanazt a mellet adni. A blokk időtartamát ki kell kísérletezni.
Ha a szoptatási célod az, hogy hosszan szoptass, akkor ennél többet nem tanácsos tenni.
Ha nem cél a hosszú szoptatás, nem gond, ha egy esetleges cumizavar véget vet neki, akkor, ha a baba nem éhség miatt sír, kaphat játszó cumit. Nem mindenki fogadja el.
Szoptatás után kaphat tápszert a baba. Ezt a módszert nem ajáom. Ha ezt választod, a pótlást ne cumisüvegből add, az szinte biztos, hogy cumizavart okoz. Kivételek itt is vannak.
A babának az anyatej a legjobb, és a tápszer az anyatejes bélflórát is végleg átalakítja. Mivel így kevesebb ingert kap a melled, apadhat a tejed is.
Anyatejes babának SEMENNYI időt nem kell kibírnia két szoptatás között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!