Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyámat miér nem érdekli...

A bátyámat miér nem érdekli az, ha más emberekkel valami baj történik?!

Figyelt kérdés

Voltak a TV-ben az árvízkárosúltak.

Mesélem neki.

Erre Ő: Hát ez borzalmas, de az élet már csak ilyen!

És ezt mondja mindenre!

Rokon meghal. Amikor az Ő apja meghalt. Amikor a kutyánk. Amikor náthás lesz valaki, neki tök mindegy...!!

Csak a munkája érdekli!! Vagy 7éve nem volt nyaralni, max üzleti úton volt külföldön, de ennyi.

Még moziba se megy...

Mert, hogy drága...


Egyszerűen nem értem miért ilyen...


L21


2010. jún. 20. 01:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Miért, az egész világ bánatát neki kéne hordozni. Lehet lepontozni de valójában én sem érzek semmit ha meghallom hogy milyen borzalom történt xy-nal a világ másik felén. Meg úgy általában senkivel akit nem szeretek.
2010. jún. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
első mondat után: ?
2010. jún. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Az élet bizony szar és drága mióta magamat tarom el én is magasról teszek másokra, te is így leszel mert baromi nehéz egyedül.
2010. jún. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Engem sem igazán érdekel mások problémája.Van nekem is elég azzal foglalkozom,miért vegyem a vállamra a másokét is?
2010. jún. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

el kell keserítselek mert én is teszek az árvízkárosultakra és mindenki másra is magamon kívül. ahogy a bátyád mondja, az élet már csak ilyen. megvannak a magam problémái is. nekem annyi pont elég.

19L

2010. jún. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Én nem nézek tv-t 2éve kb.,mert nem szeretem a sok rossz hírt hallani.De ha pl. hallok valamit,mint az árvíz,azért bele tudom magam képzelni a helyzetükbe,és nem azt gondolom hogy ez kit érdekel.Még az a jó hogy a világon többféle embertípus van,és akadnak jószándékú emberek is.Minden tiszteletem az övék.
2010. jún. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz valaki rossz szándékú, hogy ránt egyet a vállán, amikor valami rossz hírt hall. Nyilván ő is segítene azokon az embereken, ha tudna (ahogy szerintem BÁRKI), de egyértelmű, hogy nem tud. Szerintem az sem normális, ha valaki minden szaron felidegesíti magát, ami idegen emberekkel történik, hiszen mindenkinek ott vannak a saját problémái is. Ezen kívül bele gondoltál már abba, hogy ha veletek történne ugyanez, vajon azok az emberek aggódnának? Szerintem a nagyrészük a bátyádhoz hasonlóan annyit mondana, hogy "Ilyen az élet."

Az apukátok/rokonok halála persze egészen más.

2010. jún. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%

Én megértam Őt. Az én bajaimmal se foglalkozik senki, nekem kell megoldani. Sajnos ez az önálló, felnőtt élet ajándéka.

Moziba mi sem járunk, pont azért mert drága.

Jó azért Én sajnálom, ha valakivel rossz dolog történik, de ennyi,nem rágódom rajta.

2010. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
Érzéketlenség kb.Képzeljétek én is magamat tartom el és mégse szarok mindenkire...
2010. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Az empátia hiánya nem egy rossz emberi tulajdonság, egyszerűen csak tulajdonság, amely valakibe kevésbé, valakibe jobban meg van.

Akikben kevésbé, azok inkább racionális, érzelemmentes gondolkodásúak, mégpedig nem véletlen: valójában nem kell hordozniuk magukban mások szerencsétlenségét vagy fájdalmát, ezért - bár tudatosítják magukban -, objektívan át tudnak lépni a történtek felett, és foglalkozni a saját dolgukkal.

2010. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!