Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire megbotránkozta...

Tényleg ennyire megbotránkoztató ez?

Figyelt kérdés

Hat éve halt meg édesanyám. Az elején rendszeresen kijártam a sírhoz, elmondtam neki hogy most az xy kicsúfolt, mindent. Órákat töltöttem a temetőben. Az utóbbi két évben viszont szinte évi kétszer mentem ki, mert egyszerűen úgy érzem, hogy az "csak" egy sír. Azzal ,hogy kijárok a temetőbe nem fog visszajönni. Nekem a sír már nem jelent semmit. Ott volt egyszer alatta anya, most már biztos, hogy szétporladt :'( Ez nagy gond? Hogy egy sír iránt nem érzek semmit? Anya mindig velem van, érzem a jelenlétét. Tudom ez hülyén hangzik, de így gondolom.

Nem nagyon tudok túllépni azon, hogy elment=(

16/L


2010. jún. 19. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, hisz már meghalt és mély álomban alszik! Az emléke ottvan a fejedben és a szivedben ez a lényeg!
2010. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, a sir csak egy jelkép, van, akinek az jelenti a halott emlékét, van akinek meg nem lényeges dolog. Attól, hogy nem jársz állandóan a temetöbe, még nem felejtetted el édesanyádat, nem sérted meg az emlékét, ne legyen rossz érzésed emiatt.
2010. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs vele semmi baj.
2010. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A sír iránt nem is kell érezned semmi különöset. Egy jelkép, ahol anyukád teste nyugszik. A lényeg, hogy őt magát, a személyt ne felejtsd el, és szeretettel gondolj rá. Ami igazán nehéz, az az elengedés, de idővel majd menni fog.
2010. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem,szerintem igazad van.És nagyon sajnállak,már a sírás kerülget ahogy elolvastam.Nagyon rossz lehet,hogy 10 éves korod óta nincs veled anyukád. :'(

13/L

2010. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem :( Az a fontos, hogy őrzöd az emlékét. Valakinek azért van szükséges arra, hogy ott álljon a sírkő előtt, vagy az urnához beszéljen, mert az mégis olyan, hogy beszél valamihez/valakihez, nem csak a gondolatain keresztül kommunikál. Szerintem ez így természetes, hogy az elején többet voltál ott, és ez mára lecsökkent, hiszen gondolatban veled van, évente egyszer vagy kétszer pedig viszel oda virágot. Ennél többet igazán nem tehetsz és nem is várhat el senki.
2010. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy sikerült feldolgoznod a halálát, egészséges vagy. Én sem érzem, hogy anyukám a sírban van. Én életében szerettem és gondolni itthon is tudok rá. A hiányát meg mindig érezni fogom. Néha itthon én is érzem a jelenlétét. Pedig én már 38 éves vagyok...
2010. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt még lefelejtettem, hogy szerintem ez kicsit olyan, mint a hívő embereknél: valaki úgy érzi, hogy kell járnia templomba minden héten és ott imádkozni, gyónni, adakozni, valaki pedig nem, templomba járás nélkül is hisz Istenben. A két keresztény között nincs különbség, nem is lehet.
2010. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Csak ahol lakom eléggé megbotránkoztatónak tartja. Eddig nem vettem föl, ezután se fogom. Amúgy a sír rendben van mindig, apu kétnaponta kijár.
2010. jún. 19. 20:58
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugy sem tudsz mindenkinek a kedvére tenni.Ezzel ne foglalkozz.Éld a Te belátosod szerinti életed. Anyukád pedig vigyáz Rád.
2010. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!