Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 év után széthullik a...

24 év után széthullik a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két lányunk van,egyik már kirepült a kisebb 13 éves.Két éve költöztünk egy házba amit közösen vettünk ,jórészt hitelből.Még 13 év van vissza a hitel lejártáig.Családi életünk nyugodt volt,sosem veszekedtünk,anyagi problémák nem voltak.

Múlt vasárnap a párom,minden előzmény nélkül azt mondta,hogy szeretné, ha elköltöznék otthonról.

Kiderült, hogy öt hónapja egy másik férfival barátkozik és szeretne vele összeköltözni.Tehát abban a házban szeretne vele élni amit együtt vettünk.

Teljesen összeomlottam.Evés, alvás nem megy.Jövőképem, önbizalmam, önértékelésem nulla.Mit tegyek?

A lányomat nagyon féltem.Ő nagyon érzékeny.Nem tudom, hogy mivel tennék jobbat.Ha elköltözök a lányom úgy fogja érezni, hogy elárultam.Ha ottmaradok és nem tudnak összeköltözni abból utálat lesz és megint csak a kislány szenvedi meg legjobban.

Nagyon szeretem őket, az anyukát is, és fontosak nekem.

Hajlandó lennék továbbra is együtt élni vele, még így is, hogy tudom, összejár valakivel akit szeret.

Most hétvégén fogjuk megmondani a lányoknak,hogy mi a helyzet.Mit tegyek?


2018. júl. 26. 15:24
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, értem, hogy nagyon rossz most neked, de kénytelen leszel kicsit hideg fejjel gondolkozni. Teljesen tipikus forgatókönyv, hogy kihűl a házasság, a nő feladja, nem veszekszik tovább, de közben akár hónapokon/éveken át tervezgeti, hogy hogyan tud lelépni. A férfi természetesen teljesen összetörik (pont úgy mint te) hiszen nem volt semmi gond, évek óta egy hangos szó sem hangzott el, stb..


Ha most érzelmi alapon hozol döntéseket, akkor itt csak veszteni fogsz. A feleséged hónapok óta tervezi ezt. Az egyetlen amit tehetsz az az, hogy követed a válaszadók tanácsait. Rengeteg elvált ember ír ide és ők aztán tudják, hogy hogy kell megnyerni egy gyermeklehelyezést. Ha azt akarod, hogy te élj a házban a kislánnyal, akkor tegyél érte. Ha összeomlasz, akkor biztos nem fogod elérni.


1) Nem kell megvárnod, hogy a feleséged adja be a válást. Add be szépen te és add be a gyermekelhelyezési kérelmet is. Lepd meg, ne az ő forgatókönyvéből játssz.


2) Ne költözz ki. Ha otthagyod a gyereket az anyjával, akkor az neked nem jó pont a bíróságon. Ha azt hiszed, hogy ezt a feleséged nem tudja, akkor tévedsz. Hónapok óta erre készül, nem véletlen akarja elérni, hogy kiköltözz.


3) Ha a feleséged akar átköltözni az új pasijához, akkor ne hagyd szó nélkül, hogy csak úgy elvigye a kislányt. Kérdezd meg, hogy szeretne-e menni. Ha igen, akkor engedd el, ha nem, akkor nyugodtan lengesd meg a feleséged előtt, hogy rendőrséggel is hazavitetheted a gyereket (akkor is ha nem tennéd meg, mert elég ha elhiszi hogy megtennéd).

2018. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg nem lenne jó ötlet a költözés

Mert ha elköltözöl akkor a 13 eves kislány szemszögéből nézve:

1. a szüleim bejelentik, hogy szétmennek

2.apám elköltözik

3. anyám ideköltöztet valami idegent.

Anyuka nyilván az új fsszal lesz elfoglalva, te pedig nem leszel ott, hogy rendesen odafigyelj rá.

Szóval ne költözz el.

2018. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
83%

Én is csak azt tudom írni, hogy ne te költözz el, ha akar akkor a feleséged költözzön. Mint leány gyermek én momentán kérdés nélkül apát választanám. Mi több haragudnék anyámra amiért az apámmal ezt tette. És semmi képpen sem szeretnék anyám új pasijával egyikpercről a másikra együtt lakni. Biztosra veszem, hogy a lányod is erre fog gondolni, lehet rosszúl is fogja érezni magát az új "apa jelőlt" légterében, illetve a saját otthonában. Ha ténylge jót szeretnél a lányodnak ne hagyd az anyjára harcolj érte és a házadért is. Ne rángasd ki a kislányt a megszokott környezetéből. Maradj otthon velet te.


25/N

2018. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

40 éves nőként mondom: Tényleg fogadd meg a tanácsokat, ne költözz ki!

Ez nagyon fontos.

Gondold végig:mindenki azt látja majd, hogy TE léptél le. Még a feleséged fogják sajnálni, hogy elhagytad a családod.

Nem írtál az anyagiakrol, még tudsz/tudtok-e élni külön háztartásban, de ne add a házad a lányod ilyen könnyen.

Kitartás. Ha kell, írj még, itt vagyunk.

2018. júl. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Óriási köszönet mindenkinek!

Éjszakás műszakban voltam, ezért csak most tudok reagálni.

Azt talán nem írtam le, hogy első reakcióm az volt, jó akkor elköltözök.

De az a támogatás amit itt kaptam felébresztett.

Ma reggel beszélgettünk és elmondtam neki, hogy nem hagyom itt a lányomat, nem megyek el.Ha az új pasival akar élni akkor neki kell elmennie.Persze ez egy hosszabb beszélgetés vége volt.

Az egyetlen reakció az volt, hogy ő most úgy érzi magát mint ahogy én éreztem magam vasárnap.

Elmondtam neki, hogy szerintem ő egy kicsit hosszabb pengéjű tőrrel szúrt.

Nem reagált semmit, illetve annyit mondott,hogy ezt meg kell emésztenie.

Várom a válaszát,kicsit idegesen, de már egész másképp állok az egészhez mint tegnap.

Köszönet mindenkinek,nem tudom szavakkal leírni, hogy mekkora segítség volt amiket írtatok.

2018. júl. 27. 09:55
 36/47 anonim ***** válasza:
28%

Azért kíváncsi lennék, hogy ez a sok kommentelő mit szólna ahhoz, ha a kérdező a teljes igazságot írta volna le. Mint pl: a felesége már rég nem érezte nőnek magát mellette, meg szex sem volt már hosszú hónapok óta, meg hogy a gyerekekkel járó problémák csak a nő vállát nyomták és öt hónapja végre ismét ember és nő lett, mert a másik végre valódi társ és partner. A nő csak azért várt idáig, csak azért adta fel majdnem az életét, hogy a gyerekeknek könnyebb legyen és ne kicsiként kelljen átélni mindent. Idáig tűrte a boldogtalanságot, most pedig boldog mer lenni. És ha viszket neki, akkor mi van? Itt mindenki képes évekig társas magányban élni? Ha valakinek ez a vágya, akkor hajrá, de ahogy elnézem a többi kérdésre adott válaszokat, máskor meg válásra biztatja mindenki a szenvedő nőt. Ha meg lépni mer, akkor máris támadva van. Fura gondolkodás.

Amúgy amit leírtam megesett. Ott is a férj nyávogott fűnek-fának, csak azt pl senkinek sem mondta el, hogy évekig nem feküdt le a feleségével, mert nem állt fel neki, mint kiderült azért, mert arra gerjedt, hogy kikötözze a másikat és míg a családja alig élt meg, ő saját magának különféle önszexelő-fenék és kuki piszkáló játékszereket vett.


Szóval csak csínján a jótanáccsal, mert eleve nem normális az, amikor egy férfi végignyávogja a világot. Sok mindent elárul a jelleméről.

2018. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó! Ha valami nem működik meg kell oldani nem eldobni. Nekem is mjdnem gajra ment a házasságom és még is sikerült végűl megbeszélni mindent a férjemmel. Megoldottuk mert tiszteljük egymás annyira, hogy adunk még a kapcsolatunknak egy lehetőséget. De ugye bár a néma gyereknek az anyja sem érti a szavát! Szerintem nem volt megoldás, hogy félévig majdnem egy másik férfival hempergőzött. Meg kellett volna tárgyalni a férjvel nem egyből másik ember mellé feküdni. Én a kérdezőt sajnálom és nem a feleségét!


Kérdező nagyon örülök neki, hogy ma meglépted amit kellett! Állj kimagadaért és a lányodért is! Valamelyik kommentelő szépen fogalmazta meg, hogy a lányod nem örülne az új férfinak és haragudna az anyjára is. Rád lesz szükség!

2018. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Én könnyen el tudom képzelni azt is hogy a nő szenvedett, és van amikor a válás az egyetlen opció, de nem az a módja hogy közlöm a férjemmel, hogy akkor most menjen a közös házunkból. Hanem az hogy megbeszéljük alaposan a lehetőségeket, hogy mindenkinek jó legyen. Én is így tettem anno. Mondjuk én nem csaltam meg, amikor már évek óta nem volt szex, hanem elváltam. És nem rángattam be egy idegent a közös házunkba (eladtuk) és a gyerekem életébe. Meg lehet ezt oldani szépen kulturáltan is.
2018. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

36-os kommentelő. Teljes igazság? Mire vagy kíváncsi? Írjam le az elmúlt éveket? Ahogy olvashattad boldogan éltünk.A szex is renden volt,/múlt héten is/.Ami szerinted nyávogás az segítség, tanács, biztatás kérés volt.

A nyávogásról még annyit, hogy az itt reagáló embereken és a "páromon" kívül senki nem tud az egészről semmit. De végignyávogom a világot.

Örülök, ha így látod.

2018. júl. 27. 10:23
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

#36: nőként írom, hogy tudom, miről írsz! Igen, lehet, hogy ebben a férfi a hibás, hogy nem vette észre a jeleket, nem vette észre a segélykiáltásokat. Ahogy azt sem tudjuk, a feleség jelezte-e, hogy gond van...


Itt most nem erről van szó. Hanem alap dolog: ha közösen veszünk fel hitelt, ha közösen veszünk egy házat, és ÉN vagyok az, aki ki akar lépni a házasságból egy másik férfi miatt, akkor ÉN költözök, és nem várom el a férfitól, hogy ő menjen el! És utána válás során rendezzük az anyagiakat is!


Attól, hogy a nő nem kapott meg valamit a férjétől, amire szüksége volt, nem ad alapot arra, hogy kirakja a saját tulajdonából, és olyan helyzetet teremtsen ezzel, ami a gyermekelhelyezés során az apát hátrányba hozza!


Ugyanis a bíróság igenis nézi, hogy megoldható-e, hogy a gyerek az otthonában maradjon!

És a közítélés is ilyen...

2018. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!