Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 év után széthullik a...

24 év után széthullik a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két lányunk van,egyik már kirepült a kisebb 13 éves.Két éve költöztünk egy házba amit közösen vettünk ,jórészt hitelből.Még 13 év van vissza a hitel lejártáig.Családi életünk nyugodt volt,sosem veszekedtünk,anyagi problémák nem voltak.

Múlt vasárnap a párom,minden előzmény nélkül azt mondta,hogy szeretné, ha elköltöznék otthonról.

Kiderült, hogy öt hónapja egy másik férfival barátkozik és szeretne vele összeköltözni.Tehát abban a házban szeretne vele élni amit együtt vettünk.

Teljesen összeomlottam.Evés, alvás nem megy.Jövőképem, önbizalmam, önértékelésem nulla.Mit tegyek?

A lányomat nagyon féltem.Ő nagyon érzékeny.Nem tudom, hogy mivel tennék jobbat.Ha elköltözök a lányom úgy fogja érezni, hogy elárultam.Ha ottmaradok és nem tudnak összeköltözni abból utálat lesz és megint csak a kislány szenvedi meg legjobban.

Nagyon szeretem őket, az anyukát is, és fontosak nekem.

Hajlandó lennék továbbra is együtt élni vele, még így is, hogy tudom, összejár valakivel akit szeret.

Most hétvégén fogjuk megmondani a lányoknak,hogy mi a helyzet.Mit tegyek?


2018. júl. 26. 15:24
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
91%

Miért kéne NEKED elköltözni?


Menjen ő az új kanjához, ha ennyire viszket neki!

2018. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem költöznék el, amíg az anyagi részét a válásnak nem tisztázzuk. És nagyon nem érdekelne, hogy ehhez mit szól a másik, miután 5 hónapja csal. Mindezt nőként mondom.
2018. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
98%

Nőként én sem értem, miért neked kell elköltözni?

Mivel hitel van a házon, eladni nem egyszerű, hogy felezzétek, max ha kifizetitek a bankot belőle.

Ha elköltözöl, a házadban más lakik, de a hitel a neveden marad.


Ő akar kilépni, költözzön ő!

2018. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy egyszer arra jönnék haza,hogy elment, és valószínű, hogy vinné a gyereket is.Ez még rosszabb lenne.

Az anyagiak nem érdekelnek.Ők a családom.

2018. júl. 26. 15:36
 5/47 anonim ***** válasza:
95%
Így is, úgy is vinné a gyereket magával, legalább anyagilag ne menj tönkre, úgy még annyira se lenne jó.
2018. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne koltozzel ki!! Neked is ugyan olyan jogod van ot elni mint neki. Jo nagy marhasag lenne a reszedrol!
2018. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Már csak a gyerekek a családod. Elköltözött, mivel jobb? Nem fizetik a hitelt, tőled fogják letiltani, végrehajtani! Egy olyan házért, amiben más férfival él!

Azért a büszkeséget, és a tartásod ne add fel!

Más férfi kell neki? Akkor menjen ő ahhoz a férfihoz! Tényleg te akarod finanszírozni a lakhatásukat?

2018. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

*7: elköltözött= elköltözöl


Átírta a telefon.

2018. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
96%
Először is: a feleséged adja be (és fizesse) a válást. Ott megbeszélitek az anyagi dolgokat is. Nehogy már kiköltözz abból a házból, aminek a fele a tied! Hova mész? Albérletbe?
2018. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
95%

NE költözz, akkor hátránnyal indulsz a gyerekért meg a házért is!


Add be te a válást és a gyermekelhelyezési kérelmet. A válás beadása után ha elviszi a gyereket a tudtod nélkül, közöld vele, hogy a bejelentett lakcímére rendőrrel is visszahozathatod a gyereket. (Ne tedd meg, mert trauma lenne a kislánynak, de figyelmeztesd az asszonyt, hogy megtehetnéd.)


Ügyvédet keress, minél hamarabb!


És a gyerek kedvéért próbálj meg higgadt maradni, tudom, hogy nehéz, de tarts ki. Nagyon sajnálom, ami veled történt :(

2018. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!