Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 év után széthullik a...

24 év után széthullik a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két lányunk van,egyik már kirepült a kisebb 13 éves.Két éve költöztünk egy házba amit közösen vettünk ,jórészt hitelből.Még 13 év van vissza a hitel lejártáig.Családi életünk nyugodt volt,sosem veszekedtünk,anyagi problémák nem voltak.

Múlt vasárnap a párom,minden előzmény nélkül azt mondta,hogy szeretné, ha elköltöznék otthonról.

Kiderült, hogy öt hónapja egy másik férfival barátkozik és szeretne vele összeköltözni.Tehát abban a házban szeretne vele élni amit együtt vettünk.

Teljesen összeomlottam.Evés, alvás nem megy.Jövőképem, önbizalmam, önértékelésem nulla.Mit tegyek?

A lányomat nagyon féltem.Ő nagyon érzékeny.Nem tudom, hogy mivel tennék jobbat.Ha elköltözök a lányom úgy fogja érezni, hogy elárultam.Ha ottmaradok és nem tudnak összeköltözni abból utálat lesz és megint csak a kislány szenvedi meg legjobban.

Nagyon szeretem őket, az anyukát is, és fontosak nekem.

Hajlandó lennék továbbra is együtt élni vele, még így is, hogy tudom, összejár valakivel akit szeret.

Most hétvégén fogjuk megmondani a lányoknak,hogy mi a helyzet.Mit tegyek?


2018. júl. 26. 15:24
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnalom a helyzeted, lehet meg egyszer mielott a lanyoknak elmondjatok leneke ulnotok normalisan beszelni... hogy pl miert nem szolt hogy rossz valami? Miert nem figyelmezetett teged hogy mi a problema. Es hogy o ezt ennyire komolyan gondolja 5honap utan? Sokan vannak ugy hogy hirtelen nagy lang utana hamar kialszik es kusznak vissza az elozo parjukhoz de ez altalaban kozben nem jonnek ra csak utana miutan a rozsaszin kod eltunt. Szerintem semmikepp de add fel ha szereted lehet varnod kell mig rajon hogy hibat kovetett el. A masik meg 5honap utan a ferfivel osszekoltozik a 2 lannyal eleg meredek... a lanyoknak is errol is kene beszelni remelhetoleg nem egy onzo dogrol van szo aki a sajat erzelmeit minden ele helyezi.
2018. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a költözés járható út, de ne lépd meg a válóper előtt semmiképp. Akkor tisztázzátok az anyagiakat. A lányod lelkivilágán nem tudsz segíteni, így is, úgy is szétmentek, az anyagi biztonságod legyen stabil, a lányod miatt és saját magad miatt is.

Kirakni a házból nem rakhatnak, ha megteszik, hívsz rendőrt, és megmondod, hogy te ott laksz, a lakcímkártyádat is megmutathatod, stb. Az a ház a tiéd. Ha kiraknak, fizessék ki a ház értékének és a fennmaradt hitelnek a különbözetét, amit te leperkáltál és a 13 évnyi hitelt vállalja át a kibeb*szott nőszemély kanja.

Szedd össze magad. Egyébként meg megküzdhetnél bíróságon a gyerekedért is, akkor fix, hogy te maradnál a házban. Szedd össze magad ember, és ne siránkozz, nem egy ilyen apa kell senkinek.

2018. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok és nagyon köszönöm.

Szégyen nem szégyen elbőgtem magam.Négy nap óta először.

Tehát vagy megyek én és a lányom megszokott házban idegen emberrel fog élni.

Maradok, az anyuka is marad és mérgező légkőrben fog élni.

Az anyuka elmegy a gyerek marad, ez lenne a legjobb.

Az anyuka gyerekkel együtt megy,a kislány idegen környezetben, idegen emberrel fog élni.Ez a lehető legrosszabb lenne és semmiképpen nem akarom.Akkor inkább menjek tönkre,haljak meg.

2018. júl. 26. 15:57
 14/47 anonim ***** válasza:
97%

13 évesen már megkérdezik tőle, hol szeretne élni.

Ha tényleg jót akarsz a lányodnak, akkor a helyzetet férfiként kezeled, nem megalázkodva...

Harcolj a vagyonodért, harcolj a gyerekedért!

2018. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi, egy 13 évest már a bíróság is meghallgat, megkérdezik róla, kivel szeretne maradni. Illetve van olyan lehetőség is, hogy egy hetet ott, egyet ott lakik a gyerek.


A pasinak van lakása? Ott lenne a gyereknek saját szobája? Egy 45-50 év körüli pasiról van szó gondolom, ilyen idősen ha egyedül van , akkor vagy anyucival él még mindig, vagy elvált ő is (esetleg néhány gyerek is van az exnél), akkor pedig jó eséllyel albérletben lakik.

2018. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Annyit tudok a férfiról, hogy egyedülálló.Hol él,milyen körülmények közt nem tudom.De gondolom, hogy nincs saját háza,ha ide akar költözni.
2018. júl. 26. 16:22
 17/47 A kérdező kommentje:
Amúgy 38 éves az új,40 az anyuka és 43 vagyok én.
2018. júl. 26. 16:24
 18/47 anonim ***** válasza:
90%
Ez kapuzárási pániknak tűnik. Szánalmas, hogy a feleségnek fontosabb egy pasi, mint az, hogy tini lánya rendben legyen. Most megy hetedikbe/nyolcadikba, nagyszerű lesz, ha anyuci miatt lerontja a jegyeit.
2018. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkepp beszelni kene vele de ne alazkodj meg hanem kerdezd meg hogy legalabb meg egy felevig ne koltozzon oda a pasi akar ha te elkoltozol akar nem, a gyerek miatt is es miattatok is ! Ennyi a minimum amit elvarhatsz.
2018. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
De azzal,mit érnék,hogyha beleegyezne a fél évbe.Ha nem maradok ott úgysem tartja be.Ha ottmaradok akkor pedig számolnám a hátralévő perceket.
2018. júl. 26. 16:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!