Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszi, hogy jól hazudik?...

Azt hiszi, hogy jól hazudik? Hát NEM!

Figyelt kérdés

Kb. olyan 3 hónapja jöttünk rá tesómmal hogy anyukánk cigizik :/ Úgy történt, hogy tesóm elment az egyik haverjával horgászni és, anyám meg a munkatársa ment el a munkahelyére és akkor tesóm meglátta anyámat cigizni. De nem is tudta volna letagadni(ha öcsém megállítja) mert a munkatársa terhes és letette a cigit egy időre, nehogy a baba sérülten szülessen vagy vmi.. na mindegy..

De már előtte is voltak olyan kis sejtelmek de nagyon jól hazudik ezért mindig kivágta/kivágja magát.

Elegem van már ebből... az utóbbi időben már nagyon átlátszó amit csinál "Jajj elmegyek boltba, aztán meg ide oda stb.." Nincs olyan nap hogy ne menjen munka után valahova délután.. Apukám szerintem nem is sejti hogy cigizik. Csak már az tűnt fel hogy sosincs elég pénzünk nagyobb dolgokra.. :S

Ez engem nagyon zavar és nem tudom mit csináljak..

Nem akarok vele beszélni mert biztos letagadná és még neki állna feljebb, hogy miért mondom ezt? mert ismerem és biztosan ezt csinálná..

Hogyan tudhatnám lebuktatni??

Normális válaszokat kérek, lécci

Egy kétségbe esett 14L


2010. jún. 18. 19:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
61%
En is egyetertek a 20:21-essel.Foglalkozz inkabb a tanulassal.
2010. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%
Az én anyám is cigizik. Meg szerintem sok más ember anyja. Ettől még nem rossz szülő. Nem tudom mi van ebben. Ha cigizik, hát cigizik, nem tiltja törvény. Az viszont elég gáz, hogy ilyen szinten számonkéritek anyukátokat. Azért mégiscsak ő a felnőtt, nem gondolod?
2010. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 BlackSword ***** válasza:
62%
Nálam ez a "mi kontónkra" vitte a pálmát... Szerintem a szülő a keresőképes, és neki is jár az élvezet... lehet nem ez a legjobb módja, meg nem is egészséges... de jár neki... Vagy a szükő csak arra jó, hogy főzzön, mosson, talarítson, és pénzeljen??? Szerintem Te sem így gondolkozol kedves kérdező... Ugye? Ő cigizik... most sokkal jobb, mint ha inna, játékgépezne, drogozna, kockulna... Ennyi neki is jár...
2010. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
35%

Nevetseges egyes emberek hozzaallasa. A 14 eves lany igenis szamonkerheti az anyjat, ha az hazudik neki, becsapja. Az egy dolog, hogy eldontheti, akar-e dohanyozni, de akkor miert pattogtok, amikor egy 16-17 eves akar dohanyozni? Raadasul ebben az idoben a dohanyzas (mondjuk tegyuk fel, hogy elsziv ket dobozzal egy heten es egy doboz 500 ft, az maris kb 4k egy honapban, 52k egy evben) rettento sokat szamit. Az en anyam elsziv akar masfel doboz cigit is egy nap, ez tobbszazezres osszeg egy evben! Raadasul nem dolgozik, de a szamlakat mert nem tudjuk tul konnyen fizetni. Volt mar, hogy megkertem, vegyen egy literes uditot, mert nincs itthon (csak azert kertem, mert nem tudok vizet inni reggel, amugy elvagyok en azon) erre kozolte, hogy most nincs ra penze, mert akkor mibol vesz cigit. Szerintem nem szabad hagyni, hogy ennyire a cigi legyen az elso, marpedig elobb-utobb igy lesz! En nemhogy szamonkertem az anyamat, de uvoltozok is vele, hogy hagyja abba, mert ez nem jatek. Probaltam mindent, de o mar keptelen letenni a cigit. Ha nem kap ra penzt, akkor inkabb nem eszunk, de neki legyen cigije. Ha apukam nem vesz neki, vagy nem kuldi el velem, mikor tole jovok, akkor rajtam vezeti le a duhet, ez se megoldas. Kerdezo, ne hagyd, hogy ideaig fajuljanak a dolgok! Az en szivem verzik azert a kozel haromszazezer forintert (Ha en kapnek ennyit, az nekem hatalmas segitseg lenne a tanulasban!!! O meg elszivja. Egyszeruen a szivem szakad meg, nem tudom jobban leirni, sirni tudnek.) amit erre kolt egy evben.

Ez igy nem allapot, es az egesz onnan indult, ahonnan a kerdezo anyukaja. Kerdezo, allj a sarkadra, csaladi vacsoranal mondjatok neki, hogy lattatok dohanyozni, es kerjetek meg, hogy hagyja abba, amig lehet!

2010. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem is az a gáz hogy bagózik anyu (bár elég ostoba dolog rászokni), hanem hogy így hazudozik a gyerekeinek.
2010. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 BlackSword ***** válasza:
47%

Levontam a konzekvenciákat a válaszok értékeléséből... Két lehetőség ákk fent:


1) Mindenki megrögzött egészségmániás, és jó dolgában nem tudja mit csináljon, és levezetik az abszurd egoizmusukból fakadó devianciájukat a dohányosokon...


2) Mindenkinek az a téves kép él a fejében, hogy a szülőnek az a feladata, hogy kigrizze a belét a gyereke taníttatására, ruháztatására, és nevelésére... Akkor viszont az átlagéletkor is könnyen behatárolható...


Az utolsó példa meg túlságosan sarkított... azért nem minden dohányos ilyen...

2010. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
49%

A gyerek akkor sem kérheti számon a szülő cselekedeteit! Megfordult a kutyában a sörét...

A 16 éves meg még nem keresőképes, az anyu kontójára ne dohányozzon! Nem is szólva arról, hogy még fejlődőképes. Anyukának joga van rosszul dönteni.

2010. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Vajon mennyire néznek fel az anyára? Van-e valamekkora tekintélye?


Egyébként ez a mentalitás a fiatal nemzedék tapasztalatlanságából adódik. Volt rá példa, hogy engem is számonkért a lányom, miért veszek magamnak (nem igazán szükséges) ruhát. Aztán elmagyaráztam, de azért szíven ütött.

2010. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!