Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszi, hogy jól hazudik?...

Azt hiszi, hogy jól hazudik? Hát NEM!

Figyelt kérdés

Kb. olyan 3 hónapja jöttünk rá tesómmal hogy anyukánk cigizik :/ Úgy történt, hogy tesóm elment az egyik haverjával horgászni és, anyám meg a munkatársa ment el a munkahelyére és akkor tesóm meglátta anyámat cigizni. De nem is tudta volna letagadni(ha öcsém megállítja) mert a munkatársa terhes és letette a cigit egy időre, nehogy a baba sérülten szülessen vagy vmi.. na mindegy..

De már előtte is voltak olyan kis sejtelmek de nagyon jól hazudik ezért mindig kivágta/kivágja magát.

Elegem van már ebből... az utóbbi időben már nagyon átlátszó amit csinál "Jajj elmegyek boltba, aztán meg ide oda stb.." Nincs olyan nap hogy ne menjen munka után valahova délután.. Apukám szerintem nem is sejti hogy cigizik. Csak már az tűnt fel hogy sosincs elég pénzünk nagyobb dolgokra.. :S

Ez engem nagyon zavar és nem tudom mit csináljak..

Nem akarok vele beszélni mert biztos letagadná és még neki állna feljebb, hogy miért mondom ezt? mert ismerem és biztosan ezt csinálná..

Hogyan tudhatnám lebuktatni??

Normális válaszokat kérek, lécci

Egy kétségbe esett 14L


2010. jún. 18. 19:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%

Emberek! Ne essetek neki a kérdezőnek. Ő azt vázolta fel, hogy a mutter "cigit szív, de tiszta levegőt prédikál". Azaz behazudja, hogy nem dohányzik, miközben igen.

Na ezzel aztán fsza példát mutat a gyerkőcnek: emberi méltóságból, hiteles emberi mivoltból, erkölcsből, következetes életvezetésből. A primér probléma nem az, hogy dohányzik, hanem az, hogy hazudik.

Ha elé állna a családnak és azt mondaná, hogy: "gyerekek, én dohányzom", nem volna semmi baj. De sunnyogni, stikában szívni, mint a diákok a suliwcben, hát ez NEVETSÉGES és szánalmas.

Először ne lebuktatni akard, hanem mondd azt neki, hogy az egész család hitelesebb embernek tartaná, ha nem bújkálna, hanem felvállalná a szenvedélyét. (A lényeg, hogy ne cigit, hanem a hazudozást hozd fel hibaként)

Ha obrézik ezen, akkor lehet a lebuktatáson gondolkodni.

De egy felnőtt embernek sajnos nem tilthatod meg 14 évesen, hogy dohányozzon.

2010. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem neked kellene felelősségre vonnod anyukádat. Mégiscsak ő az anya, a felnőtt. Ha meg, már cigizik, hiába mondod neki, hogy hagyd abba, az nem olyan künnyű. Addig jó, míg titkolózik, addig is kevesebbet szív, mert otthon nem gyújt rá. Ha lelepleződne, akkor szívná otthon is. Tudom magamról. Egyébként is, majd eldönti ő, hogy kelle-e neki, vagy nem. Lehet így vezeti le, a mindennapi stresszt, bár lenne jobb megoldás is, tényleg nem egy jó szokás.
2010. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Biztos, hogy ő az anya és te a lánya?Mert nekem nem ez jön le és szerinted apád tényleg nem tudja, hogy cigizik ? Szerinted nem érzi a száján vagy a kezén ? Ne viccelj már.
2010. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
42%
20:05 - Bocs, de ha anyám hülyeséget csinált, ilyet, és a MI KONTÓNKRA, akkor igenis számon kértem.
2010. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Értem én a szándékodat, de mielőtt azon mesterkedsz, hogy hogyan tudnád lebuktatni a saját édesanyádat: nézz önmagadba! Neked nincs mit csiszolni a személyiségeden? Vagy talán te nem hazudsz, nem tagadsz le dolgokat, nem sumákolsz? Akkor legyél ilyen szigorú vele szemben, ha már magadban is rend van!
2010. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
53%

Semmi közöd hozzá, hogy anyád dohányzik-e.

Milyen nagyobb dologra nincs pénzetek? Autó? Nyaraló?

2010. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
59%
nekem is cigizik az anyám és nem is lett jó vége most éppen le kell szoknia róla mert fonnyad a tüdeje :S
2010. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
62%

14 évesen,csak ne akard az édesanyádat számon kérni!

Az enyém 18 éve cigizik,apám próbálta lebeszélni nem sikerült.A maga kárára megy,de nem a világvége,és neked nincs jogod beleszólni.Azt pedig nem hiszem el,hogy édesapád nem érzi meg.Én 10 méterről kiszagolom,hogy ki cigis és ki nem,pedig egy szálat sem szívtam soha életembe!

2010. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

20:08 Mi az, hogy a "mi kontónkra"?


Nem hiszem, hogy egy felnőtt, önálló keresettel rendelkező nőnek bújkálnia kellene a gyerekei elől, ha rágyújt (na jó, ne fújja az orruk alá a füstöt, de hogy sutyiban?! Még jó, hogy nem állítják sarokba.) Megkeresi az árát, emellett nem hiszem, hogy ez annyi, mintha játékgépezne, vagy szerencsejátékra költené!

2010. jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%
20:21-essel egyetértek!
2010. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!