Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a verésről, mint...

Mit gondolsz a verésről, mint nevelési módszerről?

Figyelt kérdés

Természetesen nem arra gondolok, amikor egy szülő brutálisan és állandóan bántalmazza a gyerekét. Az olyannak börtönben a helyed.


De időnként azért belefér a nevelésbe egy-egy pofon vagy elfenekelés? Vagy inkább a mai liberális elvekkel értesz egyet, miszerint sohasem szabad ütni? Téged elvertek időnként otthon gyerekkorodban? Hogyan?


2010. jún. 18. 15:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
80%

szerintem a verés nem oi

ldja meg a gondot!

2010. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
62%
16.18: a hozzászólásod tipikus áldozathibáztatás. Sokat szenvedtem, nem csoda, ha agresszióval fordulok az erőszakos gyerekverők felé. És nem vagyok a barátod. És légyszíves ne gúnyolódj mások szenvedésén. Köszi.
2010. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
61%
én megmaradnék az arany középúton.
2010. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
45%
És bizton állítom neked, hogy egymilliószor jobb ember vagyok, mint a gyerekverést fennen hirdetők.
2010. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Amikor anyu kész volt és kicsik voltunk, akkor volt nagy pofozkodás, hajtépés, konkrétan nem hatott, csak nagyon utáltam érte és még jobban visítottam. De utána mindig bocsánatot kért és nagyon bűntudata volt, így én is hamar elfelejtettem és már utólag meg is értem, akkoriban nagyon sz@r volt a helyzete. Apu ritkán vert minket, de ha kiakadt, akkor aljaskodott, meg zsarolt, egy szó nélkül kicsavarta kezem, megszorított, stb. Őt emiatt a mai napig utálom, inkább egy egyenes verés, mint ilyen aljaskodások.

Ha gyerekem lenne, természetesen próbálnám kikerülni, hogy ütést kapjon, és tiszta, egyenes szóval próbálnám nevelni. És így remélhetőleg olyan kapcsolat alakulna ki köztünk, hogy mindent meg tudnánk beszélni, nem kéne szigor. De sose lehet tudni, kamasz korban nagyon el tudnak fajulni a dolgok, és lehet, hogy ilyenkor a szó már nem elég észhez téríteni őket. Csak az a baj, hogy egy pofon lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltja ki. Nem tudom. Nagyon jól és figyelemmel kell nevelni.


23L

2010. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok a verés híve, de azzal sem értek egyet, hogy semmilyen körülmények között nem szabad ütni. Unokatesóm kisfia pl. olyan négyéves kora körül mániásan ütött-vágott-csípett-harapott mindenkit. Modern nevelési elveket követve próbáltak a családtagok szép szóval hatni rá, sírdogáltak neki látványosan (ez fáj a mamának stb.), ölelgették, magyarázgattak neki. Mire kinőtte ezt a korszakát, mindenki tele volt kék-zöld foltokkal. Engem egyszer ütött meg, rögtön vissza is kapta, így teljesen ép bőrrel megúsztam. Pedig vigyáztam, hogy ne üssek akkorát, ami fájdalmat okoz, de már a szándékból felfogta a kiskölyök, hogy nálam itt a határ, ne tovább!
2010. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
48%
16.23 Nem értem miről beszélsz, az a mondat az előző bejegyzés folytatása. És ha egy gúnyos szót találsz benne, mond.
2010. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
92%
én 1 pofont kaptam apámtól, azóta se pirózok...
2010. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%
16:21-nél a pont. A mérgező szülőket mindenkinek el kéne olvasnia.
2010. jún. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
70%

13 évesen kiröhögtem anyámat, mikor megpofozott, és gratuláltam neki, hogy ennyi tekintélye van, hogy csak az erőfölényével tudja megpróbálni érvényesíteni az akaratát.

irritáló viselkedés, tudom, de igazam volt :)

2010. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!