Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a verésről, mint...

Mit gondolsz a verésről, mint nevelési módszerről?

Figyelt kérdés

Természetesen nem arra gondolok, amikor egy szülő brutálisan és állandóan bántalmazza a gyerekét. Az olyannak börtönben a helyed.


De időnként azért belefér a nevelésbe egy-egy pofon vagy elfenekelés? Vagy inkább a mai liberális elvekkel értesz egyet, miszerint sohasem szabad ütni? Téged elvertek időnként otthon gyerekkorodban? Hogyan?


2010. jún. 18. 15:54
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
78%
gyerek korunkban mi néha ha tényleg nagyon rosszak voltunk a tesómmal akkor kaptunk a seggünkre. de ez csak amolyan suhintás volt. de egy biztos mi tanultunk belőle. szerinem egy ilyen dolog még belefér. én a pofonoknak sem vagyok híve
2010. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
17%
Ha nagyon idegesít és nincs kedved lelki beszédet tartani, akkor 1-2 zsibbasztó a karjába vagy combjába mehet, csak ne a fejét üsd mert meghülyül :)
2010. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk belefért a verés, még gyerekkorunkban, főleg a bátyámnál. Szerintem attól tanul a gyerek. Én is kaptam pár pofont, utána már nem mertem megint megcsinálni, mert féltem, hogy megint kapok.


Szóval szerintem én átveszem ezt a fajta nevelésmódszert a gyerekemnél. Úgy gondolom, hogy tényleg vannak olyan szituációk, amikor a gyerek/kamasz jogosan kapja azt a pofont.


Nálam a lelki terrorral/zsarolással nem sokra mentek, én a veréstől féltem jobban. Tesómnál ez pont fordítva volt, ő elviselte a verést, csak lelki terrort ne alkalmazzanak.


Minden családnál más a szokás, de én nem értek egyet az USAban tomboló nagy liberalista felfogással, hogy mélyen elítélendő és megkövezendő az a szülő, aki felpofozza a gyerekét.


19/L

2010. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
52%

Még egy link, olvassátok el, gyerekverők ti is:


[link]

2010. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk volt verés, de se szar alak nem lettem, se idegbeteg.

Én nem szeretem ezt a módszert, hosszú távon azt tanítja a gyereknek, hogy ez a dolgok gyors elintézési módszere. Csak nagyon durva helyzetekben alkalmazom: ha a gyerek leszalad az úttestre, vagy ha a nagyobb szándékosan bántja a kicsit. (és ilyenkor is utálom magam érte utólag, és azt kívánom, bárcsak értene a gyerek a krízishelyzetekben is az értelmes szép szóból....de sajnos nem ért)

2010. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
35%
Van olyan gyerek aki szinte kéri a pofont. Egyébként arcra nem ütnék gyereket. Kezére, hátsójára annál inkább. A fakanalas módszer a legjobb, utána már csak elő kell venni és a levegőbe emelni, mint a kutyáknál. Szegény gyerek már akkor is összerezzen, ha elkezded sütni a rántottát.
2010. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
48%

Ha megérdemelt a pofon, akkor igen, én is kaptam, ha megérdemeltem, tanultam belőle, párszor nem megérdemelten kaptam, azt nem fogadom el. Ha csak úgy vertek volna mint pszihiátriai eset barátunkat, azzal nem értenék egyet.

De te pedig tanuld meg hogy azzal hogy mást kibeleznél a saját sérelmeid miatt, rosszabbá válnál mint aki téged vert.

2010. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
35%
És innentől jogod nem lenne ítélkezni senki felett.
2010. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
80%
Kisebb koromban alkalmanként kaptam egyet-egyet a fenekemre, de pofonra egész életemben csak egyre emlékszem. 14 évesen lehülyéztem az anyámat. Most már látom, hogy kellett nagyon is az a pofon. Nem verni kell a gyereket mindenért, hanem meg kell nevelni, de még a legjobbakkal is megesik, hogy elszalad velük néha a ló és, akkor nem árt, sőt...
2010. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
63%
Nem véletlenül, hogy azok az országok a sikeresek, ahol a gyerekverés bűncselekmény, és a gyereknevelésnek normális, emberhez méltó kultúrája alakult ki. Azokban az országokban egészséges önértékeléssel rendelkező, magabiztos, sikeres embereket nevelnek, míg magyarországon nem véletlen, hogy az emberek nagy része frusztrált idegbeteg. Aki veri a gyerekét, az nem szereti igazából (max. ostoba majomszeretetre képes, és ezt hiszi igazi szeretetnek), nem nevel, hanem idomít, a gyerekét egy cirkuszi majommal tartja egyenértékűnek. A valódi szeretet az erőszak semmilyen formájával nem fér össze, aki igazán szeret, képtelen ütni. A verés minden formája elítélendő, azok is, amiket egyesek megbocsáthatónak sőt jónak (!) tartanak. Tudom miről beszélek, 3 gyereket neveltem fel. Egyiket sem vertem soha, még a legkisebb mértékben sem. Nem is csapják rám most öregkoromban az ajtót, ha beteg vagyok, mint sok más kortársamra, akik anno fennen hirdették a gyerekverés áldásosságát. Akit érdekel a téma, olvassa el a Mérgező szülőket. [link]
2010. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!