Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a verésről, mint...

Mit gondolsz a verésről, mint nevelési módszerről?

Figyelt kérdés

Természetesen nem arra gondolok, amikor egy szülő brutálisan és állandóan bántalmazza a gyerekét. Az olyannak börtönben a helyed.


De időnként azért belefér a nevelésbe egy-egy pofon vagy elfenekelés? Vagy inkább a mai liberális elvekkel értesz egyet, miszerint sohasem szabad ütni? Téged elvertek időnként otthon gyerekkorodban? Hogyan?


2010. jún. 18. 15:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
76%

A verést, mint állandó nevelési módszert elítélem, de szerintem néha 1-1 pofon még belefér, kisgyerekeknél elfenekelés.


Nem vertek engem soha, de nagyon ritkán volt pár pofon.

2010. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%

szerintem nemszabad megütni a gyereket. semmilyen esetben sem.

engem egyszer ütöttek meg, de még jobban ordítottam, és semmit nem értek vele. azóta sem.

14

2010. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
81%
Igen, én kaptam anyukámtól néha egyet-egyet a fejemre, ha különösen szemtelen voltam. Semmi bajom nem lett, egészséges felnőtt nő lettem. Én azonban nem vagyok verés párti, de azt sem mondom, hogy mindig mindent meg kell engedni a gyereknek és ha megérdemli ne büntessük. De! Szükség van fegyelmezésre, de a fegyelmezés ne legyen büntetés. Büntetés szerintem akkor jogos, ha többször hiába beszél az ember, és egyszerűen nem veszi figyelembe a gyerek és esetleg már-már a saját egészsége forog kockán. De akkor is, max. a fenekére csapnék vagy a kezére. Ennyi szerintem, maximálisan elnézhető és megbocsájtható, ha nem rendszeres, hanem alkalmanként, ritkán fordul elő.
2010. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%
Ha azt akarod, hogy egy idegbeteg, munkaképtelen, fruszrált pszichiátriai eset legyen a gyereked, mint amilyen én lettem, verd csak nyugodtan. Sokan lesznek, akik meg is fognak dicsérni érte. Van olyan ország, ahol bűncselekmény. Németország, Ausztria, skandináv országok. Amúgy itt egy jó link, én sajnos nem tudok kulturáltan beszélni a dologról, mert a személyes tapasztalataim miatt az összes gyerekverőt (azt az "embert" is, aki a pofont és az elfenekelést elfogadhatónak tartja), szívem szerint kibelezném. De ez a link tényleg jó, egy pszichológusnő ír szép hangnemben erről a borzalmas témáról. [link]
2010. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a verésből nem lehet tanulni, a verés csak a szülők fizikai idegességének a levezetése, és nem ér semmit. Pl egy pofon fáj 5 percig, aztán el is felejti az ember... A lelki fájdalomból viszont lehet tanulni, nekem mindig a lelkemet "verték". Sokszor kívántam, hogy kapnék inkább egy pofont, és el lenne intézve... De akkor tényleg nem értek volna el semmit anyámék. Szóval a veréssel éppen az a baj, hogy túl kevés, túl kicsi büntetés. (Jó, azt én se veszem ide, mikor kórházba kerül a gyerek, meg ilyesmi, hanem csak pofonra, ilyesmire gondolok én is.)
2010. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem fér bele.

A gyerek akaratlanul is a szülei viselkedését tanulja el.

És ezzel a példával csak azt látja,hogy erőszakkal bármit meg lehet oldani.

32/N

2010. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
62%

Állandó verés nem, de én is kaptam pár atyai pofont és megmondom őszintén, ha azok nincsenek, akkor ma nem ez az ember vagyok.

Mi, a bátyámmal anyutól nem féltünk, ő nem adott erőset. Apától kétszer kaptunk, de arra mai napig emlékszem. Szerintem ez belefér, de sajnos ma sokak szerint már nem. Szerintem ezért ilyen "elfajzott" a tizenéves korosztály. Én is 17 éves vagyok, de sokszor szégyellem, hogy ilyen kortársaim vannak...

Napokig nem alszanak otthon, randalíroznak, minden második szavuk káromkodás, cigi, drog... simán megérdemelnének egy kiadós pofont, mert talán észhez térnének.. :S

2010. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
74%

Nálam nem fér bele, egy füles sem.

Ezzel azt mutatnám, ütni szabad, az a dolgok elintézési módja.

Ennek nem szabad így lennie.


Ezt nem a liberalizmusnak tulajdonítom, hanem annak, hogy tiszteletben tartom a gyereket (is), nincs jogom vele szemben (sem) erőszakot alkalmazni.

Ugyanakkor elvárom, és betartatom vele a fontos, és előre!!! megbeszélt!!! szabályokat.


Engem vertek otthon. Sokszor, kézzel, és eszközökkel. Nem írom le mikkel, a fiatalkorúakra tekintettel és az okból is, hogy nem kívánok tippeket adni.

Nem voltam pedig rossz gyerek soha.


Szóval, nem helyeslem, semmilyen formában a fenyítést, más eszközöket kell találni, az értelemre kell hatni.


Azt nem mondom, hogy könnyű, és néha tényleg kiakad a szülő, talán még a haja is égnek áll. De ütni akkor sem szabad.

2010. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem belefer, engem nem vertek meg, de kaptam pofont es nem felejtem el, tanultam belole. Hazudoztam otthon es pofon lett a vege, nagyon szegyelltem magam es azota megtanultam,h az oszinteseg a legegyenesebb ut.

24L

2010. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
66%
Nem alkalmaznám, de sok esetben kétségkívül a leghatásosabb módszer.
2010. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!