Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem tudom hogy...

Mit csináljak? Nem tudom hogy örüljek e neki vagy sem. A lányom és a barátja bejelentette hogy eljegyezték egymást, Lányom 19 éves a fiú 24. Nem tudom hogy viszonyuljak ehhez nem túl fiatal még?

Figyelt kérdés
Nem akarom elrontani az örömüket de amikor elő jöttek ezzel azt hittem ott esek össze.. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 16. 15:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés az "csak" egy kezdeti megerősítése annak, hogy együtt akarnak élni. Barátnőm 4 évig volt menyasszony, most volt 2 hete az esküvő. Most 22 éves.


Nem hiszem, hogy aggódnod kéne, örülj, hogy nem egy csélcsap gyereked van, aki pasiról pasira ugrál, hanem komolyan együtt van valakivel, ez Téged inkább nyugtasson meg :)

Én ennyi idősen még pasiztam, nyitott kapcsolatban éltem, félreléptem. 20 évesen jöttem össze a mostanival, összeköltöztünk, 2 éves a gyerekünk. Jól alakult, de ha Ő nem jön ki tudja mi lenne belőlem :)


Gratulálj nekik és örülj :)


25 , L

2010. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés egy kapcsolat nagyon szép formája! Ez nem jár egyenlőre semmi mással, minthogy ők tudják hogy igenis együtt akarnak lenni, és komolyodik :)

Ma már nem az az elv működik, hogy eljegyzés után fél éven belül meg kell tartani a lagzit.

Örülj neki hogy rendes barátja van és nem csak szivatja :)

L/23

2010. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben annyit tennék, hogy egy nyugis, kettesben töltött beszélgetéssel biztosítanám a támogatásomról, de azért elmondanám az aggodalmaim is. Nem úgy, hogy félek, hogy ez meg ez FOG vele történni, csak az érzéseimet, hogy milyen gyorsan felnőtt, már a kezét kérik, stb.

Valószínűleg angyali mosollyal nyugtázza majd, hogy így aggódsz és nyugtatgatni fog. Innentől rajta múlik, ha elromlik ESETLEG majd a házassága, attól nem tudod megmenteni, az ő élete. Részedről nyugodt lehet a lelkiismereted, mert elmesélted pl., hogy a te házasságodban milyen buktatók adódtak, amit az esküvőd napján gondolni se gondoltál.

2010. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ, hogy milyen társadalmi rétegből származtok.


Ha a lányod ilyen módon szegénységből lép ki, akkor jó.

Ha gazdagok vagytok, akkor meg minek aggódni.


Attól is függ, hogy akar-e a lányod még tanulni? Van -e egyáltalán képessége hozzá?


Ha van és pénz is van rá és a társa is hagyja, akkor szintén nincs min aggódni.


Nem a kortól függ, hogy mikor kell házasodni.

Fiatalkori szerelem önzetlen és tiszta érdek nélküli.

Idősebb korban már csak a pénz számít.

2010. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Tudok ilyen, és olyan példát is mondani erre a szituációra. De az eljegyzés még nem házasság, szóval nem feltétlenül végleges (persze kívánom, hogy az legyen). Az egyik ismerősöm (20 éves, lány) és a barátja a családi ebédnél jegyezték el egymást és az anyuka akkora hisztit csapott, hogy a falak beleremegtek. Mindenki meglepődött, de az anya nagyon szégyenletesen viselkedett...

Szóval ha azt látod, hogy a lányod boldog a srác mellett, akkor mindenképpen vele kéne örülnöd. (Még ha vannak kételyeid, akkor is). Mint említettem az eljegyzés semmire nem kötelez, csak egy szép kifejezése két ember összetartozásának. Tehát nem azt jelenti, hogy két hét múlva lagzi, egy hónapon belül pedig bejelentik, hogy nagymama leszel.

Egyébként még egy hozzáfűzést engedj meg, 19 éves vagyok én is, de elképzelni sem tudnám, hogy engem eljegyezzenek, és nem azért, mert nincs komoly párkapcsolatom, de ha mégis megtörténne, nekem sokat jelentene, ha az anyukám támogatna.

2010. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

17.08-as vagyok (a szintén 19 éves:). Most olvastam kb végig a hozzászólásokat.

Najóóó, a házasságról sürgősen próbáld lebeszélni őket! Érvelj akármivel (suli, pénz, lakás, stb stb), de azt azért ne hagyd nekik!

Írok egy másik pl.t is, az egyik gimis volt osztálytársamat eljegyezte a barátja (ekkor a lány 18 éves volt éppen), fél éven belül szakítottak. Tényleg nem végződik minden kapcsolat így, de azért az esküvő egy pillanatnyi fellángolásnál mégiscsak komolyabb dolog.

(Ha én hozakodnék elő ilyesmivel, anyám már a világból kiszaladt volna, úgyhogy sztem te marha jól bírod...)

2010. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, ha össze akarnak házasodni, akkor nem fogja érdekelni őket, hogy te nem örülsz neki. Mi is ennyi idősen házasodtunk a férjemmel és 16 éve boldogan élünk együtt. Alakulhatott volna másképpen is, ezt elismerem de az, hogy fiatalon házasodik valaki, nem jelent feltétlenül válást. Mindenesetre te semmit nem tehetsz, ha ők úgy döntenek, hogy egybekelnek, inkább örülj velük szerintem!
2010. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ,hogy mióta vannak együtt s milyen mély a kapcsolatuk.Énszerintem nem a kor ill. korkülömbség számít.

Én is 19 vagyok s eljegyzett.

Anyám elösször köpni nyelni nem tudott de 1-2 nap s megbékélt a ,,gondolattal" . S Ő is örül neki,hogy a nagylányai közül az eggyik ténylegesen a sarkára ált.

2010. jún. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

17:29 -es vagyok.

Még annyit hozzátennék,hogy az eljegyzés igaz nem házasság,de az is egyfajta kötelék csak még a nemhivatalosabb formája.

Azért mert ,,CSAK" eljegyzés még nemszabad semmibe venni,mintha az semmi se lenne.

2010. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
A lányom főiskolán tanul,jómoduak vagyunk szóval nincs mitől menekelülnie...
2010. jún. 16. 17:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!