Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem a gyerekem? Őt is...

A férjem a gyerekem? Őt is nekem kell nevelni? Én már nem igen bírom!

Figyelt kérdés

A barátnőim jót nevetnek,hogy "KASZTRÁLOM" a férjem,pedig ez nekem se jó!Sose voltam egy kiképzőtiszt fajta,de mellette másképp nem lehet élni!

Nem bízhatok rá anyagi jellegű elintéznivalót,mert tuti,hogy mást vesz,mint amit kell,másra fizeti be a pénzt,mint amire kell és sorolhatnám!

Szóval így kezdődött,hogy kap minden hónapban egy kis zsebpénzt,a többivel én gazdálkodok!

Volt,hogy ő vitte a kicsit az oviba és megkértem,hogy fizesse be az ebédpénzt.Kapott 10.000Ftot,ebből 6.000 lett volna az ebéd,a többit kértem,hogy fizesse be az ovialapítványba,épp gyűjtöttek!Mivel sietett úgy gondolta úgyis egy helyre megy a pénz,mindet az alapítványba fizette,szóval fizethettünk utána + 6.000 még az ebédre!

Eleinte elnéztem,de túl sok hasonló eset volt,és mikor ott maradtam a boltban,mert lenullázta a bankkártyát és nem tudtam kifizetni a kaját,besokaltam!Belenyugodott,sőt elismerte,hogy nem való pénz a kezébe!

Reméltem ez nem hat ki majd az életünkre,hogy teljesen én irányítom az anyagi dolgokat!

Aztán kezdtem sajnos rájönni,hogy semmit se bízhatok rá.Tudom,hogy ez nagyon "mert én mindent jobban tudok" kijelentésnek tűnik,de... leírom!

Volt,hogy elfelejtett elmenni a gyerekért az oviba,mert úgy emlékezett,hogy a mama megy.

Volt,hogy elaludt,a telefonját lehalkította én dolgoztam,szóval engem se lehetett elérni és az ovónő vitte haza magához a kislányt,amíg apuka fel nem ébredt és érte nem ment!

Volt,hogy ő vitte volna oviba és én megyek érte,de mikor bementem közölték,hogy ma nem volt oviban!A telefonját nem vette fel,a családját hívtam,de voltak ott.Este 7kor jöttek haza,horgászni voltak.

Én végigjártam és telefonáltam szinte minden kórházt,senkinek nem kívánom ezt a tortúrát.Én még életemben nem sóztam be senkinek,de ezután...

3szor esett mellette a kicsi akkorát,hogy 3szor törött már el a keze,pedig még csak 4 éves!

Szereti ezt tudom jól és vigyáz rá,nem akarja,hogy baja legyen,de én már nem érzem sem őt sem magamat mellette biztonságban!

Az elmúlt 8 évben 11 helyen dolgozott,de nem találta meg a helyét én toleráltam sokáig,de eljutottunk odáig,hogy úgymond felvetettem az apám cégéhez,és tudom,hogy utálja csinálni,de legalább anyagilag biztonságban érezhetjük magunk!

Volt,hogy felmondott egy munkahelyén sokadszorra és amúgyis rosszul álltunk és "kiakadtam".Erre hogy megnyugtasson,azt mondta,kapott "jutalmat" még elötte,ez 100.000Ft!Később kiderült,hogy ez Providentes kölcsön volt,persze nem ő mondta el,hanem megcsúszott egy kölcsönnel és a lakásunkra jött el a behajtó!

Túl sok lenne felsorolni mindent,de már úgy érzem ő is a gyerekem!Ha elbetűzöm neki,hogy mit kell csinálnia,kkor minden rendben.

Tényleg kasztrálom,de mellette sokszor már a túlélésért megy a harc.Már nem tudok felnézni rá,pedig ez olyan fontos lenne.

A létező legjobb ember,arany szíve van és imád minket,sose bántana minket szándékosan,mégis mindig valami bajt hoz a fejünkre!

Már nem is ő a férfi,hanem én,de ehhez én nem vagyok elég erős,hogy van egy házastársam mégis minden az én feladatom!


2010. jún. 16. 09:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Akkor még én voltam túlságosan gyerek!

Aztán hamar gyorsan kellett felnőnöm,talán túl jól sikerült és túlságosan megkomolyodtam!

Ő pedig gyerek maradt,így 31 évesen is!De próbáltam nem tudomásul venni és bízni,hogy megfontolt lesz és támaszkodhatok rá,egyenrangú felek leszünk!

Egyik barátnőm épp most válik,a férje úgy megvete,hogy betörött a kponyája!

A legjobb barátnőmet karácsonykor derült ki,hogy csalja a férje!

Én szinte minden héten kapok virágot,és vasárnap ágyba a reggelit!

Tényleg JÓ ember,csak...

Már úgy megszoktam,hogy mindent én csinálok,hogy már az ágyban is én irányítok!

2010. jún. 16. 10:09
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

A szeretet feltétel nélküli elfogadást jelent bárhol, bármikor, bármi történik. Te nem szereted már ezt az embert. Engedd el, hogy mindketten megtaláljátok a boldogságot.


Egyébként igazuk van a többieknek, ha régen is ilyen volt, miért mentél hozzá?

Ha régen nem volt ilyen, gondolkozz el azon, hogy miért lett ilyen MELLETTED?

Ha ilyen volt, de te nem vetted észre - már ne is haragudj, de ez nem az ő hibája.

2010. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet a férjednek mentális betegsége van? Vagy pedig az is közrejátszhat milyen gyerekkora volt: barátai voltak? gyerekként foglalkoztak vele a szülei? ügyintézést bíztak rá?
2010. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Ó,Te szegény!Bár tudnánk mi segíteni,de gondolom,nem is azért írtad le a gondjaisdat, csak azért,hogy végre kibeszélhesd magadból. Ha bántana titeket,akkor könnyebb lenne elhagynod.De így?Nem szép olyanokat írni az olvasók részéről,hogy "amikor hozzámentél,meg gyereket szültél neki, akkor jó volt?" ..hisz mondod,hogy szeret és sose bántana.Biztos gondoltad, hogy ha felelősséggel tartozik a családja iránt, akkor meg fog változni.Jogosan reménykedtél,de úgy néz ki, csalódtál sajnos, és ezen már nem fogsz tudni jobbítani, ez a helyzet csak romlani fog.

Romlani fog, ahogy telnek az évek.A szerelem, a szeretet is elfog múlni, előbb jön a türelmetlenség, aztán az ingerültség, aztán a düh és kétségbeesés a részedről...

Menekülj ki most ebből a kapcsolatból, a kislánykád érdekében is. Amíg még életben vagytok.Amíg nem robbantja fel a lakást véletlenül, nem hagyja úgy a teafőzőt vagy a vasalót, amíg nem okoz Nektek akaratlanul is olyan kárt vagy fájdalmat vagy veszteséget, amit nem lehet kiheverni.

Ahogy olvastam a leveleet, volt már ilyenközeli eset.

Ha ennyire tudsz most is a talpadon állni és küzdesz, mgérdemelsz egy olyan embert, akire fel lehet nézni, aki tanácsot ad ha bajban vagy, akinek lehet sírni a vállán ha elkeseredsz, aki erős kézzel védi a csládját . Ez jelenti azt,hogy TÁRS. Neked meg ilyen nincs. Kívánom,hogy találd meg és ne várj sokáig!

2010. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A ferfiak a lelkuk melyen orokke gyerekek maradnak.Akkor bizz ra olyan dolgokat,amiket el tud vegezni,amiben jo lehet.Nalunk ez forditva mukodik,ram nem lehet penzt bizni,mert nagyon gyorsan eltapsolom,ugyhogy ezt a ferjem intezi,a tobbit meg en.Muszalj vele ereztetned,hogy hasznos,mert a vegen elhidegultok egymastol.Ereztetned kell vele,hogy o hordja a nadragot,mert,ha azt erzi,hogy gyerekkent kezeled o is ugy fog viselkedni.
2010. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Mikor összejöttünk a nagymamám családi házába költöztünk és csak egy minimális rezsiköltségre és kajára volt gondunk!

így nem neház jól és könnyen élni,probléma nélkül!

Nem,valóban nem láttam a jövőbe!

Én akkor érettségiztem,ő meg akkor végzett az egyetemmel és mindkettőnk számára ez egy új és ismeretlen élet volt,könnyű élet vagy 2 évig.Ha az embernek semmire sincs gondja,nem jöhetnek elő hatalmas problémák.

Aztán összeházasodtunk,szülői segítséggel,tehát az esküvöre se volt gondunk.

Lakást vettünk hitelre,ami kemény dió 2 fiatal számára,de megoldottuk.Aztán beterveztük és jött is baba.

Nem a kicsivel együtt érzkeztek meg a problémák,mielőtt valaki azt hiszi,hanem szépen fokozatosan.

Én már jóval kevesebb pénzt kaptam,apuka pedig intenzívebben váltogatta a munkáit!

Szóval nem,nem láttam mindezt előre!

2010. jún. 16. 10:20
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan jelentkezett ez a probléma, akkor az jó hír, mert azt jelenti, hogy a férjed nem genetikailag ilyen. A rossz hír, hogy te is tehetsz róla, hogy ilyen. Én kérnék külső tanácsot: mit tegyek, hogy a férjem ismét férfinak érezhesse magát?
2010. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szakember vagyok: fogadd meg az első oldal legalján lévő hozzászólásban írtakat.


Sok boldogságot.

2010. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

mintha csak én írtam volna ki a kérdést:D csak nálunk nem ennyire súlyos szerencsére. Pénzt neki sem lehet adni, mert mindig vesz mást is és nem éppen olcsó dolgokat. Legutóbb pl. úgy volt, hogy lemegy 1doboz laktózmentes tejért, 2 gyümölcsléért, szalonnáért és kekszért. Aztan neki egy 10est, hogy vegye meg. Ez a pár tétel nem kerül többe 2000 Ft-nál. Erre hazajön 3doboz tejjel plusz egy nagy doboz nápolyival stb és 4500 ft lett belöle! Hát én úgy kiakadtam, sírógörcsöt kaptam! Basszus egy nap alatt ennyit elverni a semmire. És nem ez volt az elsö húzása. Nálunk is én kezelem a pénzt mert muszáj. Most babát várok és felvettünk folyószámlahitelt hogy meg tudjuk neki venni a kellékeket és a hiteltörlesztöt plusz adósságokat kifizetni. Erre meg ilyet szól, hogy neki kell az új Nokia X6-elöfizetéssel, "csak" 30 ezer a kezdörészlet utána csak 7 ezreket kell havonta fizetni. Nna ettöl is ideges lettem, végül addig rágta a fülem amíg beleegyeztem, utána örültem, hogy a 30 nem is annyi mert új elöfizetöknek az 70.000, így már nem is akarta megvenni.... általában tudni szokta vagyis tanulja, hogy mi fér bele még a keretbe, mondom annyira nem vészes de néha a hajam tépem töle. Pedig nem akartam anyám szerepét átvenni, mert sajnos gyerekkoromban meg nála volt a "pénzügyminiszteri" szerep.

Annyit tudok tanácsolni, hogy elöször mindent magyarázz el neki, értesd meg vele mi mièrt van és milyennek kell lennie. Elöbb utóbb meg fogja tanulni...más ötletem nekem sincs:(

22/L

2010. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez csak az én véleményem, de... ismerek egy tipikusan ilyen embert, abszolút művészlélek, a zene a mindene, és a felesége elbeszélései alapján szintén megbízhatatlan (csak zsebpénzt kap, nem lehet egyedül hagyni egy boltban,stb), de már régóta együtt élnek, van egy érettségiző fiuk és jól megvannak. Meg lehet így is oldani. Nyilván hozzá kell szokni, de szerintem rémes, hogy manapság mindenki, amint problémák merülnek fel, rögtön válni akarnak.

Szóval szerintem ne dobd ki. Ha kicsit papucsszerű is, ő már ilyen, nem fog megváltozni, de ha leveszed a válláról a felelősséget, és kiadod neki a maga feladatait (így te sem szakadsz meg), akkor így is működhet...

2010. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!