Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem a gyerekem? Őt is...

A férjem a gyerekem? Őt is nekem kell nevelni? Én már nem igen bírom!

Figyelt kérdés

A barátnőim jót nevetnek,hogy "KASZTRÁLOM" a férjem,pedig ez nekem se jó!Sose voltam egy kiképzőtiszt fajta,de mellette másképp nem lehet élni!

Nem bízhatok rá anyagi jellegű elintéznivalót,mert tuti,hogy mást vesz,mint amit kell,másra fizeti be a pénzt,mint amire kell és sorolhatnám!

Szóval így kezdődött,hogy kap minden hónapban egy kis zsebpénzt,a többivel én gazdálkodok!

Volt,hogy ő vitte a kicsit az oviba és megkértem,hogy fizesse be az ebédpénzt.Kapott 10.000Ftot,ebből 6.000 lett volna az ebéd,a többit kértem,hogy fizesse be az ovialapítványba,épp gyűjtöttek!Mivel sietett úgy gondolta úgyis egy helyre megy a pénz,mindet az alapítványba fizette,szóval fizethettünk utána + 6.000 még az ebédre!

Eleinte elnéztem,de túl sok hasonló eset volt,és mikor ott maradtam a boltban,mert lenullázta a bankkártyát és nem tudtam kifizetni a kaját,besokaltam!Belenyugodott,sőt elismerte,hogy nem való pénz a kezébe!

Reméltem ez nem hat ki majd az életünkre,hogy teljesen én irányítom az anyagi dolgokat!

Aztán kezdtem sajnos rájönni,hogy semmit se bízhatok rá.Tudom,hogy ez nagyon "mert én mindent jobban tudok" kijelentésnek tűnik,de... leírom!

Volt,hogy elfelejtett elmenni a gyerekért az oviba,mert úgy emlékezett,hogy a mama megy.

Volt,hogy elaludt,a telefonját lehalkította én dolgoztam,szóval engem se lehetett elérni és az ovónő vitte haza magához a kislányt,amíg apuka fel nem ébredt és érte nem ment!

Volt,hogy ő vitte volna oviba és én megyek érte,de mikor bementem közölték,hogy ma nem volt oviban!A telefonját nem vette fel,a családját hívtam,de voltak ott.Este 7kor jöttek haza,horgászni voltak.

Én végigjártam és telefonáltam szinte minden kórházt,senkinek nem kívánom ezt a tortúrát.Én még életemben nem sóztam be senkinek,de ezután...

3szor esett mellette a kicsi akkorát,hogy 3szor törött már el a keze,pedig még csak 4 éves!

Szereti ezt tudom jól és vigyáz rá,nem akarja,hogy baja legyen,de én már nem érzem sem őt sem magamat mellette biztonságban!

Az elmúlt 8 évben 11 helyen dolgozott,de nem találta meg a helyét én toleráltam sokáig,de eljutottunk odáig,hogy úgymond felvetettem az apám cégéhez,és tudom,hogy utálja csinálni,de legalább anyagilag biztonságban érezhetjük magunk!

Volt,hogy felmondott egy munkahelyén sokadszorra és amúgyis rosszul álltunk és "kiakadtam".Erre hogy megnyugtasson,azt mondta,kapott "jutalmat" még elötte,ez 100.000Ft!Később kiderült,hogy ez Providentes kölcsön volt,persze nem ő mondta el,hanem megcsúszott egy kölcsönnel és a lakásunkra jött el a behajtó!

Túl sok lenne felsorolni mindent,de már úgy érzem ő is a gyerekem!Ha elbetűzöm neki,hogy mit kell csinálnia,kkor minden rendben.

Tényleg kasztrálom,de mellette sokszor már a túlélésért megy a harc.Már nem tudok felnézni rá,pedig ez olyan fontos lenne.

A létező legjobb ember,arany szíve van és imád minket,sose bántana minket szándékosan,mégis mindig valami bajt hoz a fejünkre!

Már nem is ő a férfi,hanem én,de ehhez én nem vagyok elég erős,hogy van egy házastársam mégis minden az én feladatom!


2010. jún. 16. 09:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

nézd, én már a gyerek születése közben kidobtam volna, de te adtál neki esélyt, amivel még mindig nem élt, szabadulj meg tőle


és hozzáteszem, hogy az én páromra sem igen lehetett anno pénzt bízni az anyja szerint, de már az első nálam töltött éjszakán hozott valamit a hűtőbe...persze sokszor költ felesleges dolgokra, de a megélhetésünket még sosem veszélyeztette és egyre inkább megkomolyodik pénzügyi téren is... persze mikor összekerültünk még csak 22 éves volt, azóta már kezd fölnőni

2010. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
mármint a gyerek születése előtt, nem közben :)
2010. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de te mentél hozzá, te döntöttél úgy, hogy ő lesz a gyereked apja.

Szerintem döntsd el azt a néhány témát amit valóban te fogsz intézni, de a többiben hagyj neki szabad kezet. Gondojaid lesznek, de ha így csinálod továbbra is, akkor végül egy tényleg tehetetlen embert nevelsz a férjedből.

2010. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Ismerős szituk!!!A pénzes része nálunk is gyakran van!!!Mondjuk a gyerek körüli dolgaitok rémesek!Elhiszem,hogy rosszul vagy !Csak magadra számíthatsz mindenben,Tiéd minden feladat!mutasd meg a párodnak hogyan kell vásárolni és a gyereket intézni oviban!
2010. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
biztos vagy benne, hogy vele akarod leélni az életedet?
2010. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Mielott hozzamentel volna nem vetted eszre a rossz tulajdonsagait?
2010. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Ez a pasi ilyen volt, amikor hozzámentél. akkor jó volt?

Ez a pasi ilyen volt, amikor gyereket szültél neki. Akkor jó volt?

Te nem léptél ki időben ebből a dologból. Most viseled a következményeit.

2010. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
ez ugye kamu?
2010. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet, de ezt nem lehetett tudni előre? Most már együtt vagytok, gyereketek van, adott a helyzet, ebből kell kihozni a legjobbat. Vedd úgy, hogy a gyereked és taníts meg neki dolgokat. Legyenek rendszeres, pontosan körülhatárolt feladatai.

Gondolom, a megfutamodáson gondolkozol. Ne tedd. Most a gyerek az első, szeret a férjed titeket, próbáljátok meg szerető családban felnevelni. Ez még nem akkora probléma, ami miatt fel kell adni egy házasságot. Az felelősség, ráadásul gondolom, nem kényszerítették rád egyáltalán. Szorítsd össze a fogad és neveld meg a férjed a gyerekkel együtt. Később sokkal jobb lehet :)

2010. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha szeretitek egymást, ez még helyrehozható. Ha nem szeret/te nem szereted, nem fog megváltozni a kedvedért.

Én tuti rendeznék egy nyugis estét, a gyereket leadnám a nagymamához, hogy tudjak vele beszélni. Nem előállítás lenne, csupán egy laza,pihenős (szex is) este, amikor ugyanúgy vagytok együtt, mint mikor nem voltak ekkora problémák. Megmondanám neki, hogy szükségem van rá, közben simogatnám. Kell, hogy érezze, hogy nem ellene vagy. Konkrétumokat már ne hozz fel neki. Csupán mondd el, mit szeretnél tőle, kezeld mindenben partnerként. Ha már tudattad vele, hogy te vagy a gyengébbik nem, és rá szeretnél támaszkodni, nagy valószínűséggel felébred benne az apai/családfenntartói ösztön.

Ez az egy járható út.

2010. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!