Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a hibája lehet, ha egy...

Kinek a hibája lehet, ha egy 16 éves gyerek elzüllik és kiég?

Figyelt kérdés
A lány jól tanult, példás gyerek volt, most drogozik, lánnyal-fiúval összefekszik, iszik, a féktelen bulikon kívül nem ismer mást. Ismerős a kislány, a családját is ismerem. Egyszerűen nem értem, hogy egy normális családban növekvő gyerek hogy tud így elzülleni és nem tudom, ki tehető ezért felelőssé. Szülei már szerintem azt sem tudják, mit csinál. Nem velük él, hanem most a nagyszüleivel. Mit gondoltok, mi okozhatja a 16 éves gyerek elzüllését? És rendbe lehet még hozni segítséggel?
2010. jún. 16. 00:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%
Igen komolyan írtam, ti mind frusztráltak vagytok, és kimosta az agyatokat a tv és a többi telekommunikációs eszköz, meg a globalizáció általános agymosó kampánya... Tanulj, dolgozz, dolgozz, költs, dolgozz, dolgozz, vásárolj, dolgozz, dolgozz, problémázz, dolgozz dolgozz, 28 éves korodig szülj egy gyereket, mert utána már nem számítasz embernek, ha még nincs, dolgozz, dolgozz, babázz, vásárolj, dolgozz, dolgozz............. Ez kattog a fejetekben és sosem fogjátok felfogni, hogy mit magyarázok. Szóval részletesebben nem is fogok belemenni.
2010. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Azt tényleg senki nem fogja felfogni, hogy miért tartod helyesnek, ha egy ember -és most nem csak egy fiatal 16 évesről van szó- drogozik. Ez nem frusztráltság kérdése, mert nem hiszem, hogy konzervatív lenne elítélni az elzüllést segítő, leépítő HALÁLHOZ VEZETŐ tényezőket. Tudod, ez az "élj gyorsan, halj meg fiatalon" elv már egy épeszű embernek nem lételeme.
2010. jún. 16. 22:42
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

Csak még annyi, hogy ha valaki nem tudja tudatosan használni a drogot, akkor megérdemli a sorsát. Jaaaj, az ember élet a fontos! Áh, álszentség az egész.

Én 15 éves koromban próbáltam ki sokmindent,jó anyám leültetett, hogy beszéljünk, mert amúgy is mindent megbeszéltünk, és nem így reagált rá, mint ti, hogy úristen elzüllött a gyerekem, mindent elrontottam, elrontották a barátai... Nem. Kipróbálhatom? Kipróbáltuk. Csak óvatosan kislányom. És óvatos is voltam. Mivel nem voltam pórázon, nem volt mit eltépni, és a saját bőrömön tanultam meg, hogy mi a jó és a rossz. No, a képmutatás az egy rossz dolog. És manapság 100-ból 99 szülő áltatja magát, a gyerekével meg képmutatóan viselkedik. Ezt a mélyen tisztelt gyermek megérzi, és a rossz dolgoktól az ember általában bekrepál. Vagy mentális beteg lesz, vagy hedonista.

De még ha lennétek is oly értelmesek, hogy átlássátok az összefüggéseket, mielőtt megértenétek a lényeget, az nem jutna el a tudatotokig, mert egy naaagy szűrő van előtte, amin nehezen hatol át egy másik nézőpont.

2010. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szerintem neked leépült az agyad a sok drogtól! Igen természetes, hogy valaki bulizik fiatalon, de nem csak droggal és segg részegen tudja magát jól érezni egy normális ember, ezt nem fogod Te fel, valószínűleg elég sz*r barátokkal rendelkezel, ha el kell durrantanod az agyad, ha jól akarod érezni magad, gondolom még egy jó könyv nem volt a kezedbe és egy igazi barátod sem volt akivel rendesen beszélgetni tudtál volna, ha szerinted ez gyökérség. Én is azt mondom, hogy egyszer élünk, és élvezzük ki az életet, de ne tegyük tönkre, és gyilkoljuk már meg magunkat közben.
2010. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
65%

Nos, nem kell mindig eldurrantanom az agyamat, akkoriban gyakrabban volt, manapság egyre ritkábban... Nem mondom, nekem sem tökéletes az életem, de biztonságos szerető családom van, olyan barátaim, akikért bármikor meghalnék, és ők is értem, az édesanyám könyvtár vezető, és a heti 15 órát, amit az otthon-munkahely közötti ingázás vesz el az életemből, hasznosan töltöm: olvasok. Kevés embert ismersz, kevés a tapasztalatod, és a sorok között olvasási képességed, ha az írásaimból ezt a következtetést vontad le.

Mellesleg a sok-sok hipernormális életet élő korombeliekkel ellentétben, olyan munkát végzek, ami társadalmilag is hasznos. Hajléktalanokon, és szenvedély betegeken segítek szociális munkásként, és a szakmai berkekben elismert ember vagyok. Igen, csak az tud érdemben segíteni ezeken, az embereken, aki tudja mit élnek át. Annak köszönhetően, hogy párszor eldurrantottam az agyam, és párszor túl léptem a határokat, sokkal több pozitív élményem van a munkámban, mint kudarc, ezért imádom is csinálni, és bár ebben a szakmában 5 év után már veszélyezteti a szakembert a kiégés, nos engem nem fenyeget.

És most lehet puffogni, hogy kamu, vagy, hogy a "kivétel erősíti a szabályt", nem ez az általános. Természetesen lehet, hogy csak én látok ennyire másképp sok dolgot, de bocsásson meg az ég, én is csak egy ember vagyok, aki csak a megélt tapasztalataiból vonja le a tanulságot.

2010. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha ebben dolgozol, akkor miért mondasz ilyet? Nem ll ez nekem össze... Ismerek addiktológust (nem is egyet), de mind a plafonon van, amikor hallják, hogy készül az utánpótlás az elvonókra.
2010. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
54%

Azok a lgsikertelenebbek ebben a szakmában, akik ahogy mondod a plafonon vannak, meghallják, hogy drog, vagy fű és máris vérben forgó szemekkel indulnak feléd...

Kiírtani nem lehet a drogot, az ember gyereke meg a saját tapasztalatából tanul... Ebből az következik, hogy tiltással nem lehet ellene semmit tenni, mert a tiltás, csak ösztönöz arra, hogy a tiltott dolgot kipróbáld. A drogot kipróbáló fiatalok, akik elzüllenek, általában csak ezzel az eszközzel próbálják meg a világ felfoghatatlan, feldolgozhatatlan igazságtalanságait elfelejteni, alkalmazkodnak, és asszimilálódnak a kábítószerekkel. Nem csak bennük van a hiba, de vannak fiatalok, akik a világba nem illőnek és haszontalannak érzik magukat. Öngyilkosok nem akarnak lenni, mert bármilyennek is mutatják magukat, rengeteg szeretet, felelősségtudat és érzékenység van bennük. A drog leveszi a vállukról a súlyt, elfeledteti velük, hogy nem illenek ide. És szép lassan túlzásba esnek. Én ezt nagyon jól tudom, mert jómagam is átmentem ezen.

Én megtaláltam a magam megoldását, ami nem a drog. De ehhez idő kellett. Én arra tanítom meg a klienseimet, hogy a kábítószer nem megoldás, maximum segédeszköz, nem azt magyarázom neki, hogy bele fog halni, hanem azt, hogy értékes ember, és mivel értékes nem elvesztegethető, mert nagyon jó lenne, ha világ ilyen emberekkel lenne tele, nem pedif olyanokkal akik elől menekül. Szóval nem tiltom a droghasználatot, mindössze az okot próbálom segíteni kifejteni, aminek a következménye a drog fogyasztás. És ha ezeket az érzéseket, amik miatt a droghoz nyúl sikerül szembefordítanom, elfogadtatnom, és feldolgoztatnom velük, akkor automatkusan kevesebbet nyúlnak a droghoz, attól függően milyen volt a viszonya az adott kábítószerrel, van aki teljesen elhagyja, van aki pedig elhanyagolható mennyiséget használ tovább.

Nem kell velem egyetérteni, de megérteni az én álláspontomat is meg lehet.

2010. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Persze, amit írsz, az rendben van, de egy 16 éves gyereknél ez akkor sem kis züllés. Ha a te gyereked csinálná ezt, pont a tapasztalataid miatt kitérnél a hitedből.
2010. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Pont a tapasztalataim miatt nem térnék ki a hitemből. :)

Persze fájna nagyon, mert nem csak az igaztalan világ tehetne róla, hanem én is ugyanannyira, de hagynám... Elmondanám a véleményem, mérsékelten próbálnám terelgetni, ha nem tudok rá hatni, akkor sem zárnám el, vagy választanék drasztikus eszközt. Fájna, nagyon. Reménykednék, hogy ugyanúgy átlép a holt-ponton egyszer, mint én.

2010. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!