Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a hibája lehet, ha egy...

Kinek a hibája lehet, ha egy 16 éves gyerek elzüllik és kiég?

Figyelt kérdés
A lány jól tanult, példás gyerek volt, most drogozik, lánnyal-fiúval összefekszik, iszik, a féktelen bulikon kívül nem ismer mást. Ismerős a kislány, a családját is ismerem. Egyszerűen nem értem, hogy egy normális családban növekvő gyerek hogy tud így elzülleni és nem tudom, ki tehető ezért felelőssé. Szülei már szerintem azt sem tudják, mit csinál. Nem velük él, hanem most a nagyszüleivel. Mit gondoltok, mi okozhatja a 16 éves gyerek elzüllését? És rendbe lehet még hozni segítséggel?
2010. jún. 16. 00:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%

gondolom minden egyéb a drog következménye.

azt pedig sok fiatal kipróbálja.

az a gond, hogy rossz társaságban van. ha tanulógépekkel lenne körülvéve, akiknek még a barátaikra sincs sokszor egy perc idejük sem, biztos nem lenne ilyen hanyag ő sem semmilyen téren.

igazából senkinek sem a hibája, nem lehet egyértelműen egy felelőst megnevezni.

ilyen jellemet örökölt, fogékony a züllésre.

2010. jún. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%
Serdülő, fiatal... Szerintem benő majd a feje lágya. Bár ez azért elég durva züllés :S
2010. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Kismillió oka lehet, ismerni kéne a körülményeket.


Viszont tipikus szülői nevelési hiba, hogy túl jó kislányt akarok csinálni a gyerekemből.

A tanulás az első, tanulj, legyél ötös mindenből, neked még nem kell barát, most tanulj! Ne járj bulikba, vagy ha esetleg félévente elmész, véletlenül se igyál se sört, se bort, semmi alkoholt! Persze szex az abszolút tabu.


Na, az ilyen szigorú nevelési elvek hatására szokott ez történni mint itt. Ez nem normális, ugyanolyan szélsőséges, mint a drogos mindenkivel összefekvő egy lány.

Egy ilyen szigorú mindentől tiltás-féltést nem lehet elviselni, és ezért az egyén:

a) mégiscsak elviseli, de teljesen zárkózott, antiszociális tanulógép lesz, barátok és hobbi nélkül. Sosem lesz boldog és nagy valószínűséggel frigid is lesz.

b) belázad és direkt a szülői utasítások ellentétét csinálja, drogozik, mindenkivel összefekszik stb.


Lényeg a lényeg, hogy értelmesen kell nevelni a gyereket!

Középút! Ne járjon bulizni minden hétvégén, de ne is csak félévente egyszer! Ne szexeljen 14 évesen, de ne is tiltsuk el minden fiútól!

Ne bukdácsoljon a tárgyakból, de ne is legyen mindenből ötös (mondjuk 4-4,3-as átlag).


Az arany középút a boldogság titka!


Illetve BIZALOM!

2010. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
A szomszédunkban lakik egy ugyanilyen lány, még a kor is stimmel, anyja, apja orvos, szerintem ez embertípustól függ, van akinek alkoholista szülei vannak, le se... és mégis normális ember lesz belőle, már az oldalon is találkoztam sok ilyennel.
2010. jún. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha nem is ilyen durván, de én is hasonlóan töltöttem a kamasz éveimet. Voltak ismerőseim, akik viszont kb. pont így, ahogy leírtad. Nem akarom elbagatelizálni a problémát, de azért azt nem árt tudni, hogy ha ebben a korszakban az illető nem csinál valami végzetes hülyeséget, akkor jó eséllyel kinövi ezt a túlzott lázadást. Én is kinőttem, mára egy egészen normális életet élek. De az ismerőseim úgyszintén, a többségük hamarosan diplomázik (csak egy pár példa: egyikük a jogra jár, másikuk mérnök lesz, stb.).


Nem tudom megmondani, hogy mi az oka annak, hogy némelyek így kifordulnak önmagukból. Nekem mondhatni tökéletes családom van (amennyire tökéletes lehet egy család), tanárok a szüleim, mindig szakítottak időt arra, hogy beszélgessünk, a gyerekkorom nagyon boldogan telt, stb. Aztán valahogy jött ez a kamaszkori befordulás ami azért elég jellemző, és szerintem ez is az egyik ok lehetett, plusz mivel ilyen nagyon szerető család vett körül, gondolom a határokat akartam feszegetni. Aztán felnőttem, és rájöttem, hogy hülyeség. Igaz, szerencsém is volt, mert ebben a lázadó korszakomban azért nagyon csúnyán pórul is járhattam volna. Viszont ha úgy nézzük, még előnyömre is vállt, a munkám során ugyanis rengeteg hasznát veszem a tapasztalataimnak.

2010. jún. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
41%

"Kinek a hibája lehet, ha egy 16 éves gyerek elzüllik és kiég?"


Hiba és elzüllik - ez két elég szubjektív, moralizáló kifejezés. Nem sietnék ezzel a minősítéssel.


"A lány jól tanult, példás gyerek volt"


Ezzel megtudtunk róla annyit, ami a személyiségének egyik, az ő számára vélhetően nem is fontos oldala. Jól tanult. Sok mindenki tanul jól, Einstein jól tanult, a baltás gyilkos is lehet, hogy jól tanult. Az viszont komoly probléma, és gyakori szülői és "felnőtti" hiba, ha valaki azt hiszi, hogy "jól tanul" = "minden rendben van vele". Nem, még egy gyerek élete sem áll pusztán engedelmeskedésből és munkából. Lehet, hogy az idilli külső mögött ("jól tanul") egészen más folyamatok is zajlottak, amikre nem sikerült odafigyelni, mert a szülő tanulógépnek tekintette a gyerekét.


"drogozik, lánnyal-fiúval összefekszik, iszik, a féktelen bulikon kívül nem ismer mást"


Mikor máskor csinálja ezt valaki, mint 16 évesen? Ez az életkor erre való. 18-19 évesen már jobban észnél kell lenni, mert akkor van az érettségi, 25 évesen meg már azért kell továbblépni, mert jön a munka. 16 évesen az ember még kitombolhatja magát. Jobb, mintha 28 évesen kattanna be, hogy ő még "nem is élt".


"hogy tud így elzülleni"


Vagy keresni önmagát és élvezni az életet, mint a 16 évesek.


"És rendbe lehet még hozni segítséggel?"


Ha egyáltalán valamit rendbe kell itt hozni, valószínűleg magától is rendbejön. Ha meg nem, akkor lehet segíteni. De most még nem látszik, hogy szükség van-e erre.

2010. jún. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
A tiltás hülyeség, mert úgyis kipróálja a dolgokat, ha megtiltod, csak majd szépen el is titkolja, és onnantól ne számítsd semmi jóra. Tehát azt kell neki mondani hogy jó, de mindent csak óvatosan és mértékkel, így talán ténylegleg kicsit visszafogja magát, vagy ha nem is, legalább őszintén elmondt mindent, így meg tudjátok beszélni. Ha van egy kis esze, ő is rájön hogy ez nincs rendben, de ha alkoholista drogfüggő lesz addigra, akkor már mindegy.
2010. jún. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
10%

02:43

Van kamaszodó gyereked?:)

2010. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%

A korának és a médiának=)


Egy 16 éves lány már majdnem felnőtt, többé-kevésbé ismeri a hatásait az ilyen életmódnak, az ok-okozati összefüggéseket. Amit te írsz, az szélsőség, mert a kábítószer már nagyon túl van a kamaszkori lázadáson és bulizáson, mert abból rohadt nehéz kijönni, és valljuk be, ne legyen természetes, hogy egy kamasz az anyaghoz nyúl, mert onnantól kezdve el van b*szva az élete.


Az igazi baj általánosságban akkor kezdődik, amikor már önálló életet kéne keresnie, felelősséget kéne vállalnia, és még mindig nem tud kilépni ebből az életformából.


Majd rájön, hogy többet árt magának.

2010. jún. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%

Velem is hasonlók voltak 16 évesen, én még be is gyógyszereztem magam, aztán a gyomromat is kimosták...Én nem okolnék már senkit (sokáig a szüleimet okoltam, de érdekes módón 2 normális, kiegyensúlyozott testvérem van). Aztán találkoztam valakivel, az ő kedvéért sikerült megváltozni, szerintem nélküle nem tudtam volna leérettségizni, most pedig már egyetemre is járok...

A mai napig vannak dolgaim....bár mostmár terápiára járok, mivel nagy valószínűséggel személyiségzavarom van ( még nem diagnosztizálták mivel csak 18 felett lehet MO-n, és azt se lehet csakúgy pipkpak rámondani....de sajnos nemsajnos, a borderline szzavarból minden tünet passzol szinte...)

Lehet, hogy ennél a lány is valami ilyesmi van a háttérbe, van az úgy, hogy senki se hibás...

2010. jún. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!