Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a hibája lehet, ha egy...

Kinek a hibája lehet, ha egy 16 éves gyerek elzüllik és kiég?

Figyelt kérdés
A lány jól tanult, példás gyerek volt, most drogozik, lánnyal-fiúval összefekszik, iszik, a féktelen bulikon kívül nem ismer mást. Ismerős a kislány, a családját is ismerem. Egyszerűen nem értem, hogy egy normális családban növekvő gyerek hogy tud így elzülleni és nem tudom, ki tehető ezért felelőssé. Szülei már szerintem azt sem tudják, mit csinál. Nem velük él, hanem most a nagyszüleivel. Mit gondoltok, mi okozhatja a 16 éves gyerek elzüllését? És rendbe lehet még hozni segítséggel?
2010. jún. 16. 00:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Sok család kivülről nézve példásnak tekinthető. Pedig nincs igazi szövetség a családtagok között. Ilyenkor a gyerek keres olyan társaságot, ahol megértik, elfogadják olyannak amilyen.S ha ez egy drogos/italozó társaság, akkor hasonulni is kell/akar hozzájuk.Elszakadni fél tőlük,más kiutat meg nem talál. Pedig az út,ezzel az életmóddal csak lefelé vezet. Segíteni rajta csak azzal lehet, ha kapaszkodót talál más/ok/ban.
2010. jún. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Már eleve ott a gond, hogy nem a szüleivel él. Akinek ilyen szülei vannak, sajnos gyakran lesz ilyen. Szeretettel, odafigyeléssel, következetes fegyelemmel igen, rendbe hozható.
2010. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen már a gyerek hibája.
2010. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
26%

Mi közöd van hozzá?

Szerintem amúgy ez nem olyan nagy züllés... Volt nekem ennél züllöttebb ismerősöm is, az a nem normális, akinek nincs egy ilyen korszaka... Ebből is kb ugyanannyi gond, probléma származik, mint abból, hogy egy 16 éves lány otthon üldögél egész nyáron olvasgat, kirándul, bnőivel találkozik és slussz. Ez a lány visszahúzodó és félénk, az se jó. Ez se jó, de le fog nyugodni, és automatikusan a középútra lép... Viszont a félénk max megtanul néhány szerepet, de örökké az az érzés kavarog benne, hogy mennyi mindent elmúlasztott és mennyire jó lenne kitörni...

2010. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ilyenért csak szülőket okolnám egy 16 éves gyereknek még szeretetre van szüksége, ha ezt nem kapja meg otthon, akkor megkeresi máshol.
2010. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Sose kell, sőt nem szabad hibáztatni, hibást keresni, mert ez az életreszóló összeveszések forrása. Még ha csendben bűnöljük is a szülőket, vagy magunkat, bárkit, az is csak a magunk megszomorításához vezet, ejteni kell a vádoló szerepét.

Helyrehozni: azt lehet. Én ismerek ilyen fiatalokat, többet is, volt aki börtönben, volt aki csak úgy szabad lábon, aztán az "Újszövetség Gyülekezet soraiban találkoztam többükkel, sőt egyikük köztiszteletben álló prédikátor (vagy ilyesmi) lett. Ismerem közelről, érzem, kiről beszélek, és hihetetlen, de igaz. Vagy talán nincs valami ilyesmi megírva, hogy le kell menni a poklok mélyére, hogy aztán megtisztulva följöjjünk?

2010. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"Mi közöd van hozzá?

Szerintem amúgy ez nem olyan nagy züllés... Volt nekem ennél züllöttebb ismerősöm is, az a nem normális, akinek nincs egy ilyen korszaka"


Igen? Akkor neked nincs még gyereked. Érdekes felfogás. Úgy látszik, ez az életmód a normális egy 16 éves GYEREKNÉL. Képzeld, nincs mindenkinek ilyen korszaka, mert nem ez a normális. Szép is lenne, ha ez lenne normális. Istenem, mennyi itt a hülye ember. Igenis nagyon nagy baj, hogy ez történik vele és ilyen fiatalon kiég. De ki tesz bármit is? Senki. Mert a korabeli barátok tesznek rá. A család is, mert már vannak új gyerekek apa,anya részéről is, a kamasszal meg azt hisztik, minden rendben van.

2010. jún. 16. 12:02
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Úristeen, néhány válaszon nem tudtam, sírjak vagy nevessek. Ennyire szemét a magyar nép? Mi van, azon röhögtök, ha valaki tönkremegy és még biztatjátok is? Hol hallani olyat, hogy a drog egészséges? Hogy tök jó dolog, jó élete lesz annak, aki ezt használja? És az ivás? Jót tesz az embernek, nem? Az a funny, ha valaki 18 éves korára elvonóra kerül, rosszabb esetben túladagolja az anyagot, de már addigra a mája is tönkrement, nem? Egy jó nagy r*banc lesz belőle, akin már a fél ország áthaladt? Minden rosszat megtapasztalt, amit egy átlagos ember valószínűleg sosem fog? HÁT PERSZE, HOGY EZ A JÓ MÓKA, ENNYIT ÉR EGY EMBER ÉLETE. Ismertek ti 16 évesen drogost? Én ismertem, az egyik barátnőm volt, 16 évesen lefogyott a kokaintól, 17 évesen már egy értelmes mondatot nem tudott kinyögni, 18 évesen pedig végleg összeomlott és hajszál választotta el a haláltól. Neki jó volt a kamaszkora? Hisz mindent megtapasztalt, minden lehető "mókában" benne volt. Ő ezt akarta? Azt akarta, hogy 18 évesen, mikor mindenki ballag, készül az egyetemre/fősulira, ő egy drogelvonó intézetben vergődjön és értékelje át a kamaszkori megpróbáltatásokat, amit még anno izginek talált? Valószínű.

02:43-as, nagyon felhúztál agyilag, már pár válaszodat olvastam, de mindenhol az aberrációdat ismerteted, ahogy idézgetsz és a magad alpári, nyers, BUTA stílusán foglalod a jelentéktelen válaszaiddal a helyet. Azoktól kérdezném, akik ezt természetesnek tartják: Van kamaszkorú gyereketek? Mit szólnátok, ha egyszer csak behívna titeket az iskolaigazgató, hogy a gyereketek drogot használ már az iskolában is? A barátaitól megtudnátok, hogy a gyerek fűvel-fával lefekszik bulikban? Mosolyognátok és büszkék lennétek a kölyökre, igaz? Én azt mondom, dögöljön meg az összes ilyen felelőtlen, retardált szülő. Aki olyat mer nyilatkozni, hogy szerinte ez a NORMÁLIS, ez a TERMÉSZETES, annak még egy macska se való, hisz nem tud felelősséget vállalni a másikért és ezzel a gondolatmenetével pszichiátriára való.

2010. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
58%

Én mindig a szülőket teszem felelőssé. Talán azért mert úgy gondolom egy igazán jó családi légkörben a gyerek nem "kíván" elkallódni. Ha el is kezdődik a folyamat a rossz baráti társaság miatt egy egészséges családban közös erővel gondoskodnak róla, hogy ez a folyamat visszafordítható legyen.


Az én esetemmel is igazolni tudom, hogy ha egy gyerek elkallódik abban nagyon nagy része van a családnak (erőszak a családban, válás, alkoholizmus, vagy csak érdektelenség a gyermek iránt) A szeretet csodákra lenne képes.


Azt viszont, hogy egy jó családban miért következik be, nem tudom, de tudok egy olyan példát, hogy a szülők hívők, hit gyülekezetébe járnak, a gyerek már pici korától "ott nő fel", aztán 17 évesen, elköltözik otthonról, drogozik, és mindenki macája lesz.


Hát ezt sokan nem értették akkoriban, amikor megtörtént. Azóta a lány visszatalált a családjához, de hogy az alatt a 2 év alatt egy emberi roncs lett az biztos. Szerintem kellett neki idő, hogy kiheverje a sok megaláztatást, ami egy ilyen kislányt ér.

2010. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem amúgy ez nem olyan nagy züllés... Volt nekem ennél züllöttebb ismerősöm is, az a nem normális, akinek nincs egy ilyen korszaka... Ebből is kb ugyanannyi gond, probléma származik, mint abból, hogy egy 16 éves lány otthon üldögél egész nyáron olvasgat, kirándul, bnőivel találkozik és slussz. ma 09:31"


Te komolyan gondoltad amit ide leírtál?? Én sem vagyok még túl öreg, 22 éves vagyok, szoktam bulizok, nem élek droggal, alkoholt csak minimálisan fogyasztok (néhány pohár pezsgő) a környezetemben rengeteg drogos van, látom, hogy vágják taccsra magukat és még ezzel viccelődnek közösségi oldalak üzenőfalon, hogy ki, hogy drogozott be, ez lenne a normális szerintem nem? Tombolni meg lázadni lehet drog és alkoholfüggőség nélkül is, legalábbis én mindig tudtam, pedig nem vagyok egy elvont ember, nem csak a szülők felelősek, ha nekem nem törődőm alkoholista szüleim lennének, akkor sem züllenék le ilyen szintre, mert van annyi eszem, hogy nem teszem tönkre az életem, buta az ilyen ember, mélységesen buta. Azt pedig végkép nem értem miért probléma az, ha egy 16 éves lány otthon üldögél egész nyáron olvasgat, kirándul, bnőivel találkozik és slussz, nem ez lenne a normális??? Vagy már az is baj, ha valaki a bulizáson kívül mást is szeret csinálni, mondjuk olvasni, kirándulni, és a barátnőkkel beszélgetni??? Esküszöm nem értem az ilyen embereket, kíváncsi vagyok mit szólnál hozzá, ha a saját gyereked züllene így el?!

2010. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!