Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze van dőlve az életem és...

Össze van dőlve az életem és folyamatosan sírok. A barátnőimnek félek elmondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú, hogy miért, nem is akarom leírni mert akkor még jobban bőgnék és nemakarom, hogy anyám észrevegye.

Nincs kinek elmondanom a bajaimat, a szűleimnek meg a barátnőimnek nem merem.

Most összevesztem az egyik barátnőmmel emiatt (mert suliból amint kicsöngettek elindultam, mert nem akartam, hogy faggassanak, hogy miért sírtam, és nem vártam meg őt) és minden csak egyre rosszabb...Egy kicsit talán segítséget vártam tőle de most még rosszabb...én ezt nem bírom.. be akarom magam gyógyszerezni, de van szüleimnek elég baja és msot még nem akarok nekik gondot okozni, viszont nem tudom meddig bírom. Mit tegyek? Nincs senki akinek kisírhatnám magam.

13/L


2010. jún. 14. 18:38
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

szia!

megpróbálok érdembeli tanácsot adni így látatlanban.

A következőket tapasztalatból írom: egy évvel voltam fiatalabb mint te,mikor bevettem egy levél gyógyszert. egy dolgot értem el vele: kimosták a gyomrom. nos,azt az ellenségemnek sem kívánom,milyen rossz.a szüleim nem figyeltek rám jobban,és senki se sajnált.inkább szidtak mint a bokrot és eltiltottak mindentől,ami szórakozás.

A konkrét problémádat nem tudom,de ismerős helyzet. Ilyen koromban(sőt nagyrészt manapság is) egyedül voltam mint a kisujjam.

Hidd el,ezen nem érdemes ennyire kiakadni. Kösd le inkább magad valamivel. pl. olvass,nekem ez segített túllépni(és segít mai napig is). ha akarsz,beszélgetek veled szívesen. Tatabányai vagyok,de a következő pár napban Felsőzsolcán,esetleg Miskolcon megtalálsz(megyek árvíz-menteni nagyapómékhoz.)

Fel a fejjel! Lesz még jobb,ez saját tapasztalat! attól,hogy öngyi leszel,vagy riogatsz bárkit,nem oldódik meg semmi!

Nyugi van és hullaszag ;)

Üdv,

Anchee (17L)

2010. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
13 évesen tuti h kamaszodsz és attól vannak ezek a visszatérő lelki gondok, majd elmúlik nyugi.. ezt abból lehet megállapitani amiket irsz.. nem mondod el mi a bajod hagyjunk békén nem irtál semmit, ez a gyerekességedre utal :) ha tényleg valami problémád van mondd el de igy nem jutunk egyről a kettőre.. vagy egyszerűen csak nőjj fel.. annak hogy begyógyszerezed magad nem lesz jobb én is voltam már mélyponton és én meg is tettem annyi gyógyszert vettem be mint te pontosan 10 db-ot de megúsztam pár napos rosszulléttel korház,gyomormosás nélkül úgy h szüleim se jöttek rá.. mostmár örülök hogy nem lett komolyabb bajom.. mégegyszer nem tenném meg az biztos.. főleg pasi miatt, egy sem ér annyit, szóval ha rám hallgatsz nem teszed nincs értelme lásd az életben a szépet ;) sok sikert! 20/L
2010. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 BlackSword ***** válasza:
Jó... Ha nem akarod hát nem írod le... De akkor ne várd el, hogy segítsünk... Ne a tüneteket kezeld, hanem a probléma forrását old meg, és akkor a tünetek is el fognak múlni... Egyébként ezzel a begyógyszerezem magam dologgal is csak a figyelmet akartad felkelteni... Tedd azt, ha annyira azt akarod... Innen ismeretlenül és látatlanul úgy sem tudom megtiltani... De akkor jön a gyomormosás... És a szüleidnek a még több probléma... Szerintem ezt Te sem akarod...
2010. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:
ha begyógyszerezed magad, vagy bármi módon kárt teszel magadban, azután még ennyien sem fognak hozzád szólni... a hátad mögött fognak suttogni, lehordanak mindennek... sőt a szüleidnek is ártasz... ha meg csinálsz valami más hülyeséget később, vagy veszekszel velük valamiért, ezzel mindig megtámadhatnak, ami baromi rossz
2010. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha Budapesten vagy környékén laksz akkor tőlem bármikor kaphatsz ölelést, vagy ha csak beszélgetni szeretnél szólj.

De így,hogy nem írod le konkrétan,hogy mi a baj nem tudunk igazán segíteni...):

Én is voltam már mély ponton (és néha még vagyok is),de megtanultam meglátni a dolgokban a szépet és észrevenni az apró örömöket(pl. én már egy csillagfényes éjszakának is tudok örülni vagy a holdnak).

De amúgy szerintem semmi sem történik ok nélkül. Ezeket a dolgokat át kell élned és majd a későbbiekben ezek fogják formálni a jellemedet. Hiszen amibe nem halsz bele az csak megerősít(szóval hagyj fel a gyógyszeres terveddel!).

És hallgass sok-sok zenét, olvass és alkoss valamit (írj,rajzolj,fess stb.), nekem ezek segítettek + a barátok, de úgy ők se tudtak volna segíteni,ha nem mondom el,hogy mi a bajom!

Az, hogy öngyi legyek nekem is megfordult régen a fejemben,de akkor eszembe jutott az,hogy még szinte semmit sem éltem és nem tudhatom,hogy még mi vár rám és mennyi minden jóból maradok ki... és nem bántam meg,hogy még mindig élek,hiszen azóta nagyon sok szép emlékkel gazdagodtam és még fogok is (attól függetlenül,hogy még mindig néha mély ponton vagyok).

Szóval sok sikert és ha bármiben segíthetek csak szólj!

Bye: Amy

16/L

2010. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor, most rögtön hagyd abba a hisztit és az önsajnálatot, és gondold végig h mi is a problémád.

Az h a barátnőid utálnak? És? Kik ők? Függsz tőlük? Elmondanám aki ilyenért utál nem igazi barátnő.

A másik, ha begyógyszerezed magad azzal csak magadnak ártasz. Amúgy ha be is vitetnéd magad a kórházba, mit érnél vele? Megmondom: jól kimosnák a gyomrod(ha egyáltalán túlélnéd) ami nem éppen kellemes, ha jönnének anyádék nem ölelgetnének meg. Ha az én lányom lennél jól megtépnélek h ilyen marhaságot csináltál. Szóval a szüleid nem díjaznák.

Elhiszem h néha minden összejön én is depis típus voltam ennyi idősen, de azért nem kell így elhagynod magad! Ha gondod van akkor próbáld megoldani, merj segítséget kérni, nem bőgni, mert úgy csak egy hisztis kislánynak fognak gondolni. Szedd össze a gondolataidat és hagyd abba az önsajnálatot mert ez nem fog rajtad segíteni.

22/L

2010. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Tökéletesen egyetértek az előttem "szólóval"!

Nem megoldás az önsajnálat és gyáva, szánalmas az öngyilkosság gondolata. A problémákat meg kell oldani nem pedig elmenekülni előle, már csak azért is, mert NEM LEHET!

Nem lehet, ne is hitegesd magad! Több lépésből áll, hogy túljuss ezen.

Az első:

MI IS A PROBLÉMA, MI VÁLTOTTA KI?

Ezt magadban le kell tisztáznod, baromi jó, hasznos ha leírod magadnak egy papírra! Miután megtetted, olvasd át. Valószínű, hogy nem fog tetszeni, javítani fogsz, újra fogalmazod stb. A lényeg, hogy ne azt írd le ami számodra a legkényelmesebb, hanem azt ami miatt félsz, amit nem mersz elmondani senkinek.

Ha megvagy, jöjjön a második lépés:

MIÉRT NEM MEREK ERRŐL BESZÉLNI, MITŐL FÉLEK?

Írd le, szerinted mik lennének a következmények ha valakinek beszélsz a problémádról.(Édesanyád, barátnőid, persze külön-külön) Olvasd majd át, gondold át, hogy mennyire reális amit leírtál róluk.

Harmadik lépés maga a bizalom:

MELYIKÜKKEL TUDNÁD MEGBESZÉLNI?

Az, hogy menekülsz, rávilágít arra, hogy képtelen vagy szembenézni egyedül vele. Csapongsz, nekikeseredsz, hülyébbnél-hülyébb gondoltatok kavarodnak benned. (pl:gyógyszer..)

Gondolt át a barátnőid közül Ki az akiben megbízol, aki nem add ki.Ha nincs ilyen, úgyis anonim vagy, írd le ide és olvasd el a hozzászólásokat.

Mivel nem írtad le, így több lépést egyelőre nem tudok írni..A lényeg ezzel a 3 lépéssel az, hogy felülkerekedj rajt, legyen erőd szembenézni vele és az önbizalmadat erősítsd!

(F/33)

2010. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!