Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak? Suli, vagy...

Mit válasszak? Suli, vagy kiskori álom?

Figyelt kérdés
Szóval... jövőre fogok érettségizni, és egyetemet/fősulit kéne választani... a szüleim a BME-t tartják jó sulinak. Nekem is szimpatikus,meg minden, de én mégsem akarok odamenni, vagyis inkább... nem akarok egyetemre menni, hanem (hülyén hangzik) kamionozni szeretnék... (már kiskorom óta erre vágyom) Tudom hogy ez nem egyszerű, mármint még nincs jogsim rá, meg semmi (bár van ismerősöm aki tudna alkalmazni), de mégis ezt sokkal szívesebben csinálnám mint az egyetem után vmi bank rendszergazdája... habár az biztos többet keres... Szóval a kérdés az, hogy mit válasszak? Menjek a BME re, és legyek vmi informatikus mérnök (a tanulással nemleszbaj.) , vagy válasszam azt amit mindig is akartam csinálni, a kamionozást? A gáz az, hogy most lenne lehetőségem egyetemre... kamionozni meg utánna is lehet, gondolom... de akkor minek szenvedjem végig a BME-t?
2010. jún. 14. 09:13
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

nem mondod, hogy ez neked kérdés!!!!

SULI!!! alap.

nagyon jó dolog egyetemre járni. nem csak a bulik miatt. szélesedik a látóköröd, csomó érdekes, és hasznos dolgot tanulsz, lesz egy értékes diplomád, mehetsz akár külföldre is ERASMUSSAL, vagy dolgozni.

a mérnök infósok után kapkodnak a cégek!

nehogy elcseszd az életedet kérlek!!! nekem is voltak anno hülye gondolataim, amikor nem úgy ment a suli, haverjaim sem volta az egyetemen. de visszanézve a legjobb döntés volt, h maradtam.


tudod mit? ha van kamionos ismerősöd, akkor ülj be mellé egy nemzetközi fordulóra. persze ne vezess, de csak próbáld ki milyen végigvezetni több ezer km-t, piszkos büdös parkolókban vagy motelokban aludni.


ha van eszed, akkor nem ezt csinálod! hanem tanulsz. utána még bármi lehet belőled.

pl. anyukám is diplomás ember, egy ideig dolgozott a szakmájában, aztán rájött, h nem igazán neki való, nem érezte jól magát.

elvégzett egy tanfolyamot, és most azt csinálja amit szeret, és meg is él belőle, bár kisebb a társadalmi presztízse, de ennek ellenére én nagyon büszke vagyok rá!!! :)


szóval előbb tanulj, a mai világban jó, ha az ember több lábon áll, pláne ha van egy BME-s diplomája.

2010. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D
2010. jún. 14. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!