Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak? Suli, vagy...

Mit válasszak? Suli, vagy kiskori álom?

Figyelt kérdés
Szóval... jövőre fogok érettségizni, és egyetemet/fősulit kéne választani... a szüleim a BME-t tartják jó sulinak. Nekem is szimpatikus,meg minden, de én mégsem akarok odamenni, vagyis inkább... nem akarok egyetemre menni, hanem (hülyén hangzik) kamionozni szeretnék... (már kiskorom óta erre vágyom) Tudom hogy ez nem egyszerű, mármint még nincs jogsim rá, meg semmi (bár van ismerősöm aki tudna alkalmazni), de mégis ezt sokkal szívesebben csinálnám mint az egyetem után vmi bank rendszergazdája... habár az biztos többet keres... Szóval a kérdés az, hogy mit válasszak? Menjek a BME re, és legyek vmi informatikus mérnök (a tanulással nemleszbaj.) , vagy válasszam azt amit mindig is akartam csinálni, a kamionozást? A gáz az, hogy most lenne lehetőségem egyetemre... kamionozni meg utánna is lehet, gondolom... de akkor minek szenvedjem végig a BME-t?
2010. jún. 14. 09:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%

Valamilyen diplomát mindenképp szerezz szerintem, mert ahogy a kedves előző válaszoló is írta, később lehet, hogy beleunsz a kamionozásba (nekem is van ismerősöm, aki az elején élvezte, pár évig jól megvolt vele, aztán meg elege lett a folyamatos dugókból, vámellenőrzésekből, összevissza-alvásból) , és családalapítás szempontjából sem célszerű.

Az úgyis beletelne pár évbe, míg megszerzed a kamionos jogsit, meg gondolom egy kis tapasztalat sem ártana, mielőtt elkezdesz dolgozni. Ezalatt az idő alatt szerintem mindenképpen érdemes egyetemre járnod. 24 éves korod körül végzel az egyetemen, akkor még előtted az élet, utána is belevághatsz a kamionozásba :)


Sok sikert!

2010. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
és ha egy BME-s szakot végig csinálsz, az sokat jelent a szakmában. (igaz, nem könnyű, de elismerik. ) milyen szakra mennél egyébként? (építész, építőmérnök, informatikai szakoknak jó híre van. a pár éve indult kommunikációnak már kevésbé)
2010. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben MOST az egyetemet választanám, ahogy írtad, a "tanulós éveid" miatt.Na meg persze az egyetemi nagy bulis évek miatt sem. Mellette vállalhatsz diákmunkát, amivel összegyűjtöd a kamionozáshoz szükséges vizsgák díját, és egyetem után iszkiri világot látni, nyelvet tanulni, pénzt keresni. Ha nem válik be, akkor is teljesítettted az álmod, de ha mondjuk 30 éves korod körül visszajössz, még nincs késő családot alapítani, és lesz diplomád munkát találni. Ha meg nem jössz haza, de már nem jó a kamionozás, külföldön is könnyebben elboldogulsz, mint diploma nélkül...
2010. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
nem sem, hanem is. Bocsi
2010. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat :) am a 9:29-esnek: informatikus mérnök...
2010. jún. 14. 09:33
 16/32 anonim ***** válasza:
47%

Én meg azt mondom, próbáld ki magad kamionosként. Szerezz tapasztalatokat. Egyetemre járhatsz utána is, én 24 évesen vágtam neki, de voltak idősebb csoporttársaim is (26-29 évesek), ráadásul olyan szakon, ahol ez nem jellemző. Sőt, ismerek egy "srácot", ő 34 évesen vágott neki és be is fejezte 5 év alatt, pedig nem büfészak.

Ne akarj mindent egyszerre. Pár év alatt kitapasztalod majd, hogy mihez lenne kedved tanulni, s nem egy átlagos bank átlagos rendszergazdája leszel, hanem megtalálod a saját foglalkozásod. Kérj egy kis gondolkodási időt a szüleidtől, győzd meg őket, hogy nem dől össze a világ, ha nem mész azonnal érettségi után egyetemre.

2010. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem tanulj! Utána még mindig mehetsz kamionozni. Fordítva viszont nehézkesebb a dolog.

Én megbántam, hogy azt választottam, amihez kedvem volt, és nem a rögösebb utat.

Mellesleg van kamionos ismerősöm - jól keres. Olyan jól, hogy pár évig elég csinálnia, és megalapozta a jövőjét. Külföldre jár..

2010. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj, de jogositvány nélkül meg neg vezetési gyakorlat nélkül semmi esélyed arra, hogy valaki is beállitson kamionosnak!!!! Ezt hogy képzeled????


Ha van egy kis eszed, akkor elöször végezd el az egyetemet, közben szerezd meg a jogsitványt, szünetben próválj vezetési gyakorlatot szerezni - és akkor a diploma után kipróbálhatod a kamionozást - de nagyon rövid idö múlva eleged lesz belöle, mert egyáltalán nem olyan romantikus, mint ahogy sokan gondolják. Naponta igen sokat kell vezetni, a ki- és berakodást neked kell nagyrészt megcsinálni (és itt komoly súlyokról van szó!),

Napokig/hetekig nincs hol aludnod (csak a kocsiban), nincs kaja, nincs fözési lehetöség, az étteremfélék meg drágák. Esetleg keress egy ismeröst, aki már kamionos és nyáron pár alkalommal menj vele - akkkor rájössz, hogy az minden, csak nem nagy élmény.

2010. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is próbáld ki együtt a kettőt egyszerre csinálni. Mert lehet, hogy pár év kamionozás után (ami lelkileg és szellemileg legalább annyit kivesz az emberből, mint néhány év tanulás) rájössz, hogy nincs semmilyen alapod, hogy kezdj valamit az életeddel.Ha egyszerre csinálod, nem lesz könnyű, de legalább felüdít az a gondolat, hogy közben azt is csinálod, amiről mindig is álmodtál.

Egy ideig lehet csinálni a kamionozást, de szerintem sokáig nem.


Sok sikert!

2010. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%

Valaszd a sulit mert jobban megeri


Nekem is ez volt az almom h kamionos legyek az is vagyok de banom h az lettem mert nem egy konnyu szakma h csak beulunk es vezettunk , nagyon figyelmes kell lenni foleg a kis kocsikra amikor eloznek , az autopalyakon figyelni kell mert a sebbeseg is nagy es foleg egy rosz mozdulat es az aruval fel vagy dolve azutan fizetheted a karokat


ha jol meg gondolkozol akkor valaszd az iskolat mert az jobb es megbizhatobb


en a kamionomat egy elo koporsonak tartom mert akarmikor meghalhatok benne


udv egy kamionos

2010. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!