Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak? Suli, vagy...

Mit válasszak? Suli, vagy kiskori álom?

Figyelt kérdés
Szóval... jövőre fogok érettségizni, és egyetemet/fősulit kéne választani... a szüleim a BME-t tartják jó sulinak. Nekem is szimpatikus,meg minden, de én mégsem akarok odamenni, vagyis inkább... nem akarok egyetemre menni, hanem (hülyén hangzik) kamionozni szeretnék... (már kiskorom óta erre vágyom) Tudom hogy ez nem egyszerű, mármint még nincs jogsim rá, meg semmi (bár van ismerősöm aki tudna alkalmazni), de mégis ezt sokkal szívesebben csinálnám mint az egyetem után vmi bank rendszergazdája... habár az biztos többet keres... Szóval a kérdés az, hogy mit válasszak? Menjek a BME re, és legyek vmi informatikus mérnök (a tanulással nemleszbaj.) , vagy válasszam azt amit mindig is akartam csinálni, a kamionozást? A gáz az, hogy most lenne lehetőségem egyetemre... kamionozni meg utánna is lehet, gondolom... de akkor minek szenvedjem végig a BME-t?
2010. jún. 14. 09:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%
Viccelsz, ugye? A mai vilagban egyértelmüen elöször a SULI!!! Még sok idöd lesz utana kiprobalni, mit szeretnél, de jo végzettség nélkül végig is szenvedheted az életed, ha rajössz, hogy a kamionozas mégsem neked valo!
2010. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam, bár az én álmom nem a kamion, hanem a mixerkedés. Egyetem helyett tanfolyamot végeztem, aztán elkezdtem melózni.. Az elején még gázos helyeken, részmunkában, de pár év elteltével már egy nagyon menő kis klubban vagyok főállásban, egész este megy a jó zene, jobbnál jobb csajokat stirölök, és szeretek dobálózni a poharakkal.. A pultban pedig olyan főnök-feelingem van. Az alap bérem nem túl nagy, de jattal együtt szép összeg. Pár diplomás barátom meg tengődik és munkanélküli.. Lehet, hogy lehet azzal is szerencsésnek lenni, de nekem bejött, én nem bántam meg ;)
2010. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Kedves utolso


En rendes munkahely mellett hetvegeken mixelek


de te hetkoznap mit csinalsz ?

2010. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Hümm. :D érdekes komik... a suli közben jogsiszerzés, és csak aztán kamionozás vonzó.. és talán így a legmegoldhatóbb... Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2010. jún. 14. 10:12
 25/32 anonim ***** válasza:
Szerintem gondolkozz felnőtt módjára. Nézz utána, hogy a kamionozással körülbelül mennyi havi jövedelemre számíthatsz. Ha úgy érzed, hogy az a pénz elég lesz hosszútávon neked (tudsz belőle otthont teremteni magadnak, autót venni, meg amire vágysz), akkor válaszd a kamionozást. Viszont ha a kamionozással nem tudsz annyi pénzt keresni, ami elég arra, hogy megalapozd az életed, akkor tanulj tovább. Indulj ki abból, hogy nem lakhatsz örökre a szüleiddel, te is vágyni fogsz idővel egy saját lakás, egy autó után. Sajnos ezeket mind saját magadnak kell megteremtened. Ne hagyd figyelmen kívül azt a tényt, hogy hiába fogsz kamionozni (ami az álmod), ha nem tudod belőle megteremteni azokat a dolgokat amikre vágysz, boldogtalan leszel.
2010. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
59%

Nézd nekem több ismerősöm BME-re járt, mindenki eljött onnan mert senkinek nem tetszett, nem csak a tanulás, állítólag ott sok sznob van, ezt csak hallottam.


Ha te kamionozni szeretnél, akkor kamionozz, magadnak felelj meg, ne másnak!

2010. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
58%

Ilyen hülyeséget mint amit az utolsó írt, hogy a BME-n sok sznob van, meg mindenki eljött onnan...


Gondolom azért jöttek el, mert nem bírták a tempót. Azért a diplomáért ami ér is valamit meg kell dolgozni.

Az meg, hogy sok sznob van relatív. Nyilván több mint egy szénbányában.

2010. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Szüleidet kérdezd meg, ők majd megválaszolják neked...

Vagy hagytak időt nekd a gondolkodásra?

2010. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

10:28-as...


A barátom a BME-re jár, az egyik legnehezebb szakra és a tanulással nagyon szenved (pedig kitűnő érettségije volt) bukdácsolva veszi eddig az akadályokat, de azért bírja.

Magát a sulit viszont nagyon szereti, én is sokat találkozom az egyetemi barátaival, tényleg nagyon jó a légkör, sok program van, igazán olyan hely ahol a fiatalok jól érzik magukat, van közösség, és én még nem láttam olyat, hogy valakit lenéztek volna azért, mert meghúzzák valamiből vagy rosszak az eredményei (mert a diákok nagyon nagy százaléka szenved itt a jegyekkel).

2010. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Szia!Először is azzal kezdeném,hogy nem egy leányálom ám a kamionozás!Mindenki csak úgy elképzeli,hogy milyen sok szép helyre eljut a kamionos,meg világot lát,meg csak vezetni kell és ennyi!Hát messze nem!Az én apukám 20éve kamionozik,és már rettenetesen utálja,de az az életszínvonal amit kialakított a családnak,ahhoz menni kell még egy darabig!(Én már rég külön élek,tehát már nem értem hajt,mielőtt valaki támadna!)Tudod,ha hozzá szoksz havi több száz ezer fizetéshez,nagyon nehéz újra megélni kevesebből!Először egy olyan fiatalnak mint te,biztos izgalmas!De hidd el,ez az amibe bele lehet fásulni,és akkor mi lesz??Semmi végzettséggel mit kezdessz majd!Hidd el,előbb jobb ha tanúlsz!!!Komolyan!Egész életedbe bánni fogod!De ezt neked kell belátnod!Sok sikert!
2010. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!