Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak? Suli, vagy...

Mit válasszak? Suli, vagy kiskori álom?

Figyelt kérdés
Szóval... jövőre fogok érettségizni, és egyetemet/fősulit kéne választani... a szüleim a BME-t tartják jó sulinak. Nekem is szimpatikus,meg minden, de én mégsem akarok odamenni, vagyis inkább... nem akarok egyetemre menni, hanem (hülyén hangzik) kamionozni szeretnék... (már kiskorom óta erre vágyom) Tudom hogy ez nem egyszerű, mármint még nincs jogsim rá, meg semmi (bár van ismerősöm aki tudna alkalmazni), de mégis ezt sokkal szívesebben csinálnám mint az egyetem után vmi bank rendszergazdája... habár az biztos többet keres... Szóval a kérdés az, hogy mit válasszak? Menjek a BME re, és legyek vmi informatikus mérnök (a tanulással nemleszbaj.) , vagy válasszam azt amit mindig is akartam csinálni, a kamionozást? A gáz az, hogy most lenne lehetőségem egyetemre... kamionozni meg utánna is lehet, gondolom... de akkor minek szenvedjem végig a BME-t?
2010. jún. 14. 09:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehetne a szüleiddel kompromisszumot kötni? Te elmennél egy levelezős vagy estis képzésre, mellette pedig dolgozhatnál, mint kamionos. Így mind a ketten jól jártok, mert diplomád is lesz, de a gyerekkori álmod sem vész el. A munkából befolyt pénzt pedig költhetnéd egy kamionos jogsira! :) Mi a véleményed, kedves Kérdező?
2010. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem halassz egy évet az egyetemen, menj el kamionozni, és utánna, ha meguntad, világot láttál, tanulj. Ha majd családot is akarsz, ahhoz nem túl ideális a kamionos állás. Ritkán látnád a feleséged, meg a gyerekidet.
2010. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg a sulit, nézd meg, hogy tetszik-e. ha könnyen veszed az akadályokat, csináld végig azt a pár évet. később sokkal nehezebb tanulni. ha vége és ugyanúgy nem érdekel, akkor maradj a kamionozásnál, de így legalább lesz diplomád is. (ráadásul most még ingyen tanulhatsz, ez is nagy szó. később levelező fizetős. 100-200 ezer félévenként, persze iskolája válogatja)
2010. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Hát nemtom :/ nemigazán találkoztam még levelező-s vagy esti képzéssel, szóval nemtoom, az mennyire lenne hatékony...(de azért köszönöm az ötletet). Félek, h elcseszem a "tanulós" éveimet azzal, ha most hagyom a fenébe az egyetemet.. másfelől viszont annyira, de annyira szívesen csinálnám a kamionozást... :)
2010. jún. 14. 09:20
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Én lennék az első!

Én estin tanulok, államilag támogatottan! Tehát nem minden esetben fizetős, ezt kijavítanám! A levelező szakról nincs információm.

2010. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg érdekel, én szívesen elmondok bármit az estis képzésről. Bár eléggé más területen tanulok, de a rendszer kb. ugyanaz lehet.
2010. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
nem minden, de a többség fizetős levelezőn. a BME-n nincsenek levelezős szakok.
2010. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Am... a másodiknak: családot nemigazán akarok, legalábbis biztos nem ilyen fiatalon... nő pedig... nos az nemhiányzik... azt hiszem jobb lesz az ha mégiscsak egyetemre megyek előbb.. mármint árut szállítani akkor is kell majd...gondolom... most viszont tényleg lehet álamilag támogatott (ingyenes) képzésre menni... ami azért nem mind1. Meg persze, jó ha az embernek van egy olyan diplomája, amivel tud kezdeni valamit....gondolom.. :/
2010. jún. 14. 09:24
 9/32 A kérdező kommentje:
Hülye kérdés, de esetleg a kamionozásról nem mesélne vki?:D Pl.: hátha van olyan hátulütője a dolognak amiről még nemtudok, és ami eltántorítana a dologtól :P
2010. jún. 14. 09:26
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

párom mai napig bánja,hogy 18 évesen beállt kamionozni 2 évre...most már második mérnöki diplomáját szerzi,de többször elmondta már,hogy bár akkor azt hitte nagyon nagy álma teljesült,pár hónap alatt megutálta,csak már ugye ki kellett várni 1 évet hogy jelentkezhessen egyetemre,plussz a szülei se támogatták már,mondván ha addig tudott dolgozni,akkor tegye ez után is...(rögtön egyetemkezdésre biztatták)

jelentkezz egyetemre,május érettségi,utána kamionozz nyáron,szeptemberre rájössz hogy neked való-e

2010. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!