Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg törvényszerű, hogyha...

Tényleg törvényszerű, hogyha egyszer megcsalt a párom, akkor újra és újra meg fogja tenni?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha megpróbáljuk helyrehozni ami elromlott és most úgy gondolja, hogy többé nem akarja megreszkírozni hogy elveszítse a családját és mindazt amit mi jelentünk neki?


Sokfelől hallottam, hogy aki egyszer belekóstolt a tiltott gyümölcsbe az később sem fog tudni ellenállni - de tényleg nincs rá példa, hogy eztán az eszére hallgasson?


2010. jún. 12. 21:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés. El tudom képzelni hogy csak a puszta vágy hajtotta, és a későbbiekben eltántorítja a lelkiismeretfurdalás emléke.


Viszont a bizalom olyan mint az összegyűrt papír. Ha egyszer már összegyűrték sose lez sima megint. Te megbízol benne ez után?

2010. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Elottem zajlik 15 eve pont egy ilyen dolog.

A csavo miutan szetcsalta, visszaedelegte magat, illetve el se koltozott addig se.

A csaj 5 eve azt hiszi minden renben van, eppen gyereket akar(nak), a srac nem dehat mindegy, mert a csaj tudta nelkul most is van 1 allando es nehany jovok-megyek baratnoje.

Majd szepen beszuli a gyereket, apukanak rettento sok dolga lesz mint mindig.

Ennyi.

Biztos vagt talan van ellenpelda is.

En csak ez az amit latok.

Sajnos

2010. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem torvenyszeru, de ne nezd el neki konnyen! Hadd teperjen egy kicsit, legalabb latja a kovetkezmenyeket. Ami fontos szerintem, ha ugy dontesz, hogy megbocsatasz neki, akkor ne emlegesd fel az ugyet. Amugy talan attol isfugg, hogy milyen szintu volt a megcsalas. Egyejszakas kaland vagy viszony? En viszonyt mar nem bocsatanek meg.
2010. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, van néhány eset gondolom az ellentétból is, de aki bánja tettét az nem teszi többet!
2010. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz kérdés, hallottam példákat erre is arra is, de ha csak egyszer csinálta ezt én biztosan adnék neki még egy esélyt. Szerintem ha szeretitek még egymást és a változtatásokra is hajlandóak vagytok próbáljátok meg. Magától bevallotta, vagy csak kiderült?
2010. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, miért lépett félre! Aki nem érzi bűnnek, aki azt a mentalitást vallja, hogy "az csak szex volt", az máskor is megteszi.

De ha elmagányosodás, félreértés van a háttérben, akkor nem biztos, de ahhoz sok mindennek változnia kell köztetek.


Amúgy nem tudom, nincs tapasztalatom.

2010. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a bizalmat csak 1x lehet eljátszani.

Nekem volt olyan pasim, akir 2 hónap után megcsalt az exével, elmondta... nagynehezen! Azonnal repült!

2010. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szia , figyu én is jártam ilyen cipőben, és tudom hogy törvények nincsenek. Egy biztos, egyszer mindenki hibázhat és ha tényleg mélységesen megbánta amit tett, akkor előfordulhat hogy tanult belőle és soha többet nem fogja megtenni. De ahhoz keményen be is kell bizonyitania hogy ez tényleg igy van. Másrészről te aki ezt megbocsájtod neki, te teszed számára megbocsájthatóvá ezt a dolgot. Ha innen nézzük lehet ismét bekövetkezik egyszer. Minden attól függ szerintem hogy mennyire renditette meg őt ez a dolog, mennyire bánta meg.
2010. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Igazából arról van szó, hogy érzelmileg távolodott el tőlem egy kissé, mivel nem fordítottam rá a korábban megszokott mennyiségű figyelmet: két pici gyerekünk van, a nagyobbik tervezett volt és nagyon vártuk, ám korababaként érkezett; a kicsi pedig telejsen véletlenül fogant és én ragaszkodtam ahhoz, hogy nem vetetem el. Tehát valóban jóval kevesebb jutott belőlem neki, mint korábban, és hiába próbáltam erre tudatosan odafigyelni, mégis kudarcot vallottam ebben.

Ő pedig szépen lassan beleszeretett a közvetlen kolléganőjébe, illetve az utólagos beszélgetéseinből inkább azt szűrtem le, hogy nem is a konkrét személy, hanem maga az érzelem, a tiltott és ezért izgi helyzet volt ebben neki a lényeg.


Igen inzenzív levelezés és sms-ezgetés folyt köztük, versidézetek stb... ám munkahelyen kívül csak elvétve találkoztak, és csókolózásnál tovább nem jutottak.

A férjem a nagy rajongásban már tervezgette hogy miképp valósuléhatna meg egy légyott, de még ezelőtt lebuktattam őket (a nő egyből visszakozott is, annyira mégsem volt fontos neki ez a kaland, hogy kiálljon érte).


12 éve vagyunk együtt a párommal, és most először láttam sírni (zokogni), hogy nem akar elveszíteni se engem se a gyerekeket és hogy így-úgy megbánta...

Azóta teper, és én úgy-de-úgy szeretném hinni, hogy túljuthatunk ezen.


Sokat beszélgettünk mindezekről, de nagyon fáj még mindig, és nem tudom, hogy ez valaha is enyhülni fog-e. :(

Próbálok bízni benne, hogy mind a ketten le tudjuk majd győzni a saját démonainkat.

Remélem lehetséges...

2010. jún. 12. 22:14
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
22.07 vagyok én csak annyit tudok tanácsolni, hogy mivel te is érzed hogy hibás voltál és konkrétan nem történt komoly dolog kettőjük között, csak egyfajta érzelem hiány volt a párod részéről próbáljátok meg helyrehozni a kettőtök kapcsolatát. Járjatok el kettesben is ha lehetséges egy hétvégi kikapcsolódásra néha és próbálj meg időt fordítani a párodra is. Tudom ez 2 gyerek meleltt nagyon nehéz. De hátha van nagymama vagy vki akire néha egy kis időre rá lehetne bizni őket. 12 év nagy idő, szerintem van remény, hiszen a házasság arról szól hogy jóban rosszban együtt. De egy tanácsot fogadj meg! Bármennyire is fáj és bármennyire is bánt a dolog, tegyél pontot a végére és soha többet ne hozd fel. Próbáljátok helyrehozni a kapcsolatotokat és új élményekkel dúsítani. Változtatni dolgokon és életformán. Mert ez csak igy működhet tovább. Ha maradtok a régi kerékvágásban akkor újra és újra fel fog jönni a téma, és így ettől fog tönkremenni a dolog.
2010. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!