Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mihez kezdjek? Miért...

Most mihez kezdjek? Miért ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
A párom hétvégén elhagyta a tárcáját az irataival együtt(szerencsére pénz nem volt benne).De tegnap kapott fizetést.Egy részét kártyára(abból pont futja a számláira,de nagy részét meg készpénzbe, és tegnap elhagyta a kp-t.(legalábbis remélem h. nem eljátszotta).Nekem már csak 20.000 Ft-om van és ebből ketten nem tudom hogyan fogunk kijönni.Most akartunk albérletbe menni.Hiába lakunk a szüleimnél kaját így is nekem kell venni,mert otthon szinte sosincs olyan kaja amivel jól lakhatna.Én nem igényleg sokat,de ő fizikai munkát végez és az egészsége miatt is kell neki rendszeres étkezés.Teljesen kétségbe vagyok esve, h. most mi lesz.
2010. jún. 11. 07:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Na most akkor kik azok, akik nem járnak nyaralni,csak a házra költenek, többes számban.

Mennyit fizetsz anyudnak rezsibe, kiket tartasz még el azzal, hogy ott laksz?

Most segítsen be a költségvetésedbe az, aki eddig lenyúlta a pénzedet.

2010. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

09:27-es vagyok

Semmi baj!

Szerintem mindenképpen húzd el otthonról a csíkot... ha még a diákhiteled is ugrott...hát... de az amúgy nem a számládon volt? Hogy fért anyukád hozzá? Hogy tudta elkölteni?


A következő hónapban nézzetek egy olyan albit, ahol diákok is laknak és ahol szobát lehet bérelni. Előnye hogy nem kell 100.ezres kauciót lerakni, és nyáron még tudtok is választani, mert most sok diák nem fog bérelni a nyáron. És meglátod milyen lesz a pároddal, ha jó a kapcsolat, akkor mehettek is majd (min. 1/2 év múlva) külön albérletbe!


Anyudnak meg mondd meg: két-három hónap múlva elköltöztök, és utána sajnos nem fogod tudni támogatni, úgyhogy már most készüljön a téli gázszámlára és a többire, vagy adja ki albérletbe azt a részt amit nem használtok...

2010. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Á anyu nem fog idegeneket beengedni a házba(családi,kertes ház).Külön bankkártyán van a diákhitel és az nála van én hittem neki h. mindig visszarakja amit elkölt(de tévedtem),de ha szólok érte akkor is én vagyok a hibás.Nem sokat fizetünk én 30,párom 15,de neki kb 60 a számla nekem meg van biztosításom+a kajálást is a sajátból oldom meg.Senki nem jár nyaralni, tavaly a párommal tudtunk menni,mert fizetéselőleget vettem fel és neki is több pénze volt+üdülési csekk,de amúgy nem járunk mert senkinek sincs pénze rá.Szabit tanulásra veszek ki.Engem nem zavar a nyaralás hiány,mert gyerekkoromban sem jártam,szóval megszoktamn és a családban én vagyok a legspórolósabb és én igénylega legkevesebbet.Keveset eszek,nem vagyok nagy vásárlós, ha veszek valamit inkább a páromnak veszem, igaz most megleptem magamat (kb 2000 Ft-omba került),de ekkor még nem tudtam h. ez lesz.
2010. jún. 11. 09:58
 34/36 anonim ***** válasza:

A diákhiteles kártyádat azonnal kérd vissza, és változtasd meg a pin kódodat. Hagy szokja a gondolatot, hogy elköltöztök és készüljön fel rá...az a tiéd, azért Te fogsz felelni! és tanuld meg egy életre, hogy olyan, hogy majd visszaadom, olyan nincs...meg hogy nála legyen a kártyád és még nem is tudod kontollálni---hisz 25 éves vagy, nemde? és ő oda szokta adni neked a kártyáját, gondolom nem...ez kész káosz...kártya vissza, és kezdjen el spórolni... nyaralni kell legalább 2-3 nap, és magadat meg ne hanyagold el a párodat meg ne nagyon kényeztesd el, hiszen neked is vesz olykor-olykor ajándékot? Gondolom eszébe se jut, neki is van diákhitele, meg kell hogy értse a helyzetedet..amúgy mit szól a párod a helyzetedre?


(és nagyon vigyázz, mert ha valaki azt látja hogy végtelenségig kihasználható vagy akkor a többi is vérszemet fog kapni, és úgy repülnek rád az idiótábbnál idiótábbak mint sz@rra a legyek! :) (már bocsi a kifejezésért!)

2010. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Szia! Elhagyta az okiratait. Bejelentési kötelezettsége van! Elment megcsináltatni az iratait? Elsőnek anyakönyvvezetőhöz kell menni, aztán okmányiroda. Mind mind időpontkérés. Ráadásul pénzbe kerül, s nem is kevésbe.

Nekem olyan fura ami vele történt.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek! Kitartást!

2010. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
iGEN. tE VONZOD BE EZEKET A FELELŐTLENEKET, AZTÁN PRÓBÁLOD MEGOLDANI.Megésrzik, hogy te rendbe hozod majd adolgaikat. oLYAT KERESS, AKI A TENY4ERÉN HORD, AKI A TE PROBLÉMÁIDAT OLDJA MEG, ÉS SIKERÜL IS. aZ MEGFELELŐ EMBER LESZ.
2010. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!