Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mihez kezdjek? Miért...

Most mihez kezdjek? Miért ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
A párom hétvégén elhagyta a tárcáját az irataival együtt(szerencsére pénz nem volt benne).De tegnap kapott fizetést.Egy részét kártyára(abból pont futja a számláira,de nagy részét meg készpénzbe, és tegnap elhagyta a kp-t.(legalábbis remélem h. nem eljátszotta).Nekem már csak 20.000 Ft-om van és ebből ketten nem tudom hogyan fogunk kijönni.Most akartunk albérletbe menni.Hiába lakunk a szüleimnél kaját így is nekem kell venni,mert otthon szinte sosincs olyan kaja amivel jól lakhatna.Én nem igényleg sokat,de ő fizikai munkát végez és az egészsége miatt is kell neki rendszeres étkezés.Teljesen kétségbe vagyok esve, h. most mi lesz.
2010. jún. 11. 07:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Ha 60 ezret fizettek ki számláka, és ebben nincs benne az otthoni lakásrezsi, akkor nem tudjátok még megfogni a pénzt! Maradjatok, és tanuljatok meg spórolni! Légy negyon kemény! Nagyon könnyen a gépbemehetett az a pénz! Nem fura egybeesés? Épp akkor veszti el, amikor az idejével sem tud elszámolni? És ez annyira jellemző a játékosokra: elveszt valamit - erre elkezdi bedobálni a pénzt a gépbe. Ez tipikus válasz. Meg kell értetni, hogy a játékgép nem hoz helyre semmit, ellenkezőleg. VESZTŐgép. Ezt kell tudatosítani. Azért van ott hogy hasznot hozzon valakinek. múg ylezárnák, ha viné a pénzt.

És a másik: ha hibázott: mint az igazolványvesztéssel - NEM KELL TITOKBAN JÓVÁ TENNIE. Ezt értse meg. Hogy elfogadod a ibát, BÁRKIVL megesik. Csak könyörgöm: NE tegye jóvá!!!!!

2010. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Az anyjával azért veszett össze,mert makacs, és zavarta h. otthon még a tusfürdőt is én vettem neki, nem az anyja.Az anyja meg azon akadt ki h. velem sokkal kedvesebb és aranyosabb.Igazából már nem tudom az okát,de valami olyasmi h. állandóan azzal jöttek h. spórolni kell mert nincs pénz,de amint elköltöztünk onnan egyből tele lett a hűtő, új gáztűzhely stb.Amikor meg ott voltunk igaz volt főtt kaja,de semmi más, az anyja magának mindig vett valami apróságot de a gyerekének nem.Meg sokat veszekedett az apjával(ő sokat iszik,de nem költekezik másra, dolgozik rendesen és nem sok vizet zavar)A párom jobban szereti az apját,mert jobban kijön vele.Nemt udom mi van, mert a párom elég sokat veszekszik mióta hozzánk költöztünk(az anyja is ilyen), de tény h. otthon én is feszültebb vagyok,mert nem érzem jól magam a szüleimmel, főleg anyuval, nem sokat találkozunk,mert későn ér haza,de valahogy olyan a kisugárzása otthon h. nem szeretek vele lenni.Amúgy másfél éve vagyunk együtt és a kezdetektől fogva együtt élünk.25/l
2010. jún. 11. 08:55
 23/36 anonim ***** válasza:
Úgy sajnállak, menjetek/menjen mindenképpen a rendőrségre, ez azért komolyabb dolog. Egy kártány nem 2000 forint van tehát valamit lehet tenni akkor rendőrség. Szerintem beszélgess vele erről, mondd meg neki hogy jobb ha bevallja ha eljátszotta, szerintem olyan nincs hogy egyik nap elhagyja a kártyát, másnap meg a kb-t. ILYEN NINCS, ha meg igen akkor egy született balfékkel van dolgod. Sok sikert!
2010. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Sajna nem tudunk úgy otthon lenni, h. ne fizessünk és albit is úgy keresünk, h. ne kelljen többet fizetni.Amikor a páromnál laktunk akkor ott én ingyen laktam(az anyukája rendes volt, sose kért semmit),de anyu elvárta h. akkor is fizessek neki.És tudom h. jól jön neki,de igazából nagyon haragszom rá,mert ő okozta magának a sok tartozást és én szívok vele.A nővérem is segít azzal h. munkát ad neki(ő könyvelő),de én nem dolgozok olyat h.És amőgy tudtam h. otthon nem lesz jó nekünk,mert a volt barátommal rosszabb lett a viszony amikor nálam lakott.Mielőtt Pesten laktunk boldog voltam és kiegyensúlyozott, nem aggóüdtam és a párommal is jobb volt a viszony és több pénzünk is volt.De mióta otthon lakunk a pénz kiesik a kezünkből, veszekszünk, idegesek vagyunk és feszültek.Nem tudom mire költi a pénzét,de valahogy mindig elmegy a pénz.Jó mindketten dohányzunk és ő elég sokat szív,nekem elég max 4-5 száll 1 nap.Szeretjük egymást és régen sokkal jobban tudott spórolni is, nyaralni is el tudtunk menni,de az elmúlt 1 évben nem tudunk félrerakni,mert elmegy a pénz,pedig nem járunk sehová.
2010. jún. 11. 09:05
 25/36 A kérdező kommentje:

Kétségbe vagyok esve,mert a volt barátom is szerencsétlen volt, lehet én vonzom őket:-(

És ez megnehezíti a kapcsolatunkat.Tudom h. nem tehet róla,de idegesít.Én is szoktam bénázni néha,de azért próbálok odafigyelni.Régen haygtam már el valamimet.És a pénzből is mindig kijövök, bár most ez nem így lesz.

2010. jún. 11. 09:07
 26/36 anonim ***** válasza:

Vedd már le a szemellenzőt, és nézz végig magatokon!

Mind a ketten jobban szerettek élősködni és lógni másokon, mint gondoskodni magatokról.Te egy önző és picsogó liba vagy, aki elvárná, hogy felnőtt korában is az anyja tartsa el a hazudós, gépezős, tolvaj pasijával együtt, akinek a példaképe az iszákos apja.

Az fáj mindkettőtöknek, hogy mikor elköltöztetek majdnem-anyósodtól, vett a lakásba felszerelést. Már megtehette, mert nem kellett etetni válogatott kajákkal két telhetetlen élősködőt.

2010. jún. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Mit is tehetnél?

20e-ért a hónap végéig kijössz, egyetek zsíros kenyeret.

Biztos nem ti lesztek az elsők a világtörténelemben.

Előző voltam.

2010. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Úgy látom mindenki rád aggatja a problémáit, és rajtad csattal az ostor, anyud, párod...


A pénzelfolyásra van egy tuti tippem: kezeld te! Ha van kis zárható szekrény, párodtól elkéred a pénzt a fizetésnapon, (ha megint elhagyja, akkor a bünti egy egész hónapon át zsíroskenyér, és ne legyen nyavajgás!) és tiédet is fogod és beteszitek. Legyen egy füzet benne, ki mikor mire költi + a blokk (hogy tudd, hogy tényleg nem gépezik-de ezt nem kell így elmondani, elvégre a könyvelők is számla alapján könyvelnek, nemde?) , nem ellenőrzés gyanánt, hanem hogy lássátok hová folyik el a pénz és hol tudnátok megfogni... ha nagyon be akarsz fenyíteni nála, akkor az összes kulcs legyen nálad, és ha kell valamire pénz neki, szóljon és adsz (ha nem gépezésre), tudom elég gázul hangzik, de mondhatod azt is, hogy ha látod, hogy olyanokra költ ami tényleg kell, akkor kap pótkulcsot, de mindig írja, hogy mire vette ki a pénzt + tegye mellé a blokkot is...ennyi... egy idő után pedig megtanultok spórolni...ha marad hónap végén, azt sem kell elkölteni, tedd egy borítékba írd rá, hogy albérlet és hogy mennyi van benne..ahhoz már senki sem nyúlhat, kivéve, ha előtte közösen megbeszélitek, és közösen döntötök! Mondd neki, hogy az anyukája is erre akarta volna (nagy valószínűséggel) megtanítani...ha ebből óriási patália lesz, akkor ott már nagyon szaglik, hisz nem veszed el (ténylegesen a pénzt, mert csak szólnia kell) csak szeretnéd, ha megtanulna bánni vele...


És a cigizésről: tudod...egészségtelen...blablabla....és káros a pénztárcára :) Maximalizáljátok, hogy egy héten kap két vagy 3 doboz cigit, te meg egyet vagy kettőt és ossza be...ezzel is megtanul spórolni, és nincs nyafizás, ebből kell kihúzni egy hetet... ja "csődbe" vagytok most per pillanat és neki a legnagyobb baja a cigi...és nem a kaja, nemde? szóval melyik is fontosabb neki? A te lelki nyugalmad, hogy juj nem kell aggódni a pénzért, a kaja vagy a cigi??? (szerintem egy hónapot kibír ilyen megszorításokkal, ha meg este nyavajog a cigi miatt, mondd azt neki, hogy akkor elmehetsz futni, az nem kerül semmibe, és még egészséges is, ha éppen nem az autópálya mellett fut :)))

2010. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Az utolsónak.Én nem akarok élősködni senkin, ezért akarok elköltözni, nem azért maradtam otthon h. eltartsanak a szüleim, hanem azért mert ő nem engedte mert neki kell a pénz,de ha elmegyünk akkor nem használunk semmit, szóval kevesebb lesz a szmla stb.Ráadásul anyu az én diákhitelem használja amit már rég meg akartam szüntetni, mert elvileg kellene rajta lenni elég pénznek h. be tudjam fejezni a sulit,de nem tudtam mert anyu elköltötte és persze nekem kell visszafizetnem ha kirugnak vagy elvégzema sulit.Szóval ennyit arról h. én élősködöm az anyámon, a barátom szüleinek szívesen fizettem volna lakbért, rezsit stb.De két helyre nem tudok fizetni(sajnálom h. nem vagyok milliomos h. mindenkit eltartsak).

Nem engedtek albiba,mert azzal jöttek h. inkább anyunak fizessek és tudunk spórolni, de nem tudunk mert ugyan úgy fizetjüka kajánkat és még idegesek is vagyunk otthon, Anyu egy csomó adósságot felhalmozott mert telhetettlen volt és én iszom meg a levét.Engem tesznek fellelőssé h. ha enm fizetek akkor elveszti a házat,de nem én akartam mindent hitelre venni, nekem nem kellett új hűtő, mosogató stb.Én a régivel is elvoltam, nekem jó az ezer éves tv, nem kell új, de neki kellett, de csak hitelre tudott venni stb.Nekem nem kellett márkás edzőcipő,de ő egyből 2-t is vett mert olcsónak találta,de én nem hordom,mert nem hordok egyszerre 5 cipőt.Szóval nehogy már én legyek az élősködő.Anyu sok mindent megtesz értünk, a családértde a pénzzel nem tud bánni és azt hiszo ha szép a ház belülről akkor boldogabbak leszünk, hát kösz inkább élek hitelek nélkül egy szerényebb házba(úgysem hívhattam sose barátokat hozzám gyerek koromban, vendégek is ritkán járnak hozzánk), mint egy középkategóriás-ba de több millió adósággal a hátam mögött és állandó idegeskedés és feszültség.Nem járnak nyaralni meg semmi szórakozás, csak a házra költenek.Na meg felesleges dolgokra, persze most már anyut rá tudtuk venni a spórolásra és nem vásárolgat feleslegesen(nem is tudna már), 3 műszakban melózik, szóval megszenved,és sajnálom is,de ezt ő csinálta magának, ezerszer elmondtam h. ne vegyen fel több hitelt,mert nincs szükségünk egy újabb erre és arra,de hajthatatlan volt.

2010. jún. 11. 09:35
 30/36 A kérdező kommentje:
09:27 bocsi,de gyorsabb voltál, a levelet az előtted levőnek szántam.
2010. jún. 11. 09:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!