Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mihez kezdjek? Miért...

Most mihez kezdjek? Miért ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
A párom hétvégén elhagyta a tárcáját az irataival együtt(szerencsére pénz nem volt benne).De tegnap kapott fizetést.Egy részét kártyára(abból pont futja a számláira,de nagy részét meg készpénzbe, és tegnap elhagyta a kp-t.(legalábbis remélem h. nem eljátszotta).Nekem már csak 20.000 Ft-om van és ebből ketten nem tudom hogyan fogunk kijönni.Most akartunk albérletbe menni.Hiába lakunk a szüleimnél kaját így is nekem kell venni,mert otthon szinte sosincs olyan kaja amivel jól lakhatna.Én nem igényleg sokat,de ő fizikai munkát végez és az egészsége miatt is kell neki rendszeres étkezés.Teljesen kétségbe vagyok esve, h. most mi lesz.
2010. jún. 11. 07:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
59%
dobd ki, ilyen balfék nincs, nyilván a tárcáját is a játékteremben hagyta el, ahol a kp-t
2010. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Első körben menjen a rendőrségre, hogy elhagyta az iratait. Kevés az esély, de hátha vmi becsületes ember megtalálta és esetleg vmelyik kapitányságra bevitte. (Nekem volt közeli rokonom, aki teljesen lemondott róla, 2 hét múlva mégis hívták, hogy vki megtalálta egy bokorban és bevitte. Pénz már nem volt benne , valszeg kirabolták és a "felesleget" eldobták)

Másrészt elég érdekes, hogy egy nap elhagyja a pénztárcáját, máskor meg még 20ezer forintot is ? Hajlamos a pénz elsinkófálására?

2010. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
22%
csatlakozom az elsőhöz.
2010. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
A tárcáját nem játékteremben hagyta el,mert együtt voltunk vásárolni és volt 1-2hely ahol még emlélezett rá h. még megvolt,de nem is figyeltük és másnap amikor kereste akkor már nem volt meg.Az iratait már elintézte, nagyon értesíteni nem tudják,mert csak olyan irata volt benne amin a neve szerepel(a személyiét-lakcím kártya, nem volt benne, azt külön vitte).Nem akarom elhagyni,mert ilyen bákivel elöfórdulhat,bár tény h. mostanában nagyon szerencsétlen, de lehet ezt én vonzom, vagy legalábbis az otthonom,mert a volt barátom aki nálam lakott, szintén nagyon szerencsétlen volt(bár ő lusta is és alapból nem volt az igazai...).Veszekedni csak azóta veszekszünk,mióta nálunk lakunk,mert sokkal feszültebb és idegesebb azóta.(ott hagyta a Pesti nyüzsgést és kényelmet, a vidéki városra miattam, ingáznia kell és az anyám is elég ideges-feszült természetű és ez már engem is az őrületbe visz)Szerettünk volna visszaköltözni Pestre, hátha nyugisabb lesz,de most örülök ha hó végére kibírja a fizetésem.Annyit gürizett azért a pénzért és végre ttudtunk volna félre rakni, erre most?!
2010. jún. 11. 07:32
 5/36 anonim ***** válasza:
56%
mennyi pénzt hagyott el?
2010. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyanús lenne, főleg úgy hogy Te is írtad, kételkedsz benne (szerencsejáték)


Én minden esetre a következő hónapban vennék ki egy nap szabit, vagy valakit ráállítanék, amikor fizuosztás van... ha játszik, nagyon sok mindent nem tudsz tenni ellene, viszont egyet eldönthetsz: akarsz-e így élni (vele -hazugságban) vagy sem, ha tényleg játszik... tudod, ha lesz / lenne gyerek, akkor is eljátssza és ti meg nyomoroghatnátok...van itt a fórumon jó pár példa...


És elég érdekes, hogy pont a fizuosztásnál "játssza" el ezt a kis sztorit... én a helyedbe, azt mondanám, hogy sajnálom, hogy te fizikai munkát végzel, de ebben a hónapban, mert elhagytad a fizudat, meg kell szorítani a gatyaszíjat, kevesebb kaja lesz...stb... talán máskor nem lesz ennyire felelőtlen, még "véletlenül" se! És ne menj bele abba a játékba, hogy valakitől kölcsönkérsz, mert ha tényleg játszik, akkor azt a pénzt lesheted, és csak rászoktatod, hogy téged le lehet húzni és még adóságba is vered magad miatta!


Amúgy mióta vagytok együtt? Sokszor volt már hasonló?

Megkérdezted, hogy volt már a rendőrségen? (ha igen, akkor nagy valószínűséggel lehet benne valami igazság, ha nem akkor sunyizik, mert ki az a hüly:e aki az okmányai elvesztése után nem húz be a rendőrségre, nemde????)


És "kislány"!

"abból pont futja a számláira"...." Nekem már csak 20.000 Ft-om van és ebből ketten nem tudom hogyan fogunk kijönni" ...."Hiába lakunk a szüleimnél kaját így is nekem kell venni,mert otthon szinte sosincs olyan kaja amivel jól lakhatna."


Mivan???? Az ő számláit kifizeti a saját pénzéből (amúgy milyen számlái vannak, hisz a szüleidnél laktok???) és Te meg fizesd ki neki a kaját "amivel jól lakhatna"??? Hm... szerintem keress más pasit, ez nagyon sok mindent elárul kettőtök kapcsolatáról! 1. ha szeretek valakit, nem várom el, hogy a nyomorban is olyan kaja legyen amivel "jól lakhatom", akkor eszem zsíroskenyeret, vagy vajasat... 2. szerintem a pasid csak kihasznál- már bocsi, egy elkényeztetett... (na jó ezt inkább nem folytatom) 3. Hogyhogy ti a szüleidnél laktok, és ő semmit sem fizet bele? Pl.: Nektek közös kaja -vagyis csak Te veszed a kaját még neki is???-, vagy esetleg őrá eső vízfogyasztás...stb... 4. Az albérletre ezek szerint nem is tettetek el semmit, csak a mostani fizúból akartátok volna megoldani, semmi tartalék, semmi?


Én személy szerint beiktatnám a zsíros kenyeret és a teát egy hónapra, és járjál nyitott szemmel, mert ha sokszor volt már pénzelhagyás, az akkor máshová ment (vagy szerencsejáték, vagy külön bankszámla!!!!)

2010. jún. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A legjobb ebben a rossz helyzetben, ha elfogadjátok ezt a helyzetet. Oka van annak, hogy se irata se pénze a párodnak. Ha agyonidegesíted magad akkor sem lesz jobb. Türelem.

A párod legközelebb jobban fog figyelni a dolgaira. Ha felmerült benned, hogy a pénz máshová is elveszhetett az rossz lehet.

Nyugalmat és erőt kívánok neked. ;)

2010. jún. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Megelőztél! Ha együtt voltatok, akkor no comment...


Akkor vegyél neki olyan kisebb fémláncot (a köv. hónapban) amit a pénztárcájához és a gatyájához tud rögzíteni.... tuti máskor nem fogja elhagyni :)


Amúgy miért nem Te költöztél fel Pestre, ha "kényelmesebb" volt az neki?

2010. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen bárkivel előfordulhat...

Nevelőapám is azt hitte h elhagyta a pénztárcáját, elég sok pénz volt benne, mondjuk ő szerencsés volt mert megtaláltuk itthon, de én is hagytam már el pénzt sajnos, azóta kétszer jobban figyelek, de mi van ha tényleg elhagyta? Mért mindig a legrosszabbat feltételezni?

2010. jún. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Szióka! Nekem csak az a gyanús, hogy ilyen sűrűn nem szokta az ember elhagyni a dolgait. (hétvégén is meg tegnap is).

De nyilván te ismered, és ha bízol benne semmi gond. De nem árt odafigyelni.

2010. jún. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!