Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mihez kezdjek? Miért...

Most mihez kezdjek? Miért ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
A párom hétvégén elhagyta a tárcáját az irataival együtt(szerencsére pénz nem volt benne).De tegnap kapott fizetést.Egy részét kártyára(abból pont futja a számláira,de nagy részét meg készpénzbe, és tegnap elhagyta a kp-t.(legalábbis remélem h. nem eljátszotta).Nekem már csak 20.000 Ft-om van és ebből ketten nem tudom hogyan fogunk kijönni.Most akartunk albérletbe menni.Hiába lakunk a szüleimnél kaját így is nekem kell venni,mert otthon szinte sosincs olyan kaja amivel jól lakhatna.Én nem igényleg sokat,de ő fizikai munkát végez és az egészsége miatt is kell neki rendszeres étkezés.Teljesen kétségbe vagyok esve, h. most mi lesz.
2010. jún. 11. 07:11
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
A tárcájával azért nem ment rendörségre,mert amikor észrevette akkor egyből elment megcsináltatni az iratokat.Ad lakbért otthon, számlái:diákhitel, cetelem(annó vett egy tv-t magának és kapott hitelkártyát,de sose tudja vissza fizetni, azt is szerette volna most rendezni valamennyire), előfizetéses teló(azért mert így ingyen beszélünk egymással), internet.Ez összesen kb.50-60.000.ezt ki tudja fizetni mert a minimál bért kártyára kapja, kb 80.000-et hagyott el.Játszott már el pénzt és kicsit nekem is gyanús h. ha minden más megvan,akkor a pénzt hogy hatta el(lenne olyan hülye h. csak úgy berakja a zsebébe?),amúgy tegnap nem tudom mit csinált,mert elég sokáig lézengett pesten, állítóla a tesójával is dumált, telón,de nem lrtem miért nem ült fel a vonatra és úgy beszélt...na mindegy .Azért lakunk nálunk,mert annó összeveszett az anyjával, azóta kibékültek,de nem tudunk visszamenni oda mert kicsi a lakás és azóta a nővére visszaköltözött.Én vidéken lakom és albiba akrtunk menni,de anyám elsírta magát h. akkor ő hogyan fizeti a számlákat, hisz fűteni télen ugyan úgy kell.De nem tudom mennyit használunk mert fix.összeget fizetünk neki és csak a hétvégi kaja az amit anyu csinál és abból eszünk, a hétköznapi kajálás a saját pénzünkből oldjuk meg.A párom amúgy marhára nem tud spórolni, egy ideig mikor velem összejött még tudott félre rakni,de mióta nálunk lakunk elkezdett gépezni, persze remélem nem erre ment el(de el tudom képzelni, eddig bevallotta,de kétlem h. most megmerné mondani,mert így is be van fenyítva, h. ha még egyszer megteszi akkor elhagyom.)Szóval gyanús,de mivel a hétvégén elhagyott iratai miatt is ki volt akadva így most nem akartam jobban felidegesíteni azzal h. megrágalmazom.
2010. jún. 11. 08:09
 12/36 A kérdező kommentje:
A pénztárcáját nem tudom hogy hagyhattuk el,mert vele voltam és mindig nálunk volt a kabátja vagy ő hozta vagy én.A pénzt el tudom képzelni,mert most mindent a zsebében hord.De mondtam neki h. vigyen egy másik pénztárcát,de ő neki így könnyebb, az a furcsa h. a bérlete meg volt(abba berakhatta volna a pénzt,mert az iratait is most ott hordja).Igazából azzal jött h. biztos a sok telefonálgatással esett ki,mert állandóan hívogatták, én is hívtam, szóval lehet, bár most nálam van a telója de össze vissz avannak benne a hívások, szóval gyanús is,de nem is értem.Azt tudom h. szeret,de szeret kibújni a rosszaságok alól(sajnos)
2010. jún. 11. 08:13
 13/36 anonim ***** válasza:

Sajnos, nagy valószínűséggel eljátszotta a pénzt. Ismertem ilyet. Úgy tudnak hazudni, meg nyalizni, hogy az ember el is hiszi amit mondanak Én például nem is tudtam a vőlegényemről, hogy keményen gépezik, csak utána tudtam meg valakitől, miután szakítottunk. Csak néztem. (Aztán nyert 1,7 milliót játékgépen, na akkor egy pillanatra azt mondtam: a fenébe hogy nem akkor nyerted, amikor együtt voltunk :-)) Persze a pénz nem tartott egy hétnél tovább)

És komolyan mondom, én 2 évig nem tudtam, hogy gépezik.

Félre ne érts nem beleszólni akarok a dolgotokba, tehát ha szereted őt, akkor így kell elfogadni.

2010. jún. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Hát elég érdekes a dolog, az még előfordul,hogy az ember elhagyja a pénztárcáját,de az már gyanus,hogy valaki aki ahogy te írtad szeret gépezni még azon a héten elhagy a fizu napján 80.ezret... Remélhetőleg több ilyen nem lesz,ha mégis akkor nem lesz semmi vele együtt élni.
2010. jún. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Így már kerekebb a történet :)


Amúgy én annak ellenére, hogy most fel van húzva a saját dolgai miatt, azért is beszélnék vele, valami olyasmit hogy ha gépezett, ami előbb utóbb ki fog derülni -tudod a sánta kutya eset-, akkor nagyobb balhé lesz belőle... mert még ráadásul hazudik is neked, és hüly.ének néz - a szemedbe. (amúgy a családom sokszor eljátssza azt a taktikát, hogyha valamit csinálnak, vagy gáz van, akkor "jaj, de dühös vagyok, ne is szólj hozzám" és mennek a sóhajtozások, és a csapkodások meg a "na ne már, hogy még te is itt jössz ezzel" : már rájöttem azért csinálják, hogy még véletlenül se akarj velük beszélni, de én azért is - nem érdekel ha úgy érzik még traktrálom őket, de ha így viselkednek még egy lapáttal ráteszek)


De lehet hogy tényleg elhagyta, ezt Neked kell tudni/ vagy inkább érezni, hogy mikor mond igazat... egyébként az édesanyjával tudod miért vesztek össze? (nem lehet hogy ő is a gépezéseire akadt ki???)


"Igazából azzal jött h. biztos a sok telefonálgatással esett ki,mert állandóan hívogatták, én is hívtam, szóval lehet, bár most nálam van a telója de össze vissz avannak benne a hívások, szóval gyanús is,de nem is értem.Azt tudom h. szeret,de szeret kibújni a rosszaságok alól(sajnos)"


Na nehogy már a végén Te legyél aki miatt mindez történt! Ne engedd, hogy Téged is belevigyen a sztorijába, mert még neked lesz lelkiismeret furdalásod! Nem nálad volt a pénz, ergo senki más nem vonható felelőségre csak ő maga!!!!! És egyszerű a dolog: az egyik zsebében a pénzt a másikba pedig a telefont rakja (amúgy hererákot okoz, ha ott hordja de mindegy) bele! Vagy hordjon övtáskát (ne a derekán, hanem a vállán) legalább fizetésosztásnál...


És szoktasd rá a következményekre, legyél következetes.. ha valamit mondasz tartsd is be: ha azt mondod nagy balhé lesz ha kiderül, és tényleg eljátszotta és nem mondta meg neked, akkor legyen iszonyatos balhé, akár pofonokkal, akár kirúgással (bár ezt az utóbbit meg is mondhatod neki, mert ha már hazudik is és valamennyire "lop" igaz magatoktól, akkor ott sok jóra már nem számíthatsz... )


Amúgy meg kitartást! Bár nem írtad hogy hány éves vagy, de lehet hogy jobban járnál, ha nem a sunyizásain agyalnál, hanem keresnél valaki mást, amíg sok "portéka van a piacon, és tudsz választani!" :)


Amúgy apukája is hasonló tulajdonságokkal rendelkezik? Felelőség-elkerülés, sunyizás, gépezés?

2010. jún. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Figyelj! Mi akkor szoktunk sorozatosan elveszíteni dolgokat, amikor az éleünkben valamit el kellene hagyni, de még em merjük megtenni.Mindannyiunknak a családban, sőt a munkatársaim küzül is többnek volt ilyen szakasza. Ilyenkor a legjobb: megkeresni gyorsan, hogy miből akar kilépni? Talán épp a költözés hozta ezt. Akkor amint új életbe kezdetek, meg fog szűnni.

Nagyon ki kell beszélni ezt, lelkizni, és akkor tudatosul benne: a vágy a vesztésre - és így jobban is tud vigyázni a cuccaiara, ha tudatos benne ez az érzés. Kipróbáltuk, ezt többször bevált már.Mélyére menni a dolgoknak, kimondani, amit nem fogalmazott meg! Akkor nem küld a tudatalatti ilyen hüle, félrement parancsokat.

Nem ráfogni a lakhelyre, végigkutatni előítélet nélkül minden területet: lakás, család, munka, párkapcsolat, régi élet, szenvedély...


Addig pedig nagyon-nagyon vigyázni, minimális pénzt vinni, csak azt a kulcsot, ami kell, mobilt mindig ugyanoda tenni, folytonn ismételgetni, kérdezni: eltetted, megvan..fokozottan ellenőrizni magát!

És te is segíts, kedvesen, türelmesen!

Cska a minimális legyen nála!

Kipróbált módszer.

A pénz meg fog oldódni. H ahiszel, imádkozz ezért, ha nem, akkor relaxálj, és légy nagyon nyitott, figyelmes a lehetőségekre! Fogalmazd meg akövetkező lépést: pl. 10 ezer ft-ra van szükségem a teherautóra. 30e. kell keddre akaucióra..ilyesmi.

2010. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, hogy eljátszotta. Abban az esetben nem költöznék vele, és - ha nem rugom ki- pénzt se hagynék nála soha.

Betegség az is, addiktológiai központban kérhettek segítséget(családsegítőnél érdeklődj, maga nem hagyja el, ha szenvedély nála)

Az anyja is ezért tette ki?

2010. jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Krumplin, tésztán, káposztán, zsíros kenyéren és hagymán ellesztek, meg tojáslevesen, babon. ezek olcsóak, és laktatóak. Ha gépezik, ne menj vele!
2010. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Ja, és most nincs pénz, tehát nincs költözés! Újra össz ekell spórolni!

Ez jobb is, hogy így történt, tanuljon meg felelősséget vállani, mielőtt összeköltöznétek. Most szembesülhet a tettei sújával. És kösd ki, hoyg csak azután költözöl, ha a hitelkártyát visszaadta. Az eg ybizonyíték a számodra, hogy felelősségteljesen bánik a pénzzel. Addig ne kültözz össze vel!

2010. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Jobb lenne otthon kijelölni a határokat! Megteremteni a feltételeket, hogy anyuddal úgy tudjatok élni, hogy ne zavarjátok egymást. Neki is könnyebb, ti is tudtok spórolni. Hogy később jobb körülményekkel kezdhessetek! Kidobod albira a pénzt, akkor sose indultok el önálló útra! Tanuljatok meg spórolmni, ez otthon könnyebb. És anyukáddal húzzátok meg a határokat, üljetek le megbeszélni, hogy ne legyen idegeskedés, hanem nyugalom. Ez neki is érdeke, és könnyebb ha maradtok. Majd később tudjátok őt segíteni távolabbról is, d e most még nem.
2010. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!