Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő nevekről?

Figyelt kérdés

Kislányom fog születni és ezek a nevek vannak "versenyben" :)


Nóra,Fruzsina,Gerda,Amália,Luca,Ninetta


Szerintetek melyik a leghelytállóbb a mai világhoz? Melyik a "túl tucat"?

Előre is köszönöm :)


2010. jún. 9. 16:36
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
17:26 - Igen :) és nekem (párom még nincs itt mindig)tetszik úgy, hogy Szabó Gerda... de én meg hallottam olyat, hogy gerendának csúfolják ezt a nevet, igaz???
2010. jún. 9. 17:30
 52/60 anonim ***** válasza:

csúfolni bármit lehet, ezen szerintem nem érdemes rágódni. Eddig, olvasás közben kicsit furcsálltam a Gerdát, bár tetszett, de így, hogy megemlítetted a vezetéknevet is, szerintem ennek van a legszebb hangzása! Én tennék mellé egy második nevet is, mondjuk a Nóra, vagy Luca, nézd csak :)


Szabó Gerda Nóra

Szabó Gerda Luca, szerintem jól hangzik :)

Amúgy tetszik még a Helga név is, szerintem különleges!

2010. jún. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
51%
Én korábban azt írtam, nekem tetszik a Gerda, de így h Szabó Gerda sztem nagyon öregasszonyos :S:S
2010. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Szabó Ninetta ez a legjobb! : )
2010. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

Szerintem is a Szabó vezetéknév mellett furcsán hat a nagyon idegen vagy nagyon különleges keresztnév, ne haragudj meg Kérdező.

A felsorolt nevek közül szerintem a Nóra passzol a legjobban a vezetéknévhez. És mögé esetleg, ha nagyon szeretnétek lehet rakni egy feltűnőbb nevet, de ne legyen túl hosszú. De az első keresztneve legyen a "konzervatívabb", vagy nem tudom hogyan fogalmazzak, mert így megvan az esélye, hogy ha a gyermeketeknek nem tetszik a második keresztnév, akkor egyszerűen nem használja; ha pedig nagyon tetszik neki, akkor akár első keresztnévként is használható.(van is egy ilyen ismerősöm, aki a másodikat használja)

De eszembe jutott egy olyan lehetőség is, hogy marad a rövidebb egyszerűbb keresztnév(nóra például) és elé meg a te vezetékneved kezdőbetűje kerülne. (úgy tudom lehet ilyet): pl. Szabó T. Nóra, vagy T. Szabó Nóra.

Bevallom nekem még ez is tetszik.


Sok boldogságot a picurhoz.

2010. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat :))
2010. jún. 9. 20:24
 57/60 anonim ***** válasza:
Én a Gerdára és a Fruzsinára tippelek:)
2010. jún. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:
Na köszönöm mindenkinek a baba neve Szabó Fruzsina Gerda lesz :))
2010. jún. 10. 13:25
 59/60 anonim válasza:
Yeee....en Gerda vagyok:D
2010. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Én a Szabó Gerda Fruzsina-t akartam írni, de így is szép, kedves kérdező:)
2010. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!