Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő nevekről? (bővebben lent, köszi)

Figyelt kérdés

Na szóval lehet hogy nem jó kategória de nem találtam jobbat :).

A nevek:

Ferenc, Adolf, Heinrich (Henrik)

Gizella, Éva, Erzsébet, Klára


köszi:)


2010. márc. 28. 16:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Ezek közül a Ferenc, az Éva és a Klára tetszik. A többi nekem túl kemény, nem tetszenek:S Az Adolf Heinrich túl "németesek" nekem. Amúgy ha úgyis Henriknek ejtik, miért nem magát a Henriket választottad? A Gizellát nagyon utálom, az Erzsébet szép lenne így egybe, de a becézései nem tetszenek.
2010. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Jaa... Éva meg Adolf tök jól összeillik...

Nem jönnek be a német nevek, de amúgy sem tetszenek.

Bocsi

2010. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
A Henrik nagyon szép, a lánynevek nem tetszenek, nekem a lányom Annabella lesz vagy Izabella :)
2010. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Adolfnak én még a kutyámat sem nevezném, szerintem egy bizonyos ember jut mindenkinek erről a névről eszébe.

Nekem speciel Hienrich(ezt hogy ejtsem?) és a Gizella(kicsit nyers) sem tetszik, a többi szép, jó csengésű név.

2010. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Nekem ezek közül az Adolf tetszik a legjobban, én is gondoltam erre a névre a leendő csöppségnek, de sajnos egy nagyon f...sz embernek is ez volt a neve, és mindenkinek ő jut eszébe róla, ezért elvetettem. Pedig egyébként szép név lenne. A többi név szép-szép, de én nem adnám a babámnak. (persze ha babáról van egyeltalán szó) Szép napot!
2010. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Ezek közül egyedül az Éva szép, a többit én biztos nem adnám a gyerekemnek.
2010. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Az Éva, Klára és a Ferenc a legjobb. De soha ne add a gyereknek az Adolf nevet. Ne szúrj ki vele egy életre. Mindenki Hitlerre fog asszociálni róla.
2010. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Gizellát nem szeretem,Adolf az szép név szerintem, csak tényleg van ez az asszociáció, és magyar vezetéknévhez egyáltalán nem illik. Pl. Kovács Adolf,Heinrich... Az Éva szép név, csak szerintem elég gyakori,(a mi családunkba is van vagy 6,én is az vagyok...) Erzsébet szerintem is szép csak a becézései nem(esetleg Betti lehetne,volt egy barátnőm Erzsébet, őt Bettinek hívtuk) Az én lányomnak Emese lesz a neve(ha az apja az lesz akivel most együtt vagyok,neki szép magyar vezetékneve van), ha fiú akkor még nem találtam ki. Klára nem tudom miért,nekem idegen.A Ferenc szép név.
2010. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kósa L. Adolf is elél a nevével, nem is rosszul. Elképzelhető, hogy a szülei László Adolfnak anyakönyveztették, ő mégis Adolfra tette a voksot? Lehet. Egyébként olyan grófi. Ha szobafestő és mázoló nem tette volna hírhedtté.

Én Klára vagyok-soha nem volt vele bajom:)

De miért kérdezed? Ha névadáson töröd a fejed, akkor meghatározó a vezetéknév is. Most olvastam valamelyik lapban Vastag BÉLa nevet. Maga a Béla csak-csak, de Vastag vezetéknévvel. Meg a Végh Béla. Nem gondolkodnak a szülők, vagy direkt csinálják?

2010. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát... Talán a Ferenc, meg a Klára. De igazából egyik se'. Nekem a különlegesebb, ritkább nevek tetszenek.
2010. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!