Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ferjhezmenni penzert? Reszlete...

Ferjhezmenni penzert? Reszletek lennt.

Figyelt kérdés

Van egy iraki ismerosom. Megkert, hogy keritsek neki egy magyar lanyt, aki hozzamenne az o egyik iraki baratjahoz, termeszetesen oriasi osszeget fizetne a lanynak, a magyar allampolgarsagert, es az ezzel jaro jogokert...

Van par kerdesem, pl: Ha osszehazasodnak akkor az iraki ferfi megkapja a magyar allampolgarsagot? Ha igen, mennyi ido mulva? Ezzel egyutt ugyanazok a jogok illetik meg, mint egy magyart (pl szabad bejaras az EU-s orszagokba) tartozkodasi es letelepedesi engedely nelkul? Es vegul: szarmazhat nekem ebbol valami bajom? lehet ennek valami kovetkezmenye, pl letartoztathatnak keritesert?

Van itt valaki aki hozza tud szolni a temahoz?? Legyszi nem kerek lecseszest, lehordast, szitkozodast. Az ertelmes valaszokat felpontozom.


2010. jún. 8. 17:25
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Azt nem emlitettem, hogy nem Magyarorszagon elunk, hanem Svedorszagban. szoval az sehogy sem mukodne, h osszehazasodnak Magyarorszagon, es aztan nem elnek egyutt? hanem a lany marad Magyarorszagon, a pasi svedeknel? mondjuk lehet hivatkozni arra, h ennek itt a jo munkaja, a masiknak meg ott, es azert elnek kulon?

Esetleg hol nezhetnek ennek utana meg?

2010. jún. 8. 17:57
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem lehet semmi bajod belőle, ha csak nincs róla papír, hogy te közvetítettél.


De a házasságot nagyon meg kell fontolni. Az én férjem külföldi állampolgár, mi nem papírért házasodtunk, de a bevándorlási hivatal (BÁH) így is meghúzgált minket rendesen.


A házasság után 90 napon belül be kell jelentkezni annál a BÁH-nál amelyikhez tartoznak, először tartózkodási kártyát fog kapni.


- kell házassági anyakönyvi kivonat

- papír arról, ahol laknak (ha sáját tulajdnú a ház, akkor a földhivataltól, ha bérlik vagy rokonnál laknak akkor onnan, h belegyznek abba h ott lakjon )


- váratlanul ki fognak menni szétnézni (ha nincs BÁh abban a városban, ahol laksz akkor 1x, ha igen akár hetente is meglátogatnak), megnézik milyen körülmények közt laktok, van-e jele, hogy ténylegesen együtt éltek (kozmetikumok, képek)a férjem egy barátja szintén ide nősült, nem találták otthon a srácot mikor kimentek, mondták a feleségnek, hogy telefonon érje utól és hívja haza. mondta hogy vidékre utazott, munka ügyben. (ez amúgy tényleg igaz volt). KÉRELEM ELUTSÍTVA


- behívják az embert elbeszélgetésre, ahol külön külön kérdezik ki a feleket, nyilván olyan kérdéseket tesznek fel, ami az együttélésre, illetve megismerkedésre vonatkozik. mi 2 év után házasodtunk össze, rengeteg változatban akarták kiszedni belőlem nem-e érdekházasság


- ki kell töltened egy csomó nyilatkozatot, különösen ha nincs a férjednek munkája


majd ezek után, ha a haóság úgy találja, 5 évre kap tartókodási kártyát.


Az állampolgárság az rázósabb. Nagyon át kell gondolni a leányzónak, ha ilyenbe akar belemenni.


Remélem segítettem. Igyekztem leírni mindent, ami eszembe jutott, esetleg ha tudok, szivesen segítek...

2010. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

most olvastam az utolsó kommented....


kimennek lakásnézőben, ha nincs ott a srác, bukta


behívatják elbeszélgetésre őket, tehát a srácnak M.o-n kell lennie

2010. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

ja még egy bocs :)


egyik kérdés, amit feltesznek:


Milyen jövőbeli terveik vannak?

- Ha erre megpendíti valaki, hogy külföld,mert jó a meló, elutasítva. akkor ott kérvényezd, ahol élni akarsz...ott meg nem lehet, mert a feleség itt van, tehát bukta


itt kell élni egy ideig, ha megvan a tartózkodásia, ami 5 évig érvényes, mehet bármerre


és amin nagyon szemétkednek még, a nyelv!!!!

2010. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Arról én is hallottam. Olyan könyvet kell bebiflázni a magyar történelemről is; hogy nekem , magyarnak állt ketté a fülem. Nemcsak hogy nehéz, de meg is kell érteni.
2010. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én:

az állampolgárság egyébként hivatalosan 10 év után jár, de akkor kell csak igazán számítíni a BÁH zaklatásaira.


ha valkinek családja van, az kedvezményesen, hamarabb is megigényelheti az állampolgárságot. ezt szeretnék most mi is a férjemmel, de álítólag nagyon körülményes.



B

2010. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem is külföldi neki most adják meg az állampolgárságot novemberben volt 5 éve a házasság
2010. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Oke, koszonom a valaszokat! Nagyon hasznosak voltak, es asszem az otlet veszett ugy! Rettento korulmenyes. Amugy ez csak Magyarorszagon ilyen nehez? Szoval ha az iraki allampolgar a magyar helyett inkabb pl egy roman/lengyel/olasz novel kotne erdekhazassagot, akkor is ugyanezt kellene vegigjatszaniuk? Szoval ezek a torvenyek az osszes Europai Unios orszagra vonatkoznak?
2010. jún. 8. 18:46
 19/36 anonim ***** válasza:
Minden országban ugyanezek a szabályok,sőt lehet,hogy máshol még keményebben utána néznek..
2010. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
De ha a svédeknél lakik akkor miért nem egy svédet keres magának? Minek neki a magyar állampolgárság?
2010. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!