Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnél/járnál testi...

Összejönnél/járnál testi hibás nővel?

Figyelt kérdés

elsősorban férfiakat kérdezek, de nők is írhatnak, hogy ebben az esetben járnának-e ilyen férfival.


tehát: pl. kerekesszékes, sánta, hiányzik a karja. ilyesmire gondolok.


mennyiben befolyásolna ez abban, hogy meg akard ismerni?


persze tudom: itt is fokozatok vannak. a kisebb hibák csak esztétikaiak, a nagyobbak a mindennapokban is problémát jelenhetnek


2010. jún. 8. 10:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
20%

10.37 vagyok. Egy siket ismerősöm is van :) Én imádom őt is! 80%-ban siket "csak" születése óta, és teljesen jól elboldogul. Volt egy időszak, amikor rengeteg időt töltöttünk együtt, megtanított pár jelre, és nagyon úgy állt a helyzet, hogy összejövünk, de aztán egyéb okok miatt csak nem! :) Én úgy gondolom, hogy egy fogyatékossággal élő ember is élhet ugyanolyan életet, mint egy egészséges ember, és nem szabad tőlük megijedni! :) Lehet csak azért veszem ilyen könnyedén, mert a családunkban közvetlenül is előfordult fogyatékosság, így nem tartom csodabogárnak vagy más embernek azt, aki ilyen sorsra kényszerült, egyszerűen természetesnek tűnik!

Amúgy szerintem fontos szétválasztani azt a két kategóriát, hogy valaki bele született ebbe, vagy betegség/baleset folytán egészséges élet után ebbe kényszerül. A két csoport jellemzően teljesen máshogy éli meg a helyzetet (általában), és pl egy olyan kerekesszékes, aki bele született, sokkal inkább megtanulja ellátni magát, kevesebb segítségre szorul, mint egy olyan valaki, aki két éve került csak ebbe a helyzetbe, és viszonylag új neki a dolog! Én továbbra is fenntartom, hogy nem ijedek meg a testi fogyatékos emberektől, és ha lelkileg olyan szinten egy hullámhosszon lennénk, akkor nem mondanék nemet, csak azért mert van valami (bármi) "hibája"! Ehhez viszont ahogy fent is említettem, számomra fontos, hogy ne merüljön el az önsajnálatban!

Egyetlen egy olyan helyzet van, amit szerintem nagyon nehezen élnék meg. Az az lenne, hogy ha az imádott srácnak tőből nincs meg egyik karja sem... Nem tudom hogyan bírnám elviselni, hogy nem tud átölelni! :(

2010. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Szerintem is személyiség kérdése.Sokszor a fogyatékos szót egyenlővé teszik azzal,hogy valaki magatehetetlen,segítségre szorul,magábaforduló,önsajnálatra hajlamos és egyéb "vonzó" jelzők,pedig ez nem feltétlenül igaz.Rengeteg olyan van,aki szép,intelligens,tehetséges,önellátó,életvidám. Két példa jutott eszembe: Pásztori Dóri úszó és Szekeres Pál vívó. Normális életet élnek,de az ismeretségi körömben is van olyan,aki teljesen hétköznapi életet él,családja van attól függetlenül,hogy kerekesszékben ül. Sokkal értékesebbek pár egészségesnek mondott egyednél,akik pl. verik a feleségüket,gyereküket,részegen eljátszák a pénzt stb. Persze,nekik minden végtagjuk megvan,de mint ember nem sokat érnek,mégis elöbb találnak párt.Ez is érdekes.
2010. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Nekem már az egészségesek között is ritka az a csaj, akibe szerelmes tudnék lenni.

A szerelem az önző dolog.

Van olyan csaj aki olyannal se jár akinek nincs autója vagy háza.

Nem tudom létezik e bombázó csaj, akinek fél karja van, ha nagyon szép, lehet hogy járnék vele.

2010. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, nagyon csúnya dolog, de valószínűleg én sem tudnék összejönni egy rokkant/sérült emberrel. Ha valahogy mégis kialakul a szerelem az más. És én is úgy vagyok vele, mint egy előttem válaszoló: Ha a párommal történne BÁRMI, nem hagynám el. Nem lennék képes. És csak remélni tudom, hogy fordított esetben ő is kitartana mellettem. De remélem nem kerül rá sor, hogy ez kiderüljön...

20L

2010. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A gerincferdülés az még előny is lehet, ha nagy mértékű.
2010. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
21:44-nek: igen? és mi az előnye? hogy olyan púpos a társad, mint egy teve? Első voltam.
2010. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Én a neten ismertem meg a párom.

Nyitott gerinccel született, sántikál, vékony a vádlija, a lábfeje sem olyan, mint az átlag, elég nagy sebhelyei vannak és szeretem!


Házasok vagyunk és babát szeretnénk. :)

2010. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nekem a feleségem gyerekkora óta szenved ízületi gondokkal. Külföldi (angol) és ez nálam nem jelentett gondot. 15 éve élünk boldog házasságban, de vannak kritikus pillanatok, amikor nagy fájdalmai vannak és nem tud felkelni, ilyenkor morcosabb.
2010. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!