Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ilyen még nem...

Mit csináljak? Ilyen még nem volt!

Figyelt kérdés

A párommal távkapcsolatban élünk (egy éve, amúgy 3 éve vagyunk együtt). Amúgy nagyon jól működik mindent mindig megbeszélünk, nem volt hiszti, féltékenykedés, nagyon stabil kapcsolatunk van. Most eléggé ki vagyunk mind a ketten, mivel most van a vizsgaidőszakunk, frusztráltabbak vagyunk...Sokat beszélgetünk és eddig úgy tűnt mindent megtudunk oldani. Kb. egy hete megváltozott valami...mintha "feladta" volna (pedig már csak két hetet kell várnia!)...este nem jön beszélni messengerre, helyette inkább focizik (aminek örvendek, de sem előtte sem utána nem beszélünk)...mielőtt lefeküdne pedig filmet néz...akkor azért nem beszélünk:-S Tudom, hogy nem csal meg, mert ezeken a bizalmi kérdéseken túl vagyunk...És azt is tudom, hogy nagyon szeret, mivel nem rég még eljegyzésről beszélt...tudom, hogy én vagyok a mindene és hogy nagyon ragaszkodik hozzám...a napokban mégis alig beszéltünk, nekem pedig pont most lenne szükségem pár jó szóra...ezt mondtam neki is, de szerinte nem így van, ő szeret beszélni velem...sajnos úgy látom "feladta":( megunta...jön a nyár, de még utána egy év van ami távkapcsolat...most úgy elbizonytalanodtam...pedig szeretem:(

Tehetek valamit?


2010. jún. 8. 07:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ó, hát bizonyára nem könnyű neki sem a vizsgaidőszak és inkább kifocizza magából, minthogy veled lenne feszültebb. Csak én azt nem értem, hogyha annyira jó ez a kapcsolat, miért bizonytalanodsz el??
2010. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valószínű nem megunta, hanem úgyis feszült a vizsgák miatt és temég feszültebbé teszed, de legalábbisnem segítesz neki. A foci és a filmbambulás igen. (Ami logikus is vizsgaidőszakban) hagyd, majd túllesztek rajta.Inkább foglalkozz te is a tanulással, ne elméleteket gyárts.
2010. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szervusz! Én soha nem értettem meg azokat akik úgy panaszkodnak, hogy közben megnyugtató, minden rendben van helyzetjelentés is mellékelnek. Így maga a kérdés paradoxonná vált.

A kérdésed olvasása során az az érzésem volt, hogy a párod most inkább mással töltené el a szabadidejét. A páromnak is vannak ilyen időszakai. A férfi már csak ilyen. Kell számukra egy kis idő amikor elbújnak, mikor csak magukkal foglalkoznak. Ha minden nap mellette ébrednél, akkor is lenne ilyen napotok. Ezt ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor a nő menstruál. Pl én sem tudom mi a bajom.

A félelem nagy úr, ami irányíthatja a cselekedeted. Az a kérdés, hogy akarod e a napjaid félelem által vezérelten eltölteni. Ha egy picit abba gondolsz bele, hogy a párodnak semmi gondja, csupán szellőzteti a gondolatait, s te közben ördögöket látsz, akkor nevetségessé lesz az egész helyzet.

Fel a fejjel! :)

2010. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Minden jo kapcsolatban vannak hullamok, valoszinu, hogy nalatok is ez tortenik.Ha jol mukodik is, nem konnyu egy tavkapcsolatot fenntartani, bizonyara a vizsgaidoszak is kikeszitette, meg lehet, hogy most szuksege lenne ra, hogy mellette legyel.Mivel tudataban van, hogy ez nem lehetseges, a focival meg a filmnezessel probalja levezetni a feszultsegeit es probal kikapcsolodni.Ne aggodj, minden rendben lesz.
2010. jún. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

:) köszönöm...

Nem paradox amit írtam, hiszen pontosan azért írtam mert ilyen jellegű gondjaink nem voltak...most ezért zavar...a mellet hogy jól megvagyunk...órákat beszélgettünk...én elhiszem hogy fáradt, nyűgös, ki van nyiffanva...tudom milyen, nekem is tele van az agyam:-S


Nem is azt várom tőle, hogy ne menjen focizni, ne nézzen filmet, csupán hogy este felhívjon 1o percre és megkérdezze, hogy élek-e...ehelyett 5 perc után le vagyok koptatva, mert ő megy "kikapcsolódni"...elhiszem, hogy kell, nem is irigylem tőle, sőt én mondtam, hogy menjen bátran ne punnyadjon otthon, de azért a minimumot törődhetne velem is mert most nekem is szükségem lenne rá...

Nem akarok féltékenykedni, és hisztis lenni...neki is szépen magyaráztam, hogy mi a bajom...nem akadtam ki csak próbáltam célozni arra, hogy jó lenne kicsit beszélgetni...

Neki is lehetnek rossz napjai, persze, de ez egy hete tart :-S

2010. jún. 8. 08:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűsítem, hogy ha nem távkapcsolat lenne, akkor is egyedül akarna lenni, úgyhogy csak nyugalom, majd vizsgák után nézd meg hogy viselkedik. Mellesleg lehet hogy van valami más baja is tőled függetlenül és ezért lett zárkózottabb. Ebből még nem kell túl sok rosszra következtetni. várd meg a nyarat.
2010. jún. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A második válaszadónak meg annyit még ami eszembe jutott:

Régebben mindig azt mondta, hogy én nyugtatom meg és hogy azért szeret velem beszélni, mert mindig erőt adok neki és segítek abban, hogy "színesben" lássa a világot...most meg kerül mert feszültté teszem? :(

2010. jún. 8. 08:34
 8/14 A kérdező kommentje:

o8:31 azt fogom tenni, várok...és amint találkozunk beszélgetünk egy nagyot mindenről...de addig még annyi minden van:(

köszi:)

2010. jún. 8. 08:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Hagyd őt most. Nem múlhat egy jó működő kapcsolat azon, hogy 10 perc helyett csak 5 percig kíváncsi rád. Van olyan, hogy nincs mit mondani. Ha azt érzi, hogy te még ezzel is elégtelen vagy, akkor feszültebbé is válik, s inkább kerüli a beszélgetést. Van nekem elég gondom alapon ilyen esetben nem szívesen veszi át az ember a másikét is. Kell néha egy kis szusszanás.

Én nem keresném, nem kérném a több időt, hanem kivárnám hogy keressen. Kivárnám a vizsgaidőszak végét.

2010. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Tehát az a bajod, hogy csak 5 percet beszél veled, pedig neked jó lenne, ha 10 percet beszélne. (olvass vissza, ezt írtad)

Nem gondolod, hogy ez nevetséges? Gondolj bele, ha együtt fogtok élni,akkor is lesznek olyan időszakok mindkettőtök életében, amikor egyedül akartok lenni, vagy legalábbis mással. Most a távolság egy kicsit segít, hogy ne telepedhess rá, de mi lesz, ha együtt lesztek?


Te írod, hogy felhív minden nap és beszéltek 5 precet. Legyen most ennyi elég.

2010. jún. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!