Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy,A féltestvér...

Jól gondolom hogy,A féltestvér testvér is meg nem is.?

Figyelt kérdés

ma 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
A féltestvér azt jelenti, hogy egy közös szülőtök van.
ma 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom.
ma 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van egy bátyám akivel anyunak közös. Nála edestestverebbnek nem tudnék képzelni senkit szerintem. Csodálatos gyerekkor, és felnőttként is szinte legjobb barátom, napi kapcsolatban vagyunk. 12 év van köztünk.
ma 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A páromnak mindkét testvére féltestvére, én 3 évig voltam vele úgy, hogy nem tűnt ez fel. Nagyon jó testvérek.
ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy kit érzel testvérnek neveltetés kérdése.


Ha a féltesód veled nőtt fel, közös gyerekkorotok volt, testvérnek érzed majd.


Nekem van nagyon nagy korkülönbséggel édes testvérem, akit alig ismerek. Én már tini voltam és kollégista mire ő oviba került. Mire ő igazából kezdett személyiségként kibontakozni, nekem már felnőtt életem lett, külön költöztem, dolgoztam.

Távoli rokonok vagyunk egymásnak érzetre, nem olyan mint a másik tesómmal akivel együtt voltunk gyerekek.


Ettől még persze szeretem őket, de az egyikük inkább mintha az unokaöcsém lenne, nem a tesóm.

Engem mint felnőttet ismer, aki vigyázott rá totyogóként, az osztályában vannak akiknek a szülei velem egykorúak.


Szerintem a testvér érzet, ez a dinamika inkább azon múlik, hogy volt-e közös gyerekkorotok, egy szinten éltétek-e meg ugyanazt az időszakot.

Ha egy féltesóval közösen élitek ezt meg, lehet szerintem sokkal inkább testvér érzet, mint egy édestestvér, aki nem veled nevelkedik.

ma 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezért nem jó a nagy korkülönbség.
ma 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!