Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldog lehet valaki egy olyan...

Boldog lehet valaki egy olyan feleség mellett akit nem szeret?

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 07:53
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
16%
39: dehogynem gondoltam ra, ketsegkivul megerdemelne, de o meg engem valasztott, ez pedig az o dontese.
2018. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
50%

"Azért szerintem azt is fontos látni, hogy a boldogságot nem egy másik ember fogja megadni nekünk. Aki egyedül sehogy sem képes boldog lenni, mert kifejezetten attól teszi függővé a boldogságát, hogy van-e párja, gyereke, stb., annak sokkal nehezebb dolga van a boldogság megtalálásában, mint aki egyedül is képes boldog lenni."


Erről van szó. Az embereket keményen szocializálják arra gyerekkortól, hogy lúzer vagy, vesztes, ha nincsen férjed, jó nőd, feleséged.

2018. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
20%
78% Szerintem hagyjad...
2018. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ, kinek mit jelent a boldogság. Ha egyáltalán nem vonzódik hozzá (sem lelkileg és sem testileg), akkor úgy gondolom, hogy nem. Ha lelkileg biztonságot nyújtanak egymásnak, az mindenképp boldoggá teszi őket, de jól írta az egyik válaszoló az elején, ha nincs meg hozzá az a plusz szikra, ami megkülönbözteti a szerelmet a barátságtól, akkor egy idő után ellaposodik az egész kapcsolat, így egyik (vagy akár mindkét fél) boldogtalanná válhat.
2018. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
49%
Ez tök nagy, hogy minden a nők hibája, felelőssége, a faszik csak nyáladzanak bele a nagyvilágba.
2018. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
40%
Utolso ez mindig igy volt,de nők nélkül 90 % uk éhen is pusztulna..
2018. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire lesz ‘hiteles’ a válaszom, mert még fiatal vagyok, nem házasodtam még, és nincs mögöttem 30 év valaki mellett.

Anno 17 évesen volt egy párom, hatalmas lángoló szerelem sosem volt egyikünk részéről sem, de volt szikra és igazából minden jól működött köztünk. Mi mindig mindent megbeszéltünk, sokat nevettünk, mondhatni boldogok voltunk, legalábbis annak éreztük magunkat. A 6. év körül kezdtük el mindketten azt érezni hogy jó jó, de nem elég. Mert hiányzott a szerelem, tudni szerettük volna, hogy milyen szerelemből lenni. De ott volt az is, hogy ragaszkodtunk egymáshoz, a biztonsághoz. Eltelt úgy 1 év, hogy örlődtünk mindketten. Nem magunkban, mert mint mindent, ezt is megbeszéltük egymással. Nagyon nehezen, de kimondtuk hogy legyen vége. Veszekedés, sárdobálás nélkül.

Eltelt pár év, megismertem a jelenlegi páromat és most már el nem tudnám képzelni, hogy ne szerelemből legyek valakivel. Ez hiányzott az előző kapcsolatomból, ez a plusz.

Viszont ha idősebb fejjel találkoztam volna az előző párommal, mondjuk 30 körül akkor valószínűleg nem dobtuk volna már el azt a kapcsolatot. Viszont a ‘valami hiányzik’ érzés mindig ott lett volna. Magamat ismerve pedig hiányérzettel nem tudnék teljesen boldogan élni.

2018. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Anyám beleült egy langymeleg kapcsolatba, ahol soha nem szerette az apámat, csak gyereket akart meg egy olyan fickót aki ott marad ahova teszik...


Eredmény?


13 évesen azt hittem, hogy a szerelemnek és a házasságnak nincs köze egymáshoz. Hogy a házastársak nem beszélgetnek, nem ölelik meg egymást, soha nem csókolóznak és úgy egyáltalán, alig érintkeznek.


Ellenben végigasszisztálhattam anyám pasijait, 20 évesen meg VÉGRE a válásukat. Amiben apám csak kapkodta a fejét, hiszen ő mindig időben kivitte a szemetet, mégis mi történhetett?


Egy vicc volt az egész.


Most kisbabát várok a férfival akivel 3 éve szeretjük egymást, de időről időre nagyon erős szorongás jön rá, hogy ugye mi nem leszünk ilyenek, ugye nem... Senkinek nem kívánnám.

2018. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
77%
*szorongás jön RÁM
2018. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
73%
48: ebben az egeszben az a durva hogy szegeny apad tenyleg nem tudhatta mi a gond.
2018. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!