Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldog lehet valaki egy olyan...

Boldog lehet valaki egy olyan feleség mellett akit nem szeret?

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 07:53
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
73%
Igen, egy idő után az emberek megtudják szokni a másikat. Ha hosszú időt töltenek együtt, akkor meg is szerethetik egymást.
2018. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
64%
Igen.
2018. febr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
76%
Szeretetből házasodni elég új keletű trend, eddig is valahogy kibírták egymás mellett de első jól mondja, ha sok időt töltesz egy emberrel előbb-utóbb meg lehet szeretni legalábbis barátként.
2018. febr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
91%
Lehet. Itt is írta a múltkor valaki, hogy nem szerelmes típus, de jól meg vannak és soha nem csalná meg.
2018. febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
52%
10 éve vagyok fülig szerelmes a férjembe és emiatt én azt mondom: nem. El se tudom képzelni, hogy ne várjam izgatottan haza, hogy ne csókoljuk vagy simogassuk meg egymást bármikor, hogy ne szeretkezzünk azzal az igazi hévvel és szerelemmel... meg lehet lenni jól egy baráttal is, biztosan, de számomra a házasság nem egy baráti dolog.
2018. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
92%

Ez attól függ, hogy mit nevezel boldogságnak. Amikor két ember jól megvan együtt, nem bántják egymást, hanem tisztelik, támogatják, stb. az ad egy hatalmas pluszt az életben, érzelmi biztonságot, és komfortot. Már ez is olyan keveseknek adatik meg, hogy rengetegen hálásak és boldogok lennének, ha ez az állapot várná őket odahaza.


Nem lebecsülve a fenti állapotot, én úgy érzem, a boldogság a házasságban ennél egy kicsit több. Nem sokkal, csak egy szikrával, de pont ez a szikra különbözteti meg a barátságot az igazi férfi-nő kapcsolattól. Azért nem szerelmet írtam, mert az már tényleg nagyon ritka, hogy két ember évtizedeken át folyamatosan szerelmi lázban égjen, de az reális elvárás, hogy a tűz ugyan hol kicsit jobban, hol éppen kevésbé lobogjon, de életük végéig biztosan meglegyen a parázs. Ez adja azt a plusz melegséget a kapcsolatnak, ami a barátságból hiányzik.


Na most ehhez képest, ha még a feltétlen tisztelet és egymás támogatása és a baráti viszony sincs meg (bizalom, őszinteség, jóakarat), akkor a válaszom teljesen egyértelműen NEM.

2018. febr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
23%

5: de te no vagy, az mas.

Nem ugyanazok az erzelmi szuksegletei a ket nemnek.

Azok altalaban a hosszantarto kapcsolatok, ahol a feleseg szerelmes(ebb).

2018. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
63%

Egyebkent a sajat peldamat mondom: nem mondanam hogy 100%-ig boldog vagyok, de ha megforditjuk a dolgot boldogtalanabb lennek egyedul.

Van ket gyerekem akik megadjak a boldogsagot.

Persze, eleinte en is olyan noket kerestem akiket szerettem/tudtam volna szeretni, csak hat nekik nem kellettem, igy megallapodtam egy olyan mellett, aki engem szeret. Nem vagyok bele szerelmes, soha nem voltam, de szerettem volna mar csaladot, gyerekeket, es erre o volt a jo jelolt (meg kb az egyetlen, szoval nagyon nem tudtam valogatni)

2018. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim válasza:
85%

Bizton állíthatom, hogy lehet.


Idestova 11 éve vagyok együtt a párommal. Van egy közös kislányunk.


Sose voltunk szerelmesek egymásba.

Jóban lettünk, és mindketten ki akartunk szakadni az akkori élethelyzetünkből.

Megbeszéltük

2018. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: azért a te példát semmiképp nem követendő szerintem. Ne legyen igazam, de ezek a kapcsolatok szoktak válással végződni, amikor a gyerekek kirepülnek, és találkozol egy olyan nővel,akibe szerelmes vagy. mert lehet, hogy boldogtalanabb lennél egyedül (naná!), de a

szerelmi boldogságra az embernek igénye van, és kevesen tudják megállni, hogy ne nyújtsák ki érte a kezüket, amikor megtehetik, és inkább a hűséget válasszák. És ha mégis hűek maradnak, az sem a boldogságról szól.


Szóval te a kényelmet választottad a boldogság helyett. A feleséges viszont szeret, viszonzatlanul. neki szerinted ez meddig lesz így jó?

2018. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!