Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányomnál találtam egy bucsú...

Lányomnál találtam egy bucsú levelet, egy borítékba. Leírja hogy mennyit szenved nem bírja tovább! stb. Most teljesen ki vagyok! Elvigyem pszichológushoz? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 6. 17:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz! Beszélgess vele, légy megértő, odaadó. Én tinikoromban megtettem, mert nem figyeltek rám, s mikor már nem láttam más kiutat akkor ....

Takarítás közben megtalált levelet ne emlegesd! Bár én még nem hallottam olyanról hogy a boríték belsejét is takarítani szokták. :) 30/N

2010. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%
minden tizenéves elhatározza hogy megöli magát. még te is annak idején
2010. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szabadott volna megtalálni a levelet,akkor el ne mondd hogy tudsz róla!

Nem tudom,hogy milyen kapcsolatotok van,de sztem próbálj meg minél több időt tölteni vele,persze csak annyit ami még nem feltűnő,mert könnyen kiszúrja hogy mire megy ki a dolog.Sztem talán inkább te kezdjél el neki panaszkodni,akkor lehet hogy majd ő is elmondja ami bántja.Ha nem mondja magától,kérdezzd,de ne feltűnően.

2010. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
16 éves a lányom, elég bezárkozott típus.. és amiket leírt.. minjdárt könnyezek.. a borítékon az volt rá írva hogy Anya sajnálom.
2010. jún. 6. 17:36
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen típus voltam/vagyok...

most 21 vagyok

kb.10 búcsúlevél van a fiókom mélyén..16 éves koromtl írogattam ezeket..de nem voltak igazán komolyak..csak jólesett leírni a dolgokat:D


beszélj vele és ne pánikolj!

2010. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 igabcsy ***** válasza:
100%

És konkrétan mi a szenvedésének a tárgya? Olyan dolog amin Te tudsz segíteni? Egyáltalán miattad, a család miatt, tanulás miatt, vagy valami kivülálló pl. szerelmi bánat stb... miatt van problémája?

Azért kérdezem, mert nem mindegy, hogy hogyan kezeled a dolgot, mikét állsz hozzá. Sajnos már én is voltam hasonló cipőben, csak nekem fiam van. És nem levelet találtam, hanem az elmentett msn beszélgetéseit. Ezért nagyon megtudlak érteni.

Egy kamasz gyereket nem olyan egyszerű pszichológushoz vinni. Neki már van akarata, és erőszakkal nem viheted oda. És ha még oda is cipeled, mi van ha megmakacsolja magát, és még rosszabbra fordul a dolog?

Persze nem azt mondom, hogy ölbe tett kézzel nézd, de a helyzet komolyságától és a lányod konkrét problémájától függően, szerintem Te is kereshetsz egy gyermek pszichológust, aki majd Neked fog tanácsot adni, hogy miként beszélj a lányoddal, hogy hass rá. Mert hidd el nekem, hogy ez elég kényes téma és sajnos a tinik sokszor kiszámíthatatlanok. Mi pedig nem vagyunk szakemberek, és nem biztos, hogy az anyai megérzéseink mindig jók.

Anno én attól féltem, hogy jót akarok valamivel és véletlenül a viszájjára fordul.

Nagyon megértelek (mert igazán csak az tud megérteni aki járt már hasonló helyzetben), és nagyon szorítok Nektek, hogy rendbe jöjjenek a dolgok.

Még egy jó tanács.... ha látszólag megoldódik, akkor is légy mindig résen, mert nálunk is minden oké már egy jó ideje, de tudom, hogy ha a probléma megint felüti a fejét, akkor könnyen vissza eshet. Damoklész kardja mindig ott lóg....

2010. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Iszonyú nehéz ilyenkor a leghelyesebb lépést megtenni, mert a félelem és a kétségbeesés van úrrá az emberen.

A legjobb ha nagy levegőt veszel, s átgondolod mi van a levélben. A fájdalmára összpontosítol.

Ha szabad megkérdeznem mi az ami a kamasz leányzót bántja? Lehet jobb tanácsot tudunk adni. Remélem.

A levél megtalálását jobb titokban tartani egy ideig. Félreértené, s jobban magába zárkózna.

Légy erős! :)

2010. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 igabcsy ***** válasza:
100%

17:39 vagyok

Igen, igaza van a többieknek!! Eszedbe ne jusson megmondani, hogy elolvastad a levelet!

2010. jún. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Férjem tavaly halt meg.., lehet ez bánthatja mert nagyon szerette az apját, a másik meg lehet hogy a szerelem, illetve a barátok..
2010. jún. 6. 17:43
 20/31 A kérdező kommentje:
Nem mondom el! az olaj lenne a tűzre.. Most nincs itthon.. szóval még addigra van amit kitaláljak..
2010. jún. 6. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!