Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mama elakarja adni a házat...

Mama elakarja adni a házat megteheti?

Figyelt kérdés

Nagyapám és mamám vette a házat 20éve és miután papa meghalt, anya és 2testvére örökölte a felét. A mamám megismerkedett 3éve egy férfival és azóta teljesen megváltozott, a családját is maga ellen uszította (de ebbe most ne menjünk bele) a kérdésem az, hogy most 4en vannak tulajdonosok és mama elakarja adni a házat (övé a haszonélvezeti jog) és ha anya nem írja alá a papírt akkor is eladhatja?

Hozzáteszem, hogy én és anya is itt élünk ebben a házban a pénzhiány miatt és emiatt is félünk hogy mi lesz.


2018. jan. 28. 14:01
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, és értelmes válaszokat kérnék. Köszönöm.
2018. jan. 28. 14:02
 2/26 anonim válasza:
76%
Heló, én úgy tudom, hogy a haszonélvezeti joggal csak bent lakhat, kirakni nem lehet onnét(vagy nagyon bonyolult és hosszadalmas procedúrával), viszont eladni az összes tulajdonos beleegyezésével együtt nem lehet. Nem kell félnetek emiatt.
2018. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
12%
Eladhatja valoszinu ha ővé a haszonélvezeti jog,de nem olyan egyszerú,be kell menni hivatlba,de gondolom a pasi duruzsol a fülébe, majd mama koppan mikor a pasi kifosztja..
2018. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
Na várj. Ez a "négyen vannak tulajdonosok" sehogy se jön ki nekem. Ha a mamádnak csak haszonélvezeti joga van, akkor nincs tulajdona, tehát beleszólása sincs magába az eladásba. Ha a másik két testvére el akarja adni a házat, akkor viszont nagy eséllyel el is tudják, hiszen anyukáddal szemben nekik többségi tulajdunuk van. Ennek ellenére viszont ha eladják, akkor természetesen anyudnak is jár belőle az őt megillető százalék, illetve mamádat el kell helyezniük valahová.
2018. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
A tulajdonosok adhatják el. A mamád a saját részét adhatja el csak. De ki venné meg egy ház felét?
2018. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

Ha "övé a haszonélvezeti jog", hát akkor élvezze ezt a mókás nagyi!

Eladni nem adhatja el, csak a tulajdonos(ok)

2018. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem lenne egyszerűbb eladni, minden ki megkapja a saját részét és külön költözni? Legalábbis ilyen viszony mellett szerintem logikus lehet.
2018. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
"Nem lenne egyszerűbb eladni" - hát sajnos, ez nagyon nem egyszerű! egy fél ház... fél egy ház... talán Kiskunfélegyházán.
2018. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
A mamádnak van az ingatlanból fél tulajdona, a többi a 3 gyereke tulajdona, tehát nektek egyhatod tulajdonotok van. Mivel eladáskor csak a saját tulajdonát adhatja el, ezért csak a felét tudja eladni. Sajnos vannak befektetők aki meg fogják így is venni az ingatlant, és tőletek fogy albérletet beszedni, vagy a fél lakást kiadhatja albérletbe. Adjátok el közösen és a pénzből vegyetek egy kisebb házat, vagy menjetek albérletbe. De ez így ahogy most van, az nagyon nem jó!
2018. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy értelmeztem, hogy a nagypapa halála után a gyerekei: a krdező anyukája
2018. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!