Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le ha valaki (nem...

Miért nézik le ha valaki (nem cigány) s 20 évesen szül?

Figyelt kérdés

Átlagos kinézetű vagyok, kissé sápadt, dolgoztam s most táppénzen vagyok, nem iszom, nem dohányzom, nem avatkozom más magánügyeibe, van szerető vőlegényem akivel együtt élek s mégis úgy néznek rám mint egy ufora! Egyfolytában bámulnak a buszon, a faluban, s a nőgyógyászaton is. Az nem zavarja őket, hogy a barnábbak meg kint cigiznek meg a kocsma elött állnak terhesen de engem folyton cikiznek. Mikor találkoztam egy volt szomszédommal elkezdett sopánkodni: "Jééé pedig ezt igazán nem hittem volna rólad, hogy mik vannak..."

A másik pedig akinek szintén 20 éves lánya van álszent képpel: "mire várjátok? Biztos olyan édesss lesz mint az apja. Persze az én kislányom sose tenne ilyet!..."

A buszon pedig majdnem felpofoztam már egy lányt mert egyfolytban hátrabámúlt rám vigyorogva miközben a pasijának magyarázott. Azt még hozzá teszem, hogy ő alig lehetett 14 a csávó pedig egy pedofil 30as s még így mernek elítélni ahelyett, hogy a saját portálya elött sepregetne.


2010. jún. 3. 19:42
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
86%

Vekonyka alkat vagyok enis es nem mutatom a 25 evemet. Engem is mindenki "kislanynak" nezett. Mindenki kerdezte nagy flegman mikor latta a pocakom hogy hany eves vagyok? En meg kihuztam magam es buszken mondtam hogy mennyi. Utana meg jokat szorakoztam a kepukon :)

Engem nem zavart a nezes, annal buszkebben hordtam a picurt :)))

2010. jún. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz velük.ne vegyél róluk tudomást.Én is 21 évesen szültem,és?Már 3 éves a kisfiam.Amúgy akkor én is azt hittem majd én leszek a legfiatalabb anyuka a szülészeten,és nem.Nagyon sok lány/nő vállal babát 20-25 év között.Az a kislány a buszon tutira csak féltékeny volt,irigy ,hogy te babát vársz.Legyél büszke hogy kismama vagy.Nálunk a mai napig az van ,hogy azt hiszik tesók vagyunk csak akkor koppannak mikor a fiam oda szalad hogy anya:D 25/N
2010. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
81%

Én 23 éves vagyok, és már két éve vágyom gyerekre, de még tanulok. Most végzek, aztán szeretnék két évet dolgozni, mielőtt szülök, nem tudom találok-e munkát.

Sajnálom, hogy nem dolgoztam hamarabb. Szerttem volna két gyereket.

30 éves kor felett már nem igazán akarok szülni. Egészségileg is kockázatos. de főleg, azért, mert úgy érzem idősebbként már nem biztos, hogy az elegendő erőm meglenne hozzá. Meg élni akarok addig, még a gyerekemnek szüksége van rám.

Én anyum 21 évesen szült. Jó hogy még mindig fiatal, és amikor kicsik voltunk is fiatal volt.

Páromat 35 évesen szülte anyukája. Édesapja akkor 40 felett volt.

ők most már elég idősek, kissé betegesek. Rosszabb így nekünk, mert most szeretnénk kezdeni a saját életünket, de már azzal szembesülünk, hogy azt is figyelembe kell venni, hogy nem mehetünk messzebb, meg a gyerekvállalás is nehezebb, mert rájuk is vigyázni kell. És nekünk kell tartani a frontot.

2010. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, szülés után 17nek néztek a 22évemmel, tehát nem sokkal vagyok idősebb, most 23vagyok, egy éves a kisfiunk.

5hetes volt a kicsi, mikor ügyintézés után elkezdett szakadni az eső, és bemenekültem a Sugárba. A kisfiam nem viselte jól, zene a fények, elkezdett sírni. Na kaptam a beszólásokat, hogy minek nekem gyerek, mégcsak megvígasztalni sem tudom. Nem adok neki teát, cumit... Különben is egy tanulatlan pcsának, aki alig 18.

Na itt elpattant a cérna. Szépen elsoroltam, hogy ha nem lenne a kicsi akkor diplomáznék a köv évben, hogy a szülésig könyvelőként dolgoztam, hogy a párom egy normális értékrendeket valló, megbízható dolgozó férfi, és ezek mellé nem épp 18, hanem majdnem 23vagyok, és ckülönben is nincs két perce, hogy pelust cseréltem, hogy megszoptattam a kicsit, cumija azért nincs, mert voltak gondok a szoptatással, és amíg nem biztosan szopizik nem adok neki cumit, és ezért sem kap cumisüvegből teát. Csak lestek.


A főiskolán egyedül voltam pocakos, mikor a leckekönyvemmel mentem aláiratni, elismerően gratulált a tanszékvezető. A tanulmányisom tudta/tudja, hogy dolgoztam, hogy normális kapcsolatba vállaltam babát, és mindig normálisan viselkedik amikor találkozunk. Sőt imádják a legkissebb diákjukat:)


Azokat ez embereket akik elitélik a fiatal szülőket soha nem fogom megérteni, a rosszmájúság, a másik csesztetése nem értem miért jó. Én is kaptam már ezért hideget-meleget. Csak nem értem, hogy minek kell. Sajnálom, hogy csak akkor hiszik el az emberek egy nőről, képes egy gyermeket felnevelni, ha már a 30on is túlvan.

Sem a párom, sem az én szüleim nem tudnak/akarnak támogatni, mégis van otthonunk, minden nap meleg étel az asztalon, a kicsi tiszta(néha tiszta kosz:), de ilyenkor van melegvíz tisztálkodószer, megtudom fürdetni, van áram.... És az aki ezt nem nézi ki belőlünk, hát sajnálom, hogy ide fajult a világ. Hogy ha arról van szó menjen el egy 20éves dolgozni akkor Ő már felnőtt, és csak a szülein élősködik, ha megteremti a megfelelő hátteret, és gyermeket vállal, akkor egy felelőtlen senki, akinek csak börtöntöltelék lehet az párja ő maga meg egy kiöregedett semmi lesz 10éven belül.


Élvezd, hogy anya vagy, a gyermeked. És akinek nem tetszik, az így járt. Semmi köze hozzá. Te tudod magadról, hogy képes vagy rá(pontosabban sejted:)), hogy a körülmények jók egy gyermek vállalásához. És amikor a fiad/lányod szalagavatójára mész nem a nagymamájának néznek, persze időnek előtt meglehet öregedni, de azért ezt nem hiszem rólad sem:)

2010. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

En is 20 evesen szultem, es mar van egy 13 eves lanyom, nagyon buszke vagyok ra! :)

33/N

2010. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! :)

Ez s a posakom erőt fog nekem adni!

2010. jún. 4. 21:22
 47/47 anonim ***** válasza:

Szerintem is rosszmájúak, nem értem miért kell elítélni a fiatal szülőket, pont ők gondolnak leginkább a gyermek jövőjére, és nem 60 évesek lesznek a ballagásán, netalán még dédunokájukat is látják...

Miért baj, ha valaki érettségi után nem főiskolára, egyetemre megy? Ez miért olyan evidens? Én szakmát tanultam utána, én 20 évesen már 3 éve dolgoztam.

A szüleim is ilyen fiatalok voltak, egy év járás után összeházasodtak 18-21 évesen, 3 év múlva vállaltak gyereket, albérletbe, és érdekes módon, nagyon boldog gyerekkorom volt, a szüleim a mai napig is boldogok. Minden tiszteletem a fiatal szülőké.

Elég szomorú egyébként, hogy "nem szokás", mert 20 évesen mindenkinek a buli hegyek járnak az agyába, meg persze az egyetem is arra való, hogy szerdánként bulizhassunk, kiéljük magunkat...az meg le van nézve, aki babát vállal. Én örülnék, ha abban a helyzetben lehetnék, hogy babát vállaljak.

Nem vagyunk cigányok a legkevésbé sem.

2011. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!